Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 23d. 11:45

„Vilniaus energija“ laimėjo bylą prieš Lietuvos metrologijos inspekciją

Šildymas
E.Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šildymas

Teismas paskelbė, Metrologijos inspekcijos nurodymai neatitinka įstatymo reikalavimų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal UAB „Vilniaus energija“ skundą Lietuvos metrologijos inspekcijos Vilniaus apskrities skyriui dėl  patikrinimo akto ir juo nustatytų reikalavimų panaikinimo, patenkino pareiškėjos skundą.

UAB „Vilniaus energija“ prašė Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikinti kaip neteisėtą Lietuvos metrologijos inspekcijos Vilniaus apskrities skyriaus 2011-08-03 teisinės metrologijos reikalavimų laikymosi patikrinimo aktą.

Šiame akte pareiškėjai nurodyta atsiskaitymams su vartotojais naudoti tik karšto vandens skaitiklius su galiojančia metrologine patikra; parengti atsiskaitymams su vartotojais už suvartoto karšto vandens kiekį naudojamų butuose įrengtų karšto vandens skaitiklių sąrašus, patvirtinti juos vadovo parašu bei sudaryti skaitiklių patikros tvarkaraščius. UAB „Vilniaus energija“ mano, kad patikrinimo akto nurodymai neatitinka teisės aktų reikalavimų, faktinės situacijos ir objektyviai negali būti įgyvendinti dėl ne nuo UAB „Vilniaus energija“ priklausančių priežasčių.

Pasak pareiškėjos, vykdydama inspekcijos reikalavimus, ji privalėtų visiems Vilniaus miesto karšto vandens vartotojams, kurie pareiškėjai nėra pateikę įrodymų, patvirtinančių, kad atlikta jiems priklausančių skaitiklių metrologinė patikra, suvartoto karšto vandens kiekį apskaičiuoti ne pagal vartotojų deklaruotą karšto vandens kiekį, o pagal vandens vartojimo normoje RSN 26-90 nustatytą normatyvą – 92 l per parą 1 žmogui. Tokie veiksmai, pareiškėjos manymu, ir vartotojams, ir šilumos tiekėjams yra nuostolingi.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad 2011-08-03 patikrinimo akte išdėstyti privalomi nurodymai neatitinka Viešojo administravimo įstatymo reikalavimų, todėl nusprendė jį panaikinti. Per planinį patikrinimą buvo patikrinti tik 28 Vilniaus miesto Erfurto g. 3, Architektų g. 64A, Birželio 23-osios g. 15, Gelvonų g. 6, Gelvonų g. 20, Šeškinės g. 21, Vytenio g. 31 ir Vytenio g. 33 namų butuose įrengti karšto vandens skaitikliai, iš kurių 25 neturėjo galiojančios metrologinės patikros žymenų.

Vykdydama inspekcijos reikalavimus, „Vilniaus energija“ privalėtų visiems Vilniaus miesto karšto vandens vartotojams, kurie nėra pateikę įrodymų, patvirtinančių, kad atlikta jiems priklausančių skaitiklių metrologinė patikra, suvartoto karšto vandens kiekį apskaičiuoti ne pagal vartotojų deklaruotą karšto vandens kiekį, o pagal vandens vartojimo normatyvą. Tai būtų nuostolinga ir vartotojams.

Tačiau nurodymai atsiskaitymams su vartotojais naudoti tik karšto vandens skaitiklius su galiojančia metrologine patikra, taip pat parengti atsiskaitymams su vartotojais už suvartoto karšto vandens kiekį naudojamų butuose įrengtų karšto vandens skaitiklių sąrašus, patvirtinti juos vadovo parašu bei sudaryti skaitiklių patikros grafikus, priimti ne tik dėl per patikrinimą tikrintuose namuose gyvenančių, bet viso Vilniaus miesto karšto vandens vartotojų, kuriems karštą vandenį tiekia UAB „Vilniaus energija“,  t. y. ir dėl vartotojų, kurių atsiskaityti naudojamų karšto vandens skaitiklių atitiktis teisinės metrologijos reikalavimams nebuvo tikrinamas ir pažeidimai nenustatyti.

Kadangi privalomus tikrinamam ūkio subjektui vykdyti nurodymus Lietuvos metrologijos inspekcija gali duoti tik nustačiusi konkrečius Metrologijos įstatymo reikalavimų pažeidimus, nurodymas dėl karšto vandens skaitiklių namuose, kuriuose jie nebuvo tikrinami, yra neteisėtas. Kitą pareiškėjos UAB „Vilniaus energija“ skundo dalį teismas atmetė kaip nepagrįstą.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2011-aisiais išnagrinėjo ir paskelbė sprendimus dviejose administracinėse bylose, kuriose UAB „Vilniaus energija“ prašė teismo panaikinti Lietuvos metrologijos inspekcijos Vilniaus apskrities skyriaus patikrinimo aktus bei jais nustatytus reikalavimus (vienoje byloje skundas patenkintas iš dalies, kitoje – atmestas).

Dar šešios administracinės bylos, kuriose bus sprendžiamas ginčas tarp  „Vilniaus energijos“ ir Lietuvos metrologijos inspekcijos Vilniaus apskrities skyriaus, bus nagrinėjamos šiemet, rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininkės padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės pirmadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min