Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 13d. 13:00 , atnaujinta: 2017 spalio 13d. 15:07

Vilniaus administracijos direktorės A.Vaitkunskienės vietą siūloma užimti P.Poderskiui

Povilas Poderskis
Dainiaus Cuberos nuotr. / Povilas Poderskis

Vilniaus savivaldybės valdantieji liberalai artimiausiomis savaitėmis sieks pakeisti administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę – mero patarėjas informacinėms technologijoms Povilas Poderskis BNS patvirtino, kad jam siūloma eiti šias pareigas. Meras Remigijus Šimašius šią informaciją patvirtino, teigdamas, kad dabar norima „koncentruotis į idėjas ir darbus, kurie leis sparčiai augti moderniam Vilniui“.

27-erių informacinių technologijų specialistas P.Poderskis sakė apie tai kalbėjęs su meru R.Šimašiumi ir teigia, jog sutiktų, jei meras pateiktų oficialų siūlymą.

P.Poderskis sutiktų

Čia yra mero sprendimas.

„Kalbų buvo pačių įvairiausių, nežinau, kurios jos paskutinės (...). Čia yra mero sprendimas. Jeigu jis manimi pasitikės ir tą iššūkį man mes, aš jį, tikrai, manau priimsiu, jei jis manys, kad aš jo vertas“, – BNS teigė P.Poderskis, nepriklausantis jokiai partijai.

Programuotojo, IT specialisto išsilavinimą turintis P.Poderskis sako, jog turi patirties viešajame sektoriuje dirbdamas su finansų, apskaitos sprendimais.

„Procesai patys įvairiausi pačioje administracijoje, savivaldybėje man yra gerai žinomi, per paskutinius dvejus metus teko šiek tiek prisiliesti. Komandos valdymas kaip toks man nėra naujiena, nes dirbau ir projektų vadovu, turėjau savo komandą. Be abejo, ji nebuvo tokio dydžio, kaip tūkstantis žmonių, bet aš įsivaizduoju, kad geras vadovas turi mokėti gerai deleguoti, tuomet komandos dydis neslegia“, – aiškino jis.

Socialinio tinklo „LinkedIn“ profilyje P.Poderskis nurodo, jog yra labdaros ir paramos fondo „Kompiuteriukų paramos fondas“ vadovas ir vienas steigėjų, anksčiau nurodo dirbęs įmonėje „Data dog“ projektų vadovu.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Sako „ačiū“ ir „sudie“

Pats R.Šimašius iš pradžių nebuvo linkęs dalintis permainų planais.

„Kol kas jokių planų realizuojamų nėra“, – BNS penktadienį sakė R.Šimašius.

Tačiau kiek vėliau jo patarėjas Aleksandras Zubriakovas pasidalino mero komentaru.

„Šiuo metu Vilnius yra daug geresnėje finansinėje situacijoje nei buvo mūsų kadencijos pradžioje, ir prie to labai prisidėjo administracijos vadovė Alma Vaitkunskienė – jos finansų valdymo patirtis atliekant šiuos darbus buvo neįkainojama. Todėl norime jai padėkoti už didžiulę pagalbą ir milžinišką indėlį į Vilniaus finansų suvaldymą. Atkaklus jos darbas leido užbaigti šį etapą greičiau nei planavome, o dabar laikas nukreipti jėgas į kito pobūdžio darbus.

Tai – žmogus, ne tik turintis modernaus miesto augimui aktualių idėjų, bet ir mokantis jas paversti realybe. Būtent tokio profilio administracijos vadovo Vilniui šiuo metu reikia, – teigia R.Šimašius.

Dabar norime koncentruotis į idėjas ir darbus, kurie leis sparčiai augti moderniam Vilniui. Todėl naujuoju administracijos vadovu svarstau siūlyti iki šiol mano patarėjo pareigas ėjusį Povilą Poderskį. Povilas yra IT profesionalas, atvirų duomenų ir viešojo sektoriaus IT sprendimų ekspertas. Pastaruosius 2,5 metų, kai P.Poderskis dirbo mano patarėju, įsitikinau jo profesionalumu, darbštumu, gebėjimu rasti racionalius sprendimus ir įgyvendinti realius pokyčius. Tai – žmogus, ne tik turintis modernaus miesto augimui aktualių idėjų, bet ir mokantis jas paversti realybe. Būtent tokio profilio administracijos vadovo Vilniui šiuo metu reikia“, – teigia R.Šimašius.

Ekonomistės ir teisininkės išsilavinimą turinti A.Vaitkunskienė sostinės savivaldybės administracijai vadovauja nuo 2015-ųjų balandžio, ji turi 18 metų vadovavimo patirtį bankų sektoriuje. Prieš ateidama į savivaldybę ji dirbo „Citadele” banke, užėmė banko valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas, dėstytojavo Mykolo Romerio universitete.

