Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 13d. 12:14 , Atnaujinta: 2021 kovo 13d. 13:57

Lietuvis kunigas kaltinamas 2010 m. Detroite išžaginęs mažametį, kurį nuslopino vaistais

Su Vilniaus arkivyskupija siejamas kunigas kaltinamas 2010 metais JAV Detroito mieste išžaginęs aštuonmetį, kurį nuslopino vaistais, šeštadienį paskelbė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Pats kunigas kaltę neigia, kol tęsis tyrimas, jam draudžiama atlikti aktyvią kunigo tarnystę.

JAV teisėsaugos duomenimis, mažametį Telšių vyskupijos kunigas Aloyzas Volskis galimai išžagino 2010 metais Detroite, panaudojęs slopinančius vaistus, teigė G.Grušas.

Nukentėjusysis 2018 metais iškėlė kaltinimus, 2019 metais byla perduota byla Mičigano prokuratūrai.

Anot Vilniaus arkivyskupo, informacija apie galimą nusikaltimą jį pasiekė ketvirtadienį, o penktadienį informacija pasirodė užsienio žiniasklaidoje.

„Šiomis dienomis Mičigano valstijoje, Detroite, prasidėjo teismas, kaltinamieji teisme yra viena parapija, katalikiška mokykla, Detroito arkivyskupija ir Detroito arkivyskupas, bet teismo medžiagoje tas kaltinimas yra apie galimą nusikaltimą kunigo Aloyzo Volskio, kai jis tenai tarnavo, – nusikaltimas prieš mažametį“, – kalbėjo arkivyskupas.

G.Grušo teigimu, kunigas griežtai neigia tokius kaltinimus ir kad kada nors įvykdė nusikaltimus prieš nepilnamečius.

Aktyvi kunigo tarnystė arkivyskupijoje sustabdyta.

„Tokia procedūra siekiame užtikrinti saugumą ir užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Neturime jokios informacijos nei apie nusikaltimus, nei apie kaltinimus kunigui Volskiui Vilniaus ir Telšių arkivyskupijose“, – kalbėjo G.Grušas.

Pasak G.Grušo, pastaruoju metu kunigas A.Volskis tarnavo Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje, tačiau paskutinis oficialus jo paskyrimas Vilniaus arkivyskupijoje baigėsi 2019-ųjų vasarį.

„Padėjo pabėgti iš šalies“

Kaltinimus iškėlęs jaunuolis pasakoja 2010 metais dalyvavęs „dvasinės formacijos“ sesijoje su kunigu A.Volskiu Vyskupo Kelley katalikiškoje mokykloje, portalas „Detroit News“ cituoja teismo medžiagą.

Esą kunigas pastebėjo, kad berniukas buvo peršalęs, todėl pasiūlė jam dvi mėlynas tabletes, kurios, kaip manė nukentėjusysis, buvo vaistai. Jas suvartojęs jis „paniro į pusiau apsvaigintą būseną“, nurodoma teismo medžiagoje.

Tuo metu jis negalėjo pajudėti, tačiau suvokė aplinką. Nukentėjusysis tikina, esą kunigas jį „prievartavo ir tvirkino mokytojų kambaryje“. Pasak kaltinimus iškėlusio jaunuolio, jis girdėjo, kaip kunigas „užpuolimo metu dejavo ir meldėsi ar giedojo lotyniškai“. Pasak nukentėjusiojo advokatų, po nusikaltimo berniuko apatiniai buvo kruvini.

Mokinys pasakė motinai, kad nebenori kitos sesijos su kunigu ir netrukus tapo užsidaręs, nebedarė namų darbų, dažnai atsisakydavo eiti į mokyklą, teismo medžiagą cituoja „Detroit News“.

A.Volskis iki 2011-ųjų palaikė ryšius su mokykla, susijusia su jo parapija, kol galimai buvo apkaltintas seksualiniu kito parapijiečio užpuolimu, teigiama bylos medžiagoje.

„Atsakovai tuomet priglaudė kunigą klebonijoje... Nuo bendruomenės nuslėpė jo tikrąją buvimo vietą, padėjo jam pabėgti iš šalies“, – rašo nukentėjusiojo advokatai.

Esą nukentėjusysis metams bėgant „patyrė traumą, nerimą, psichozę ir depresiją“, rašoma teismo medžiagoje. Jam buvo diagnozuotas dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas, jam reikėjo psichologinės pagalbos.

Tai, kad ir toliau lankė katalikišką mokyklą, tik pagilino traumą, kadangi kunigų ir kitų katalikiškų simbolių vaizdai priminė jam užpuolimą.

„Jis tapo labai problemiškas, patyrė stiprų vidinį konfliktą svarstydamas, ar užpuolimas pavertė jį gėjumi, jis tapo apsėstas tokiomis temomis kaip tapimas kankiniu už bažnyčią“, – teismo medžiagą cituoja „Detroit News“.

Šis tyrimas buvo pradėtas po to, kai 2018 metais buvo paskelbta seksualinę prievartą šešiose katalikiškose Pensilvanijos vyskupijose tiriančios didžiosios prisiekusiųjų žiuri ataskaita.

Joje teigiama, kad nuo 1947 m. daugiau negu 300 valstijos dvasininkų buvo apkaltinti vaikų seksualiniu išnaudojimu, bet Bažnyčios valdžia daugumą šių kaltinimų ignoravo ar netgi slėpė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min