Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 14:21

Vilniaus arkivyskupija atiduoda Misionierių bažnyčią miestui, bet su sąlyga, kad gėjų ten nebus nė kvapo

Buvusi misionierių ligoninė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Misionierių ligoninė ir vienuolynas

Vilniaus miesto taryba nusprendė pritarti projektui, pagal kurį Subačiaus gatvėje esantis Misionierių bažnyčios ir vienuolyno kompleksas bus pritaikytas kultūrinei, edukacinei paskirčiai. Planuojama, kad čia įsikurs choras „Ąžuoliukas“, bus perkelta pradinė mokykla, atsidarys koncertų salė. Sutartyje su Vilniaus arkivyskupija numatyta ir tai, ką bus draudžiama čia įrengti. Tarkim, bet ką, kas būtų susiję su homoseksualais.

Vilniaus savivaldybė jau svajoja, ką ir kaip galės padaryti Misionierių bažnyčioje ir vienuolyne. Iš kur gaus pinigų prastos būklės pastatų rekonstrukcijai, kai biudžetas kiauras, o skolos viršija pajamas?

Meras Artūras Zuokas ramus: gelbės ES Struktūriniai fondai: „Mes rengiame paraišką, Švietimo ir mokslo ministerija pritaria ir palaiko šį projektą. Šiuo metu esame jau pateikę paraišką gauti lėšas projektavimui ir taip pat artimiausiu metu paruošime investicinį projektą, pagal kurį gautume europines lėšas. Tai būtų unikali erdvė ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.“

Lėšų reikės išties nemažai – apie 22-25 mln. Lt.

Daugybė reikalavimų

Tai būtų unikali erdvė ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje, – įsitikinęs A.Zuokas.

Sutartis su arkivyskupija būtų pasirašyta 25 metų nuo pastato naudojimo pradžios. Tačiau savivaliauti patalpose miestas negalės. Sutartyje labai griežtai nurodyta, ko čia negalės būti.

„Pastatas suteikiamas panaudos gavėjui kultūrinei ir švietimo veiklai (edukacija, repeticijos, koncertai, parodos ir analogiški jiems renginiai, kurių tikslas tenkinti viešuosius interesus) organizuoti su sąlyga, kad tokia pastate vykdoma veikla nepažeidžia krikščioniškos moralės ir dorovės, tai yra jokiu atveju pastatas negali būti naudojamas ar kaip nors kitaip susietas su azartiniais lošimais, prostitucija, striptizo klubais, veikla susijusia su erotinio ar pornografinio pobūdžio literatūra, smurto ar homoseksualumo propagavimu, abortais, eutanazija“, – rašoma būsimoje sutartyje, kurią turės pasirašyti Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Vilniaus arkivyskupija sutartimi užsitikrina ir teisę bet kada tikrinti, kokia veikla vykdoma jos patalpose. 

„Ąžuoliuko“ choras turės namus?

Jeigu Lietuvoje bus atkurtas Misionierių vienuolynas, patalpos gali būti perleistos jam.

Pagal dabartinį Vilniaus savivaldybės planą, Misionierių vienuolyno pastatas būtų pritaikytas Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai – berniukų bei jaunuolių chorui „Ąžuoliukas“, taip pat čia persikeltų pradinė Vytės Nemunėlio mokykla, dabar dirbanti vaikų darželio patalpose Vokiečių g., o bažnyčioje būtų įrengta didžioji koncertų salė.

Vytės Nemunėlio pradinė mokykla šiuo metu įsikūrusi vaikų darželyje, pastatytame buvusios didžiosios Vilniaus sinagogos vietoje. Pastatas iškėlus mokyklą būtų nugriautas, o vietoje jo atstatyti sinagogos fragmentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min