15min be reklamos
2022 01 13, 15:52 Atnaujinta 2022 01 13, 18:39

Vilniaus autobusų vairuotojai nusiteikę gyventi prie VVT direktoriaus durų, „kol susitars“

„Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų profesinės sąjungos nariai vieną naktį jau praleido įmonės administracinėse patalpose ir nusiteikę toliau protestuoti. Kaip sako profsąjungos vadovas Algirdas Markevičius, 15–20 žmonių nusiteikę čia likti tiek, kiek reikės, kad pagaliau būtų išgirsti jų reikalavimai. Įmonė teigia kompensuosianti dalį sumos už testus ir ieškos sprendimų dėl atlyginimų.
VVT administracijos patalpose miegoję darbuotojai
VVT administracijos patalpose miegoję darbuotojai / VVT darbuotojų profesinės sąjungos nuotr.

VVT darbuotojų profesinės sąjungos nariai įmonės patalpose gausiai susirinko trečiadienį priešpiet, kai čia vyko susitikimas su direktoriumi Dariumi Aleknavičiumi.

Pastarojo žmonės klausė, kada didės jų atlyginimai, turėjo ir kitų pastabų.

Plačiau skaitykite čia: Prie VVT direktoriaus durų liko nakvoti darbuotojai, vadovas tai sieja ir su skiepais.

D.Aleknavičius 15min sakė, kad tokį protestą sietų ir su tuo, jog nuo naujųjų metų įmonė nebemoka už darbuotojų testus, tad jiems tekę apsispręsti, ar mokės patys, ar skiepysis nuo COVID-19.

Susitarti nepavyko, tad 15 žmonių, kaip ir grasino, liko nakvoti prie direktoriaus kabineto durų.

„Kai bendrovės gen. direktorius Darius Aleknavičius miega šiltai namie ir galbūt sapnuoja apie 1 mln. eurų pelną, jo darbuotojai miega ant šaltų grindų prie tamstos kabineto ir svajoja apie orų darbo užmokestį ir deramas darbo sąlygas“, – vidury nakties feisbuke rašė profsąjunga.

Nuolat bus 15–20 žmonių

Ketvirtadienį kalbintas A.Markevičius sakė, kad darbuotojai ir toliau liks administracijos patalpose – čia pasikeisdami dienas ir naktis leis 15–20 žmonių iš profesinės sąjungos.

„Mes nutarėme likti administracinėse patalpose, 15-os žmonių rate. Žmonės keičiasi, jie pavargsta, nėra taip lengva miegoti ant grindų, čia ir skersvėjis, ir šalta. Vienas jau susirgo, sąlygos nėra pačios geriausios“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkas.

VVT darbuotojų profesinės sąjungos nuotr./Darbuotojai nakvojo VVT patalpose
VVT darbuotojų profesinės sąjungos nuotr./Darbuotojai nakvojo VVT patalpose

Jis pabrėžė, kad dėl naujos kolektyvinės sutarties ši profesinė sąjunga derasi jau pusantrų metų, tačiau rezultatas esą nėra pasiektas tiek dėl darbo užmokesčio, tiek dėl šios kolektyvinės sutarties.

„Šnekėjome šiandien su vadovu šiais klausimais, bet mes matome, kad tie mūsų reikalavimai vadovui yra šią minutę nepriimtini. Bet matome ir kitų aplinkybių, kurios veikia kolektyvą – dėl didelio vairuotojų trūkumo (šiuo metu yra laisvi 198 vairuotojų etatai) ir didelio sergamumo, didelis krūvis tenka likusiems vairuotojams, kurie verčiami dirbti per poilsio dienas, kartais naudojant ir psichologines prievartos formas“, – kalbėjo A.Markevičius.

Mes dvi savaites nakvojome prie savivaldybės, esant blogesnėms sąlygoms. Tai pajuokausiu, čia yra rojus.

Jis tvirtina, kad su kolegomis yra pasiryžę čia gyventi tol, kol pavyks susitarti.

„Tai ne vienintelė mūsų protesto akcija, siekiant susitarti. Mes dvi savaites nakvojome prie savivaldybės, esant blogesnėms sąlygoms. Tai pajuokausiu, čia yra rojus. Mes čia budėsime darbo dienomis tol, kol rasime kokį nors kompromisą ir atstatysime tą pusiausvyrą, kuri būtų palanki ir darbuotojams, ir įmonei.

Nakvosime čia, nebent ligos išguldys“, – sakė A.Markevičius.

Kompensuos testus

Įmonė jau pasibaigus darbo dienai išplatino pranešimą, kuriame – direktoriaus Dariaus Aleknavičiaus komentaras.

„Šiandien įmonės vadovo iniciatyva buvo sušauktas bendrovės valdybos posėdis. Jo metu nutarta toliau nuosekliai ir sistemingai vykdyti įmonės strateginius pokyčius, kuriais siekiama modernizuoti įmonę, didinti veiklos efektyvumą, gerinti sąlygas darbuotojams, įskaitant ir atlygio sistemos pertvarkymą, o iki vasario mėnesio pabaigos pratęsti besitestuojantiems darbuotojams testų kompensavimą, prisidedant 13 eurų už testą.

Taip pat valdyba svarstys visas įmanomas galimybes dėl spartesnio atlygio sistemos įgyvendinimo ir didesnio atlyginimų padidinimo dar šiais metais, o ateinantį trečiadienį (01.19) 13 val. kviečia Darbuotojų profesinės sąjungos atstovus pasikalbėti ir pateikti savo siūlymus raštu. Taip pat prašo geranoriško ir konstruktyvaus bendradarbiavimo ir kviečia problemą spręsti civilizuotu būdu.

Atkreipiame dėmesį, kad įmonė yra transformacijos procese, kuomet sąlygų gerinimas vykdomas etapais – jau pakelti atlyginimai mažiausiai uždirbusiems darbuotojams, mažinamas atlygio atotrūkis tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų darbuotojų, numatyta, jog nuo balandžio mėnesio 5 proc. atlygis didės visiems darbuotojams“, – rašoma direktoriaus komentare.

Surengė palaikymo akciją

Ketvirtadienio popietę organizuota akcija Vilniaus viešojo transporto darbuotojams ir jų reikalavimams palaikyti, ją surengė Gegužės 1-osios profesinė sąjunga, „Fridays For Future Vilnius“ aktyvistai ir „Momentum Vilnius“.

Joje skambėjo būgnai.

VIDEO: Protesto akcija Vilniaus viešojo transporto darbuotojams ir jų reikalavimams palaikyti

„VVT darbuotojų profsąjunga reikalauja visiems bendrovės darbuotojams padidinti darbo užmokestį 10 proc., gerbti darbuotojų teises ir nedaryti spaudimo verčiant darbuotojus duoti sutikimą dirbti 52 val. per savaitę ir dirbti poilsio dienomis.

Vakar bendrovės gen. direktoriui Dariui Aleknavičiui atsisakius derėtis su VVT darbuotojais dėl jų reikalavimų įgyvendinimo, šie žmonės pasiliko nakvoti per naktį prie jo kabineto, pasiryžę likti iki tol, kol bus deramai išklausyti. Apsauginiai skatino palikti patalpas, jos buvo dezinfekuotos troškinančiu skysčiu.

Viešasis transportas Vilniui yra ypač svarbus dėl socialinių, ekologinių priežasčių, o jo darbuotojai nusipelno dirbti oriai“, – priežastis, kodėl palaiko VVT darbuotojų profesinės sąjungos narius, surašė paramos akcijos organizatoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min