Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus arkivyskupas G.Grušas: buvęs Vilniaus Arkikatedros klebonas R.Šalaševičius palieka kunigystę

R.Šalaševičius
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Robertas Šalaševičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus arkivyskupijos interneto puslapyje pasirodė arkivyskupo Gintaro Grušo kreipimasis į tikinčiuosius dėl kunigo Roberto Šalaševičiaus pasitraukimo iš kunigystės.

„Kunigas R.Šalaševičius, pasibaigus jo paskyrimui Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, pranešė, kad palieka kunigišką tarnystę. Dėl susiklosčiusios situacijos jis yra suspenduojamas nuo kunigo pareigų vykdymo“, – kreipimesi teigia G.Grušas.

Arkivyskupo tikinimu, šis įvykis yra skaudus, nes kunigo R.Šalaševičiaus tarnystė Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijoje, Vilniaus arkikatedroje bazilikoje ir Vilniaus arkivyskupijos kurijoje palietė daugelio žmonių gyvenimą. 

Atsakingas pareigas užimantis žmogus lieka trapus ir yra nuolat gundomas. Prašau tikinčiųjų melstis už kunigus, nes pašaukimo kelyje jie įvairiai išbandomi, – rašo G.Grušas.

„Atsakingas pareigas užimantis žmogus lieka trapus ir yra nuolat gundomas. Prašau tikinčiųjų melstis už kunigus, nes pašaukimo kelyje jie įvairiai išbandomi. Kunigo pasitraukimas palieka gilią žaizdą tikinčiųjų bendruomenėje, kuriai jis tarnavo ir kuri pasitikėjo jo žodžiu ir gyvenimo liudijimu. Suprasdami žmogišką trapumą, melskime Dievą gailestingumo, kad būtų išgydytos matomos ir nematomos žaizdos“, – rašo G.Grušas.

Arkivyskupas taip pat paragino tikinčiuosius šiuo sudėtingu laikotarpiu melstis už kunigą Robertą ir visus vyskupus bei kunigus: „Tesuteikia Dievas kiekvienam iš mūsų malonę laikytis duotos priesaikos, tegydo žaizdas, kurias sukelia neištikimybė. Tebūna ištikimasis Dievas mums visiems gailestingas.“

Portalas delfi.lt rašė, kad R.Šalaševičius kunigystę palieka dėl moters iš savo parapijos, su kuria susipažino per Šventojo Rašto skaitymo užsiėmimus.

Gegužę Vilniaus arkivyskupijos kurija savo tinklalapyje paskelbė apie naujus Vilniaus arkivyskupijos kurijos kunigų paskyrimus. Tuomet paaiškėjo, kad R.Šalaševičius atleidžiamas iš Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo parapijos (Vilniaus arkikatedros) administratoriaus pareigų, bet lieka eiti kanclerio pareigas.

Taip pat skaitykite: modelis Paulius Skomantas internetiniame filme „Kunigai Lietuvoje“ atskleidžia kitokį dvasininkų gyvenimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min