Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Bernardinų sode nukabintos pavojingos sūpynės, nuo kurių nukritusi mergaitė susilaužė koją

Nesaugios sūpynės Bernardinų sode
Tautvydo Vencevičiaus nuotr. / Nesaugios sūpynės Bernardinų sode
Šaltinis: 15min
15
A A

„Pavojingos sūpynės – Bernardinų sode.“ Taip „Facebook“ rašo žinomas sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius, kuris apie pavojų sužinojo itin skaudžiu būdu: besisupdama čia koją susilaužė jo dukra. Tėvą piktina tai, kad tokie atvejai kartojasi, o niekas nesiima veiksmų. Tačiau greitosios pagalbos medikai tikina, kad nelaimės parke – pavienės. O pačios sūpynės jau nukabintos.

„Dešimtmetis vaikas susilaužė abu blauzdos kaulus ir tai jau ne pirmas (ir, ko gero, ne dešimtas ar dvidešimtas) atvejis, kai šiose sūpynėse vaikai susilaužo kojas. Nebūkite abejingi – dalinkitės, perspėkite savo draugus, pažįstamus ir t.t., kurie lankosi Bernardinų sode, o kurie esate ten, neleiskite suptis vyresniems vaikams ir perspėkite jų tėvus, nes supantis vaikai nuleidžia kojas ir atsiremia į žemę – nuo didelio sūpynių svorio stabdant pėdos užsilenkia ir patiriamas žiaurus blauzdikaulio lūžis“, – feisbuke rašė T.Vencevičius.

Tautvydo Vencevičiaus nuotr./Mergaitei lūžo koja ant sūpynių
Tautvydo Vencevičiaus nuotr./Mergaitei lūžo koja ant sūpynių

Koja lūžo besisupant

15min jis sakė po nelaimės išgirdęs, kad tokių nelaimių būtent ant šių sūpynių, kurios vadinamos „Lizdu“, nutinka nuolat. Tą jam patvirtino ir šalia su vaikais buvę tėvai, ir greitosios medicinos pagalbos medikai. „Niekas niekam nerūpi. Jokios instrukcijos ten nėra, absoliučiai nieko. Mažiukai vaikai, kurie nepasiekia kojomis žemės, supasi, o jei didesni tik nuleidžia kojas, iš karto jas užlenkia ir lūžta“, – emocingai kalbėjo T.Vencevičius.

Niekas niekam nerūpi. Jokios instrukcijos ten nėra, absoliučiai nieko, – sakė T.Vencevičius.

Vyras sako nesuprantantis, kodėl iki šiol nesiimta nieko keisti, jeigu tokių nelaimių pasitaiko nuolat. Nustebino jį ir medikų reakcija paklausus, ar apie šią vietą buvo pranešta Vilniaus miesto savivaldybei, kad kas nors sūpynes sutvarkytų.

„Kreipsimės į savivaldybę, kad tų sūpynių ten iš viso neliktų arba būtų pasirūpinta saugumu. Sutikau tėvą, kuris supo dvi mažas mergaites, tai jis sakė, kad gyvena šalia ir nuolat prisižiūri tokių vaizdų, pats yra ne kartą kvietęs greitąją pagalbą, čia visiškai nesaugu. Greta yra tokios rutulio formos sūpynės, tai tas tėvas teigė, jog šiaip ne taip išsireikalavo, metus rašė raštus, kad išimtų kažkokią detalę, kuri išsisupus išsprūsta. „Prie manęs vienas vaikas nukrito ir trenkėsi galva į tvorelę“, – sakė man tas tėvas. O tai juk tokia populiari vieta“, – piktinosi T.Vencevičius.

Mergaitei lūžo abu blauzdos kaulai, gydytis teks mažiausiai šešias savaites, tad – visą vasarą.

Nieko nežino

Bernardinų parką prižiūri savivaldybės įmonė „Vilniaus miesto parkai“, tačiau žaidimų aikšteles eksploatuoja Vilniaus savivaldybės konkursą laimėjusi UAB „Economus“. Ji yra įrengusi ir prižiūri net apie 300 vaikų žaidimų aikštelių visame mieste.

Dabar, kai pasakėte, tikrai važiuosime, žiūrėsime, – užtikrino J.Tutinas.

Bendrovės projekto vadovas Juozas Tutinas, atsakingas už žaidimo aikštelių įrengimą ir priežiūrą, 15min antradienį popiet teigė tik iš žurnalistų išgirdęs apie problemą. Esą niekas nieko jiems nepranešė, nesiskundė, kad vaikai čia susižaloja. „Dabar, kai pasakėte, tikrai važiuosime, žiūrėsime“, – užtikrino J.Tutinas.