Su A.Vaitkunskiene penktadienį nepavyko susisiekti, jos telefonas išjungtas.

V.Martikonis trauksis į opoziciją

Tik iš 15min apie numatomas permainas išgirdęs Liberalų sąjūdžio atstovas, įkūręs prieš kelias dienas tarybos narių grupę „Racionalios veiklos skatinimo grupė“, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vidmantas Martikonis pasipiktinimo neslėpė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius ir Alma Vaitkunskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius ir Alma Vaitkunskienė

„Tai absurdų absurdas. Pirmą kartą girdžiu, jeigu toks sprendimas bus, tada pereisiu į kitą pusę nuo R.Šimašiaus. A.Vaitkunskienė itin nuoširdžiai dirba, ekonomiką tik ji sutvarkė, mero nė rankytės nėra pridėta. Būsiu arši opozicija. Miestui tai tragedija, nes kiek kas tvarkėsi, tai viskas jos dėka“, – nusivylimą liejo V.Martikonis.

Socialdemokratai tarsis su koalicija

„Čia mero sprendimas yra. Jis nepaaiškina visų priežasčių, bet matėsi, kad konfliktas tarp jų buvo seniai, jautėsi trintis. Bet kokios priežastys, kas lėmė, klausimas. Gal administracija buvo inkaras, ne konservatoriai“, – 15min sakė Socialdemokratų frakcijos vadovas Marius Skarupskas.

A.Vaitkunskienės kaip bankų sistemoje dirbusios kompetencija ir žinios tikrai padėjo stabilizuoti savivaldybės finansus nuo 2015 m., – sakė G.Paluckas.

Socialdemokratai dar nesvarstė, ar palaikys tokius pokyčius administracijoje, esą greičiausiai bus ir koks nors bendras koalicijos sprendimas. Ir bus žiūrima į bendrą komandą, kadangi P.Poderskis, anot M.Skarupsko, yra iniciatyvus, tačiau turi gal mažokai patirties. Bet jeigu jo komanda bus stipri, tuomet kliūčių sprendimui gali ir nelikti.

Gintautas Paluckas, Socialdemokratų partijos pirmininkas ir Vilniaus vicemeras, irgi sako pirmiausia norįs išgirsti naujojo kandidato prisistatymą, argumentus, nes tai mero iniciatyva ir jis teikia administracijos direktoriaus kandidatūrą, o taryba sprendžia.

„A.Vaitkunskienės kaip bankų sistemoje dirbusios kompetencija ir žinios tikrai padėjo stabilizuoti savivaldybės finansus nuo 2015 m., sutvarkyti tuos dalykus – skolas, paskolas, finansinius srautus ir visa kita. Tai didelis pasiekimas. Finansus visada reikia tvarkyti ir prižiūrėti, čia ne baigtinis dalykas, bet kritinė situacija, kuri buvo – milžiniški įsiskolinimai, senos, nepalankios sutartys, finansavimo stoka projektams, bankų neskolinimas savivaldybei, visi šitie kritiniai momentai jau yra praeity“, – sakė G.Paluckas.

Pavaduotoju taps G.Miškinis?

Kartu su A.Vaitkunskiene turėtų trauktis ir jos pavaduotoja Vylūnė Urbonienė. Numatoma, kad ją pakeisti gali Gediminas Miškinis, buvęs Vilniaus universiteto kancleris, anksčiau tokias pareigas ėjęs ir Ūkio ministerijoje.

Apie tai, kad virš administracijos direktorės galvos telkiasi juodi debesys, kalbėta jau kurį laiką. Ypač, kai iš „Vilniaus vandenų“ bendrovės pasitraukė jos direktorius ir keli valdybos nariai. Tada meras R.Šimašius prabilo, kad gerai, jo teigimu, dirbusi vadovybė atsistatydino ir dėl tarybos opozicijos politikų kaltės, turėdamas omeny rugpjūčio pabaigoje Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą dėl „Vilniaus vandenų“ nekilnojamojo turto pardavimo Dominikonų g. 9 ir 11. Esą šis pardavimas galėjęs miestui atnešti net apie kelis milijonus eurų nuostolių.

