Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 15d. 15:00

Vilniaus gatvės nusidažė Ukrainos vėliavos spalvomis, Užupyje atidengta Konstitucija ukrainiečių kalba

Automaidano akcija Vilniaus gatvėse
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Automaidano akcija Vilniaus gatvėse

Šeštadienis Vilniuje – Ukrainos diena. Sostinės gatvėmis važiavo Automaidano automobilių kolona, iš tolo traukusi akį Ukrainos, Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavomis, o Užupyje atidengta Konstitucija ukrainiečių kalba.

Automobilių kolona, papuošta Lietuvos, Ukrainos ir ES vėliavėlėmis, pajudėjo nuo „Siemens“ arenos ir Vilniaus gatvėmis pasiekė Užupio Angelo aikštę. Tai jau antroji tokia akcija. Prieš savaitę automobiliai važiavo iki Seimo rūmų.

Šįkart važiuota iki Užupio, kadangi čia, Paupio gatvėje, 15 val. atidengta  Užupio respublikos Konstitucija ukrainiečių kalba. Lentelė tapo viena iš 19 kitų Vilniaus ir pasaulio tautų kalbomis, kuriomis skleidžiamos šios išskirtinės Vilniaus bendruomenės pamatines vertybines nuostatos, parašytų Konstitucijų.

Kaip kalbėjo pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius Šarūnas Matulevičius, itin svarbu tai, kad visi renginiai vyksta Vasario 16-osios išvakarėse, nes solidarumo išreiškimas pilietinei Ukrainos visuomenei tokią dieną įgauna daugiau prasmių ir tarsi apjungia dvi tautas, kurių abejų kelias link laisvės – itin nelengvas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Konstitucijos ukrainiečių kalba atidengimas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Konstitucijos ukrainiečių kalba atidengimas.

Nors Užupio respublikos Konstitucija jau yra išversta į nemažai kalbų, o kiekvienas vertimas yra visuomet pažymimas specialiu renginiu, šį Konstitucijos vertimo atidarymo renginį pagrįstai galima laikyti išskirtiniu, kadangi šįkart Užupyje esanti Paupio gatvės erdvė simboliškai bus išlaisvinta barikadomis bei pačių žmonių kūryba įvairiausiose srityse. Organizatoriai teigė besitikį, kad viena iš unikaliausių Vilniaus vietų trumpam taps mažuoju Maidanu pačių užupiečių pastangomis.

Ukrainietiškų akcentų Užupyje netruks ir vakare. „Užupio kavinėje“ bus galima išgirsti dainuojamąją poeziją, atliekamą daugiau nei 20 metų Lietuvoje gyvenančio ukrainiečio Andrejaus Ozerenskio, kurios sūnus šiuo metu yra itin aktyvus AutoMaidano dalyvis Kijeve. Prie jo taip pat prisijungs grupė „Žalvarinis“ ir kiti Ukrainos laisvės bylai neabejingi atlikėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min