Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 26d. 15:24

Vilniaus centre medžius pjaunantys medkirčiai papiktino vietos gyventojus

Vilniuje, Radvilų gatvėje nupjauti medžiai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniuje, Radvilų gatvėje nupjauti medžiai.

Penktadienio rytą Vilniaus centre esančios Radvilų gatvės rimtį sutrikdė medkirčiai su burzgiančiais pjūklais. Jie čia pjovė medžius ir tuo papiktino vietos gyventojus. Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad medžiai kėlė pavojų ir juos iškirsti buvo būtina.

Anot vietos gyventojų, išpjauti sveiki medžiai, kuriuos galbūt tereikėjo apgenėti ir jie būtų žaliavę dar ne vienerius metus. Tačiau esą niekas to nepadarė, iš karto ėmėsi juos pjauti.

Bendruomenės atstovai kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, reikalaudami paaiškinti, kodėl imtasi tokių darbų. Gautas atsakymas nenudžiugino: jame teigiama, kad Radvilų gatvės atkarpoje tarp Žygimantų ir Tilto gatvių pjaunamos nudžiūvusios, pavojų keliančios liepos, kai kurios iš jų turi puvinio. Taip pat tvirtinama, kad genėjamos sausos liepų šakos.

Atsakyme gyventojams taip pat teigiama, kad vietoj kertamų medžių, krūmų bus sodinami nauji, kuriuos ketinama trejus metus prižiūrėti. Taip pat pažymima, kad pranešimas apie pavojų keliančius medžius gautas iš vienoje šios gatvės įstaigoje dirbančių žmonių.

Vis dėlto gyventojų tai neįtikino. Jie įsitikinę, kad medžiai nupjauti be reikalo.

Kaip 15min.lt sakė Vilniaus savivaldybės Želdinių poskyrio vedėjas Gintautas Runovičius, šalia automobilių stovėjimo vietų augo tuščiaviduriai medžiai, todėl praeivių ir vairuotojų saugumui penki medžiai buvo nupjauti.

„Gyventojai tikrai teisūs – šioje gatvėje gausu sveikų medžių, jų ir neplanuojama kirsti, tačiau nukirsti penki medžiai tikrai buvo akivaizdžiai avariniai ir net nereikėjo atlikti jokių papildomų tyrimų, kadangi jie buvo visiškai tuščiaviduriai. Kai medis tuščiaviduris, jo palikti mieste, ypač tose vietose kur vaikšto žmonės, statomi automobiliai, tikrai negalima, tai keltų pavojų šiems vilniečiams ne tik per audrą, bet ir pučiant stipresniam vėjui“, – aiškino G.Runovičius.

Tai ne pirmas kartas šiemet, kai kertami medžiai sukelia didelį vietos gyventojų nepasitenkinimą. Piktinamasi buvo ir kertamais medžiais Šermukšnių, Žvejų bei kitose Vilniaus centro gatvėse. Tačiau čia sostinės savivaldybė pažadą pasodinti naujus medžius ir krūmus įvykdė.

Vilniaus savivaldybės nuotr./Sodinamos liepos Žvejų gatvėje
Vilniaus savivaldybės nuotr./Sodinamos liepos Žvejų gatvėje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min