Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 lapkričio 8d. 16:22

Vilniaus administracijos vadovas Povilas Poderskis žada atsisakyti popierinių dokumentų

Povilas Poderskis ir Aleksandras Zubriakovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Povilas Poderskis ir Aleksandras Zubriakovas

Naujasis Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis žada siekti, jog visi savivaldybės biurokratiniai procesai būtų perkelti į elektroninę erdvę, taip pat sieks skaidrinti savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus.

Trečiadienį sostinės administracijai pradedantis vadovauti 27-erių informacinių technologijų specialistas interviu BNS tikina, kad jo amžius ar tai, jog yra kaunietis, netaps kliūtimi naujosiose pareigose. Jis taip pat sako, kad augant Vilniaus miestui darbuotojų savivaldybėje neturėtų mažėti. Jis taip pat įvardija ir būsimą pavaduotoją – buvusį Ūkio ministerijos bei vėliau ir Vilniaus universiteto kanclerį Gediminą Miškinį.

– Kokie bus pirmieji darbai savivaldybėje, ar administracijos laukia pertvarka?

– Šią savaitę išsikėliau tikslą fokusuotis į tai, ką reikia perimti, kad procesai nenutrūktų, neužsistovėtų, vyktų sklandžiai. Stengdamasis išlaikyti tęstinumą tą ir turiu padaryti – reikia susipažinti su kolektyvu, susikalbėti, susižiūrėti. Beje, visus savo susitikimus skelbsiu viešai. Šiandien važiuoju ir į Viešųjų pirkimų tarnybą aptarti eilę problemų, kurios susidariusios su pirkimais. Bandysime jas spręsti sistemiškai, kad išmoktumėme pamokas ir klaidos nesikartotų.

Taip pat nuo gruodžio 1-osios nebepasirašinėsiu dokumentų popieriuje, nebent tai bus imperatyviai reikalaujama iš kitų institucijų ar gyventojų, kurie prašys tą padaryti popieriniu būdu. Kalbėjomės jau su skyriais dėl potencialių rizikų ir ką reikia dar nuveikti. Akivaizdu, kad dabar darbo yra labai daug dubliuojama ir jei visus procesus darysime tik elektroninius, to darbo sumažės, atsilaisvins rankos, bus galima daryti daug kitų dalykų.

Akivaizdu, kad dabar darbo yra labai daug dubliuojama ir jei visus procesus darysime tik elektroninius, to darbo sumažės, atsilaisvins rankos, bus galima daryti daug kitų dalykų.

Vilnius teikia maždaug 250 elektroninių paslaugų, dar apie 40 tik popierinės. Sieksime, kad visos būtų elektroninės, daugelis procesų bus skaitmenizuojami. Tai reiškia, kad žmonės nebevaikščios su šūsnimis popierių, siuntinės viską per dokumentų valdymo sistemą, o vaikščios, galbūt, dėl kitų reikalų.

– Ar pavaduotojus rinksitės pats, ar jie bus deleguoti politikų? Kas jie?

– Su vienu pavaduotoju susitinku, su juo buvo kalbėta anksčiau. Nuo pat pradžių buvo taip, kad vienas administracijos direktoriaus pavaduotojų buvo teikiamas koalicijos partnerių, toks yra politikų susitarimas.

– Ar vienas pavaduotojų yra buvęs Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis?

– Taip. Jis labai puikiai papildo mūsų administracijos komandą kaip žmogus su labai didele patirtimi darant pačius įvairiausius darbus, pertvarkas, buvo apdovanotas kaip geriausias valstybės tarnautojas, turintis vertingos patirties.

– Sumažėjus popierinių dokumentų atsisakysite ir dalies administracijos darbuotojų?

– Ne. Vilnius didėja, plečiasi, iššūkiai taip pat didėja. Tad administracijos darbuotojai, manau, tikrai yra savo vietoje. Priimti daugiau, turbūt, niekada neišeis, nes tai – nepopuliaru. Bet žmonių skaičius Vilniuje juk auga, tad jei neelektronizuosime procesų, tie patys darbuotojai bus užkrauti vis didesniu darbo krūviu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Poderskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Poderskis

– Viešųjų pirkimų tarnyba turi daug pastabų dėl savivaldybės viešųjų pirkimų, kritikuoja „Dovanos Vilniui“ idėją, kai už dovanas miestui verslininkams esą atsilyginama per jiems palankius viešuosius pirkimus, pritaikant sąlygas vienam tiekėjui. Kaip į tai reaguosite?

