Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilkaviškio rajono vandens telkiniuose išdygo valstybės sienos ženklai

Valstybės sienos ženklai
VSAT nuotr. / Valstybės sienos ženklai
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigta žymėti Vilkaviškio rajono savivaldybės vandens telkiniais einanti Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities siena. Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai apžiūrėjo nužymėtą sienos ruožą ir pasirašė reikiamus darbų priėmimo dokumentus.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, Vištyčio ežere Lietuvos sienos su Rusija demarkavimo darbai buvo pradėti liepos viduryje ir užbaigti per mėnesį.

Minėtame vandens telkinyje pastatyti pirmieji dviejų šalių sieną žymintys ženklai – ryškiai geltonos spalvos specialūs plūdurai, kurių viršutinė dalis virš vandens yra iškilusi maždaug 2 metrus. Dabar tokių statinių Vištyčio ežere iš viso yra 23. Jie išdėstyti 9 kilometrų ilgio atkarpoje. Čia taip pat perstatytas 31 plūduras, žymintis valstybės sienos apsaugos zoną.

Rugpjūčio viduryje sienos ženklinimo darbai atlikti Vilkaviškio rajono Matlaukio tvenkinyje, kur į vandenį nuleisti du geltoni plūdurai, žymintys Lietuvos valstybės sieną su Rusija.

Rusija sieną su Lietuva nužymės Kuršių mariose. VSAT duomenimis, tai padaryti kaimyninė šalis planuoja kitąmet.

Šiemet taip pat pradedami Lietuvos ir Rusijos sienos žymėjimo darbai sausumoje bei prie Nemuno, kurio farvateriu eina valstybių siena. Čia bus statomi panašūs ženklai kaip prie Lietuvos sienos su Baltarusija, Latvija ir Lenkija.

Planuojama, kad sausumos sienos ženklai Lietuvos pusėje prie sienos su Rusija nuo Smalininkų (Jurbarko raj.) iki Nemuno žiočių bus pastatyti dar šiemet.

Dalyje šio ruožo bus pritaikyta naujovė, kurios neprireikė demarkuojant Lietuvos sieną su kitomis šalimis. Tose vietose prie Nemuno, kur kasmet pavasarį jis ištvinsta ir užlieja didelius nepravažiuojamus plotus, numatoma statyti nuimamus Lietuvos sienos ženklus. Jie į savo vietas prie pat upės bus pastatomi pasibaigus ledonešiui ir potvyniui, kad nenukentėtų nuo stichijos ir nebūtų nulaužti. Vėl pajudėjus Nemuno ledams ir artėjant potvyniui sienos ženklai būtų nuimami.

2012 m. numatoma sienos ženklus Lietuvos pusėje pastatyti ir nuo Vištyčio iki Smalininkų. Atitinkamai savo pusėje sausumos ženklais sieną žymės ir Rusija.

Lietuva su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi turi bendrą 294,4 kilometrų ilgio sieną. 253,7 km jos eina sausuma ir pasienio vandenimis, 18,5 km - Kuršių mariomis ir 22,2 km - jūra.

Komentarai
Temos ženklai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min