Sereikiškių parkas buvo rekonstruotas prieš kelerius metus – naujai jis atidarytas 2013-ųjų rugsėjį, tada dalis parko ir gavo Bernardinų sodo vardą. Sutvarkius parką atsirado ir vaikų žaidimų aikštelės, parkas labai mėgstamas šeimų su vaikais, jų čia gausu ir darbo dienomis, ir savaitgaliais nuo ankstyvo ryto.

Tautvydo Vencevičiaus nuotr./Nesaugios sūpynės Bernardinų sode
Tautvydo Vencevičiaus nuotr./Nesaugios sūpynės Bernardinų sode

Medikas: net saugiausios sūpynės gali būti pavojingos

Vilniaus grietosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos Vandos Pumputienės teigimu, traumų, kurias vaikai patyrė ant sūpynių Bernardinų sode, yra pasitaikę, tačiau vos kelios. „Tai tikrai pavieniai atvejai, daugiau nelabai ką ir galiu pasakyti“, – 15min teigė V.Pumputienė.

Pasak Santariškių klinikų Vaikų ligoninės vaikų chirurgo Eduardo Stuko, gydytojas neturi kompetencijos įvertinti, ar saugios vienos arba kitos sūpynės, ar jos tvarkingos. Tačiau kai vaikai supdamiesi susižaloja, visada kyla klausimas, ar jie buvo tinkamai prižiūrimi.

„Tėvai turi matyti, kaip vaikas žaidžia – ar jis normaliai supasi, ar atsistojęs, ar daro kokius nors pavojingus judesius. Jei elgiamasi netinkamai, net pati nekalčiausia žaidimo priemonė gali tapti pavojinga. Prisiminkite batutų istoriją, kai buvo padaugėję atvejų, kai vaikai susižeisdavo šokinėdami ant batutų. Batutai, kaip ir sūpynės, pavojingi tampa, jeigu jais netinkamai naudojamasi, daromi neleistini judesiai“, – svarstė medikas.

Pasak jo, dėl to, kad vaikai supdamiesi ar kitaip žaisdami iš tiesų susižeidžia, juk neuždrausi jiems suptis. Todėl šiuo atveju didžiausias atsakomybė tenka tėvams, kurie turi matyti, kaip žaidžia jų vaikai. Tuo tarpu konkrečių sūpynių saugumą, ar jos iš tiesų tvarkingos, turėtų įvertinti atitinkamas kompetencijas turintys specialistai.

„Sūpynės saugios“

Jeigu vaikai ten supasi atsistoję ar smarkiai įsisupę kojomis stabdo sūpynes, tai trauma neišvengiama. Viskas turi būti porto ribose, – kalbėjo V.Pauža

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus Virginijaus Paužos teigimu, kiekviena vaikų nelaimė tėvams yra labai skaudi, tą visi supranta.

„Tačiau specialistai nuvyko, apžiūrėjo sūpynes, jos atitinka visus vaikų žaidimų aikštelėms keliamus saugumo reikalavimus ir yra skirtos suptis vaikams nuo 7 metų. Svarbu suptis teisingai. Jeigu vaikai ten supasi atsistoję ar smarkiai įsisupę kojomis stabdo sūpynes, tai trauma neišvengiama. Viskas turi būti porto ribose“, – kalbėjo V.Pauža, pabrėždamas, kad visos traumos įvyksta per neatsargumą.

Apie panašius atvejus pranešimų ar skundų anksčiau savivaldybė gavusi nebuvo. Vis dėlto kilus dideliam ažiotažui, ketinama spręsti, ar tas sūpynes šioje vietoje palikti. „Specialistai spręs, ar palikti šitas sūpynes, ar jas pakeisti kažkokiu kitu įrenginiu. Nes nuo tada, kai šita vaikų žaidimų aikštelė buvo atidaryta, šitos sūpynės visiškai nepakito – nei aukštis, nei būklė“, – tvirtino V.Pauža.

Jis taip pat užsiminė ir apie tėvų atsakomybę, esą jeigu vaikas ateina į aikštelę su tėvais, tai pastarieji irgi turėtų saugumu rūpintis.

Antradienį, besibaigiant darbo dienai, Vilniaus savivaldybė 15min informavo, kad nuspręsta sūpynes nukabinti ir jos jau nukabintos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min