Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 13:48

Vilniaus garbės piliečiu tapo kunigas Julius Sasnauskas

Julius Sasnauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Julius Sasnauskas

Vilnius turi dar vieną garbės pilietį. Juo tapo žinomas kunigas, vienuolis pranciškonas, disidentas Julius Sasnauskas. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus siūlymui pritarė sostinės taryba.

Pristatydamas sprendimo projektą meras paminėjo, kad jau tampa tradicija viename iš pirmųjų tarybos posėdžių Naujais metais kažką pagerbti garbės piliečio statusu.

„Kiek man teko sutikti, niekam kunigas Julius Sasnauskas nesukėlė abejonių, kad tinka būti pagerbtas tokiu būdu. Pats jį teikiu, nes tai žmogus, kuri ne ant sofos, o rimtais darbais kovojo už laisvės idealus, kai Lietuva buvo okupuota. Tai darė nuoširdžiai, atkakliai, dėl to kentėjo, bet vis tiek tai darė“, – sakė R.Šimašius.

Su kunigu Juliumi susisiekiau, jis kukliai ir nuolankiai priima šitą sprendimą.

Ir iškovojus pergalę, J.Sasnauskas, anot mero, priėmė naują realybę ir padėjo kurti Lietuvą naujoje aplinkoje – neliko disidento pozicijoje, o tapo kūrėju. Todėl jo darbai esą neverčia abejoti, kad jis vertas tokio pagerbimo.

„Su kunigu Juliumi susisiekiau, jis kukliai ir nuolankiai priima šitą sprendimą, jeigu tokį priimsime“, – teigė meras.

J.Sasnauskas, katalikų kunigas ir vienuolis pranciškonas, disidentas, žinomas visuomenės veikėjas, žurnalistas, rašytojas, visą savo gyvenimą yra neatsiejamai susijęs su Vilniaus miestu, žinomas kaip jo istorijos ir dvasios mylėtojas bei perteikėjas, daugybę kartų tai išreiškęs ir gyvu, ir spausdintu žodžiu.

Ypač daug apie Vilnių J.Sasnauskas rašė kultūros savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, internetiniame dienraštyje „Bernardinai.lt“, žurnale „Naujasis Židinys-Aidai“, pasakojimų ir istorinių refleksijų apie Vilnių gausu beveik visose jo išleistose knygose, kurių skaičiuojama arti dešimties.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sasnauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sasnauskas

Visą savo kūrybinę ir dvasinę energiją, pilietinę atsakomybę ir drąsą (išskyrus priverstinį atsitraukimą tremtyje ir keletą neilgų fragmentų, susijusių su jo kaip dvasininko tarnyste), J.Sasnauskas taip pat yra atidavęs sostinei. Joje yra gimęs, augęs, čia darbuojasi iki šiol.

Tarybos nariai nesuabejojo – buvo bendru sutarimu pritarta siūlymui pagerbti J.Sasnauską Vilniaus garbės piliečio vardu.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Garbės piliečiais išrinkti Ronaldas Reiganas, Jonas Boldvinas Hanibalsonas, Kazimieras Vasiliauskas, Mstislavas Rostropovičius, Dennisas Hasteras, Česlavas Milošas, Justinas Marcinkevičius, Zbignevas Bžezinskis, Jonas Kubilius, Algirdas Kaušpėdas, Tomas Venclova, Šimonas Peresas, Algirdas Mykolas Brazauskas, Algimantas Nasvytis, Samuelis Bakas, George'as Walkeris Bushas bei pernai garbės piliečiais tapę Viktoro ir Danguolės Butkų šeima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min