Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus fontanai rūdija be vandens

Rotušės aikštės fontaną žmonės kone kasdien užteršia monetomis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rotušės aikštės fontaną žmonės kone kasdien užteršia monetomis.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniuje iš trylikos fontanų trykšta vos keli, o ir tie nėra kruopščiai prižiūrimi ar atnaujinami. Kitiems fontanams įjungti neužtenka lėšų.

Karštomis dienomis daugelio Europos miestų gyventojai ir svečiai fontanus paverčia nedidelėmis maudyklėmis. Vilniuje pasitaškyti fontane galimybių nedaug. Tam geriausiai tinkantis fontanas šalia Seimo rūmų Gedimino prospekte jau kelerius metus džiūsta apleistas.

Milžiniškos išlaidos

Anot savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko, jau rudenį tikimasi turėti sąmatą, kiek šalia Seimo esančio fontano remontui prireiks pinigų, per žiemą ketinama parengti rekonstrukcijos projektą, o ankstyvą pavasarį jau tikimasi pradėti darbus. Tai esą buvo aptarta ir su Seimo kancleriu Jonu Mileriumi.

Savivaldybės atstovai neslepia, kad tikisi bent dalį pinigų gauti iš kitų šaltinių, nes vargu ar pavyks reikiamą sumą sukrapštyti miesto biudžete. „Nemanau, kad lėšos bus tik miesto, nes suma susidarys išties nemaža. Tas fontanas visai sukiužęs, nes jau ne vienerius metus neveikia, be to, jį nusiaubė ir riaušininkai 2009 metų sausį. Jį reikėtų iš naujo atstatyti – ir patį rezervuarą, ir fontano viršų“, – teigė A.Mikalauskas. Išankstiniais skaičiavimais, fontano renovacijai prireiks ne mažiau negu 3 mln. Lt.

Departamento direktoriaus pavaduotojas neatmetė galimybės, kad fontanas taps modernesnis, galbūt bus pakeista siurblinė. Tačiau iš pagrindų keisti šio fontano vaizdo neleidžia tai, jog objektas kartu su Seimo rūmais ir Nepriklausomybės aikšte yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Riaušininkai prieš kiek daugiau negu dvejus metus sudaužė nemažai dolomitinių fontano plokščių, kurias mėtė į Seimo langus, pareigūnus.

Pinigų – per mažai

Labai brangiai kainuoja vanduo ir elektra, beveik visi pinigai tam ir sunaudojami. Todėl vykdoma tik minimali priežiūra – kas savaitę fontanus pavalome ir tiek“, – aiškino A.Mikalauskas.Kitiems Vilniaus fontanams miesto valdžia taip pat neturi pakankamai lėšų. Prieš kelias dienas pradėjęs veikti fontanas Odminių skvere patiems savivaldybės atstovams atrodo kiek per žemas, Vašingtono aikštėje fontanas vos įpusėjus sezonui išjungtas, kadangi prakiuro vandens rezervuaro dugnas.

„Šiemet numatyta skirti tik 140 tūkst. Lt, o reikėtų apie 300 tūkst. Lt. Labai brangiai kainuoja vanduo ir elektra, beveik visi pinigai tam ir sunaudojami. Todėl vykdoma tik minimali priežiūra – kas savaitę fontanus pavalome ir tiek. Tik Rotušės aikštėje stengiamasi valyti kasdien, nes žmonės, ypač užsieniečiai, mėgsta į šį fontaną mėtyti monetas, kurias tenka išgraibyti“, – aiškino A.Mikalauskas.

Šią vasarą fontanai dar veikia Vokiečių gatvėje, Justiniškėse, S.Moniuškos skvere, Europos aikštėje. Jau ne vienerius metus rūdija fontanas šalia Operos ir baleto teatro, V.Sirvydo skvere. Apie tai, kad sostinė pasipuoštų bent vienu nauju fontanu, kol kas tegalima pasvajoti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min