R.Šimašius tuomet teigė, kad ketina įvertinti, ar Vilniaus savivaldybės administracija „apsaugojo įmonę nuo to opozicijos politikų spaudimo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Vilniaus jaunieji gimnastai žengia į XXI amžių: pagaliau per lietų salėje nereikia kibirų

Aktualu

Popiežiaus vizitą Lietuvoje drums dargana, lietus

Kultūra

Monika Gimbutaitė: „Visi skirtingi – visi kultūringi“ ir kultūra kaip įvaizdžio formavimo dalis​​​​​​​

Aktualu

Vilniaus socialdemokratai į merus siūlo G.Palucką, R.Budbergytę, M.Skarupską

Verslas

Šnipiškėse – naujas daugiabučių namų kvartalas su bėgimo taku ir želdiniais

Konferencija Aktualu

15min studijoje – viskas, ką reikia žinoti apie popiežiaus Pranciškaus vizitą

Kryžių kalnas – užsienio turistų tituluojamas baugiausia Lietuvos vieta

24sek

Vilniaus „Rytas“ kirto Kauno „Žalgiriui“: „Vieno klubo komerciniai tikslai yra aukščiau visko“

Vardai

Amalia Damonte – moteris, kurią popiežius Pranciškus norėjo vesti: atstumtas atsigręžė į Dievą

Maistas

Skonio testas: kur Vilniuje ieškoti gardžiausios picos?

Gyvenimas

Moteris padovanojo savo širdį nepažįstamajai, o vėliau su ja susitiko. Kaip tai įmanoma?

Gyvenimas

Naujoji „Max Mara“ moteris – šiuolaikinė amazonė

Gyvenimas

Po pietų apima mieguistumas? Gydytojas pataria, kaip atgauti jėgas be kavos

Verslas

Valstybės žemėje šeimininku pasijutęs Kelių direkcijos vadovas: aš tik prižiūrėjau aplinką

24sek

„Ryto“ tikslai ir biudžetas – D.Gudelis susimažino atlyginimą iki minimumo

Vardai

Dizainerė Aušra Haglund Šv.Bartolomėjaus saloje susižadėjo su futbolo treneriu: prancūzas piršosi dukart

Vardai

S.Grafininos nužudymu įtariamam N.Westui pareikšti įtarimai šmeižtu

Aktualu

Smūgis girtai prie vairo sučiuptai vilnietei: visureigis lieka vyrui, bet ji mokės 40 tūkst. eurų

Verslas

Vokietijos „Kaufland“ neplanuoja ateiti į Lietuvą

Gazas

„Porsche Baltic“ komandai – paskutinis sezono išbandymas

Naujienos

Aktualu

Vilniaus jaunieji gimnastai žengia į XXI amžių: pagaliau per lietų salėje nereikia kibirų

Aktualu

Popiežiaus vizitą Lietuvoje drums dargana, lietus

Kultūra

Monika Gimbutaitė: „Visi skirtingi – visi kultūringi“ ir kultūra kaip įvaizdžio formavimo dalis​​​​​​​

Aktualu

Vilniaus socialdemokratai į merus siūlo G.Palucką, R.Budbergytę, M.Skarupską

Verslas

Šnipiškėse – naujas daugiabučių namų kvartalas su bėgimo taku ir želdiniais

Konferencija Aktualu

15min studijoje – viskas, ką reikia žinoti apie popiežiaus Pranciškaus vizitą

Kryžių kalnas – užsienio turistų tituluojamas baugiausia Lietuvos vieta

24sek

Vilniaus „Rytas“ kirto Kauno „Žalgiriui“: „Vieno klubo komerciniai tikslai yra aukščiau visko“

Vardai

Amalia Damonte – moteris, kurią popiežius Pranciškus norėjo vesti: atstumtas atsigręžė į Dievą

Maistas

Skonio testas: kur Vilniuje ieškoti gardžiausios picos?

Gyvenimas

Moteris padovanojo savo širdį nepažįstamajai, o vėliau su ja susitiko. Kaip tai įmanoma?

Gyvenimas

Naujoji „Max Mara“ moteris – šiuolaikinė amazonė

Gyvenimas

Po pietų apima mieguistumas? Gydytojas pataria, kaip atgauti jėgas be kavos

Verslas

Valstybės žemėje šeimininku pasijutęs Kelių direkcijos vadovas: aš tik prižiūrėjau aplinką

24sek

„Ryto“ tikslai ir biudžetas – D.Gudelis susimažino atlyginimą iki minimumo

Vardai

Dizainerė Aušra Haglund Šv.Bartolomėjaus saloje susižadėjo su futbolo treneriu: prancūzas piršosi dukart

Vardai

S.Grafininos nužudymu įtariamam N.Westui pareikšti įtarimai šmeižtu

Aktualu

Smūgis girtai prie vairo sučiuptai vilnietei: visureigis lieka vyrui, bet ji mokės 40 tūkst. eurų

Verslas

Vokietijos „Kaufland“ neplanuoja ateiti į Lietuvą

Gazas

„Porsche Baltic“ komandai – paskutinis sezono išbandymas

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min