Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 17:30

Vilkų puotos kaip terorizavo, taip ir terorizuoja žemaičių ūkininkus

Pilkasis vilkas
wikimedia.org nuotr. / Pilkasis vilkas

Kiekvieną rytą Šilalės rajono savivaldybės administracija gauna mažiausiai po vieną prašymą kompensuoti vilkų padarytą žalą. Nuo pavasario plėšrūnai jau išpjovė pusšimtį avių ir galvijų, tačiau specialiojoje aplinkos apsaugos programoje pritrūko lėšų, todėl niekas nežino, kiek laiko žemdirbiams teks laukti kompensacijų.

Kankina bloga nuojauta

Šilalės savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Olendra įsitikinęs, kad vilkų rajone priviso tiek daug, jog jie nebesibaimina žmonių.

Vilkai laksto gaujomis, net dieną užsuka į sodybas. Žmonės pasakoja, kad saugodami gyvulius naktį sulaukia septynių ar net devynių „svečių“.

„Juokas ima klausantis vilkų globėjų patarimų saugoti gyvulius, aptverti ganyklas elektriniais piemenimis. Vilkai laksto gaujomis, net dieną užsuka į sodybas. Komisija, sudaryta žalai skaičiuoti, nebespėja važinėti iš vienos vietos į kitą. Žmonės pasakoja, kad saugodami gyvulius naktį sulaukia septynių ar net devynių „svečių“, tik šauti negali – tokį leidimą turi net ne visi medžiotojai“, – „Ūkininko patarėjui“ sakė A.Olendra.

Kad plėšrūs žvėrys neturėtų užsukti į kaimo pakraštyje esančią sodybą, buvo įsitikinęs ir Biržų Lauko kaime gyvenantis ūkininkas Sigitas Petrauskis. Pusšimtis jo avių ganėsi visai greta arkinio sandėlio – atrodė, kad saugesnės vietos gyvuliams ir būti negali. Tačiau rugpjūtį ir į jo bandą įsisuko plėšrūnai – dvi merinosų ir sufolkų veislės avis parėžė, tris apdraskė. Vieną jų teko skubiai pjauti.

Ūkininkas patyrė nemažą nuostolį: nors avys buvo veislinės, komisija nusprendė už kilogramą avienos kompensuoti 3 eurus, kai parduodant avieną ūkininkai gauna po 5 eurus.

Ne tik Biržų Lauke, kur šiemet pilkiai parėžė nemažai gyvulių, bet ir kitose Šilalės vietovėse žmonės pasakoja matę laukuose lakstant po penkis, septynis, net devynis pilkius. Daugiausia vilkų padarytų nuostolių patiria Kvėdarnos, Pajūrio ir Šilalės kaimiškųjų seniūnijų gyventojai.

Pernai vilkų puotos savivaldybei kainavo maždaug 10 tūkst. eurų, iki rugsėjo 7 d. šiemet jau buvo priskaičiuota 10,7 tūkst. eurų, tačiau kol kas kompensacijas gavo tik pirmieji 27 gyvulių netekę žemdirbiai. Pernai už vilkų padarytą žalą Šilalės savivaldybė išmokėjo per 35 tūkst. litų kompensacijų – pilkiai patiesė 49 galvijus ir 7 avis. 2013 m., kai įsigaliojo įstatymas dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos atlyginimo, spalio–sausio mėnesiais vilkai parėžė 26 gyvulius, savivaldybė už juos ūkininkams išmokėjo 15,3 tūkst. litų.

Nors į tvartus gyvuliai bus suginti dar negreitai, vilkai jau beveik pasivijo pernykščius mastus: praėjusio penktadienio duomenimis, Šilalės rajone jau papjovė 6 avis ir 41 galviją. Ir rėžia ne tik bejėgius veršelius, bet ir jau gerokai paaugusias telyčias, net 500 kg svėrusį mėsinį bulių.

Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus neslepia, kad jį kankina bloga nuojauta: „Kol kur nors vilkai neužpuls ir neapdraskys žmonių, tol aplinkosaugininkai nieko nedarys, kad jų mažėtų.“

Ūkininko patarėjas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min