Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus darželinukų tėvai renka parašus – jie nepatenkinti tuo, kad sostinės darželių grupėse padaugėjo vaikų

Vilniaus vaikų darželiai perpildyti, bet vietų vis tiek trūksta.
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Vilniaus vaikų darželiai perpildyti, bet vietų vis tiek trūksta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasklidus informacijai, kad kai kuriuose Vilniaus vaikų darželiuose vaikų skaičius grupėse gerokai išaugo, tėvai, prieštaraujantys tokiam reiškiniui, pradėjo rinkti parašus. Tėvai tvirtina, kad pagal higienos normas net vyriausių ikimokyklinukų grupėse turi būti ne daugiau 20 vaikų, o dabar kai kuriuose darželiuose jų yra po 27, 28 ar net 30.

Parašus po peticija pradėjo rinkti asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“, kuri tvirtina kviečianti aktyviai burtis „kovai už vaikų teisę į kokybišką švietimo paslaugą, sveikatos apsaugą ir saugumą bei įstatymų viršenybės principo prievolę savivaldybei“.

Pasirašiusieji peticiją asmenys pasisako prieš didesnį vaikų skaičių ikimokyklinio amžiaus grupėse nei numato higienos normos.

Asociacijos atstovų teigimu, higienos normomis vaikų skaičius grupėse griežtai ribojamas. Grupėse iki 1 metų amžiaus gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai, nuo 1 iki 1,5 metų – ne daugiau kaip 10 vaikų, nuo 1,5 iki 3 metų – ne daugiau kaip 15 vaikų, nuo 3 iki 7 metų – ne daugiau kaip 20 vaikų. Skirtingo amžiaus vaikų grupėse nuo gimimo iki 3 metų gali būti ne daugiau kaip 8 vaikai.

Tėvai skundžiasi, kad vaikų grupių sąrašuose padaugėjo, tačiau su jais dirba tik viena auklėtoja ir jos padėjėja, neretai trūksta ir lovų.

Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad kai kurios grupės iš tikrųjų yra padidintos, kadangi ne visi grupių sąrašuose įrašyti vaikai darželį lanko kasdien. Esą taip miestas gali pasiūlyti daugiau vietų vaikams ikimokyklinėse įstaigose, o atsiradus galimybei, jos vėl mažės.

Papildomų lovų žadama nupirkti. Vilniaus taryba dar vasaros pradžioje skyrė 2,2 mln. Lt papildomų priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių steigimui, iš šių lėšų bus perkama ir lovų. Tačiau esą higienos normose nėra tokio reikalavimo, kad kiekvienas vaikas darželio grupėje turėtų savo lovytę, vaikas privalo turėti patalynės komplektą. Pastarųjų esą tikrai netrūksta, o kol užsakytos lovos neatkeliavo, darželinukai gali miegoti ir ant čiužinio, sulankstomos lovelės ar net kitoje patalpoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min