– Tos rizikos kyla, jas reikia valdyti, bet negalime uždrausti žmonėms dovanoti Vilniui, gražu, kai padovanojami vieni ar kiti dalykai. Kalbant konkrečiai – keista matyti, kad, pavyzdžiui „Lords investment“ padovanojo kažką Vilniui ir dėl to mes sumažinome jų statomo pastato aukštingumą. Mes veikėme ne taip, kaip jie norėjo. Tad ar čia galima tuos du faktus sudėti į kažkokią schemą? Man tai keistai skamba. Kita problema yra su infrastruktūros mokesčiu, kai statomas koks nors daugiabutis ir savivaldybė įpareigoja verslą išasfaltuoti kažką.

Korupcija, man atrodo, atsiranda iš tam tikros diskrecijos, sprendimų monopolijos, priežiūros ir viešumo trūkumo. Mažinant savivaldybės darbuotojų veiksmų laisvę, labiau reglamentuojant, gryninant procesus, juos skaitmeninant, atveriant didesniam viešumui, manau, tas rizikas galima suvaldyti.

– R.Šimašius, nepaisant kritikos atleistai direktorei Almai Vaitkunskienei, yra įvardinęs ir jos privalumus suvaldant Vilniaus finansus, derantis su bankais dėl paskolų refinansavimo. Kaip įsivaizduojate, ar jums tai pavyks neturint finansinio išsilavinimo?

Skolos suvaldymas tikrai vyko ir aš dėkingas Almai (Vaitkunskienei – BNS) už tą indėlį, už darbą, kurį ji darė 2,5 metų.

– Didžiausios kompetencijos per visą laiką yra užaugintos Finansų departamente – jie puikiai išmano klausimus ir jei man ko trūksta, jie mane papildys. Bet kiek per pastarąsias kelias savaites teko bendrauti su bankų atstovais, nejaučiu, kad turiu kažkokių didelių trūkumų.

Yra gal daug tokios mistifikacijos, kad bankai yra kažkoks didelis baubas, bet tai iš tikrųjų yra įmonės, kurios turi savo interesus, pozicijas, pasiūlymus, reikia su jomis dirbti įprasta tvarka. Skolos suvaldymas tikrai vyko ir aš dėkingas Almai (Vaitkunskienei – BNS) už tą indėlį, už darbą, kurį ji darė 2,5 metų. Bet jai tikrai tą padaryti palengvino ir atsigaunanti ekonominė padėtis, ir Konstitucinio Teismo sprendimas (dėl gyventojų pajamų mokesčio perskirstymo kriterijų – BNS). Manau, kad išlaikysime aukštą lygį ir neprarasime finansinių institucijų pasitikėjimo.

– Gyvenate Kaune. Ar tai nėra kliūtis sklandžiam darbui Vilniuje, ar esate pakankamai įsigilinęs į Vilniaus problemas?

– Kažkokių didelių sunkumų nematau, bet, be abejo, bus situacijų, kai reikės ir nakvoti Vilniuje – tos problemos irgi sprendžiamos. Vilniaus prieš 2,5 metų nelabai pažinojau, nelabai žinojau tiksliai, kokiomis problemomis jis gyvena. Bet per šį laiką kalbėjausi su daugybe žmonių, darbuotojų, sekiau viešąją informaciją. Turint omenyje, kiek Vilniuje informacija viešai nušviečiama, manau, galima susipažinti pakankamai su Vilniaus problemomis.

– Ar neketinate stoti į Liberalų sąjūdį, ar esate sulaukęs tokių siūlymų?

– Esu nepartinis, nebuvau smarkiai pažįstamas su Remigijumi (Šimašiumi – BNS), jis man tiesiog paskambino ir pasikvietė į komandą kaip IT specialistą. Net laukiau to momento, kad pasiūlys stoti į partiją, bet nesu sulaukęs. Jei sulauksiu – sulauksiu. Bet aš vertinu partiją kaip didžiulę atsakomybę, darbą, o su dabartinėmis pareigomis daugiau darbo „pavežti“ bus neįmanoma.

– Būsite vienas jauniausių administracijos vadovų sostinėje. Ar patirties trūkumas nėra problema?

– Kaip supratau, bene vienintelis trūkumas reikšmingiausias pateiktas ir buvo, kad gimiau per vėlai. Bet kitiems tai privalumas. Manau, kad kompetencijos turiu, per pastaruosius 2,5 metų pakankamai įsigilinau. Matau jau per šiandien, kad su administracijos darbuotojais gražiai susikalbame ir konstruktyviai dirbame darbus. Nemanau, kad dėl to bus problemų.

– Dėkui už pokalbį.

27-erių informacinių technologijų specialistas P.Poderskis yra labdaros ir paramos fondo „Kompiuteriukų paramos fondas“ vadovas ir vienas steigėjų, anksčiau nurodo dirbęs įmonėje „Data dog“ projektų vadovu. Jis į pareigas paskirtas antradienį, savivaldybės tarybai prieš tai atleidus daugiau nei dvejus metus pareigas ėjusią finansų specialistę Almą Vaitkunskienę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Auga kitaip: miško darželio Smiltynėje auklėtiniai žaislams neturi laiko

Aktualu

Tauragėje kaimynus iššaudęs ir nusišovęs vyras paleido keletą šūvių ir į pareigūnus

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Moliūgų fermeriai ir rusiški džinsai

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio evangelija. Triasmenio Dievo pažinimas yra didžiausia dovana

Pasaulis kišenėje

Kaip nepasiklysti Turkijos „viskas įskaičiuota“ bufetuose: ko čia verta ragauti

Sportas

J.Kloppas neslėpė kartėlio, Zizou kalbėjo apie įspūdingą savo karjeros pradžią: „Ji dar tik prasidėjo“

Izraelis – trijų jūrų skalaujama turisto svajonė

„We Run Vilnius 2018“

Aktualu

Viršuliškių gatvėje girtas vairavęs vyras apgadino savo ir dar keturis automobilius

24sek

Lėtai pradėję „kariai“ įsibėgėjo ir sutriuškino „Rockets“ ekipą: serijoje – lygu

Vardai

Meghan Markle link altoriaus lydėjo 10 mažamečių: kokia jų gero elgesio paslaptis?

Gyvenimas

Savo atradimais medikus šokiruojantis P.Claytonas: trys maistinės medžiagos gali mus išgelbėti nuo daugelio ligų ir senėjimo

Sportas

Skaudžios traumos, „Liverpool“ vartininko kuriozai ir fantastiškasis G.Bale'as: „Real“ triumfavo Čempionų lygoje

Gazas

Kaip lietuviams sekėsi „Ladoga Trophy“ pirmame greičio ruože

Vardai

Trakuose – Evelinos Sašenko vestuvės: „Prie šios bažnyčios įvyko pirmas mūsų pasimatymas“

Gyvenimas

20 supermaisto produktų, kuriuos turėtų vartoti vyresni nei 50 metų žmonės

Vardai

Šeštajame „Lietuvos balso“ sezone Džordaną Butkutę keičia Justinas Jarutis

Aktualu

Ministerija siūlo suteikti būstą prezidentų našliams dėl ypatingo sutuoktinio statuso

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Maistas

Ypatingi, bet paprasti: sočios pusryčių bandelės ir egzotiška kiauliena su pasiflorų marinatu

Naujienos

Aktualu

Auga kitaip: miško darželio Smiltynėje auklėtiniai žaislams neturi laiko

Aktualu

Eidintuose kaimynus iššaudęs ir nusišovęs vyras paleido keletą šūvių ir į pareigūnus

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Moliūgų fermeriai ir rusiški džinsai

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio evangelija. Triasmenio Dievo pažinimas yra didžiausia dovana

Pasaulis kišenėje

Kaip nepasiklysti Turkijos „viskas įskaičiuota“ bufetuose: ko čia verta ragauti

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 21 d.-27 d.)

Izraelis – trijų jūrų skalaujama turisto svajonė

Sportas

J.Kloppas neslėpė kartėlio, Zizou kalbėjo apie įspūdingą savo karjeros pradžią: „Ji dar tik prasidėjo“

Aktualu

Viršuliškių gatvėje girtas vairavęs vyras apgadino savo ir dar keturis automobilius

24sek

Lėtai pradėję „kariai“ įsibėgėjo ir sutriuškino „Rockets“ ekipą: serijoje – lygu

Vardai

Meghan Markle link altoriaus lydėjo 10 mažamečių: kokia jų gero elgesio paslaptis?

Gyvenimas

Savo atradimais medikus šokiruojantis P.Claytonas: trys maistinės medžiagos gali mus išgelbėti nuo daugelio ligų ir senėjimo

Sportas

Skaudžios traumos, „Liverpool“ vartininko kuriozai ir fantastiškasis G.Bale'as: „Real“ triumfavo Čempionų lygoje

Gazas

Kaip lietuviams sekėsi „Ladoga Trophy“ pirmame greičio ruože

Vardai

Trakuose – Evelinos Sašenko vestuvės: „Prie šios bažnyčios įvyko pirmas mūsų pasimatymas“

Gyvenimas

20 supermaisto produktų, kuriuos turėtų vartoti vyresni nei 50 metų žmonės

Vardai

Šeštajame „Lietuvos balso“ sezone Džordaną Butkutę keičia Justinas Jarutis

Vilnių užtvindė „We Run Vilnius 2018“ bėgikai

Aktualu

Ministerija siūlo suteikti būstą prezidentų našliams dėl ypatingo sutuoktinio statuso

Aktualu

Tragedija Eidintuose: Tauragės rajone vyras nušovė nekenčiamus kaimynus ir nusižudė pats

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min