Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gatvėse policija medžioja greičio mėgėjus

Vilniaus policininkas Ateities g. matuoja automobilių greitį
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policininkas matuoja automobilių greitį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 16–22 dienomis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai avaringiausiose miesto gatvėse kontroliuoja transporto priemonių greitį.

Kaip informuoja Vilniaus policija, siekiama sumažinti eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo ir eismo įvykių, nukenčiant eismo dalyviams atvejų, skaičių. Važiavimo greitis bus nustatomas tiek mobiliaisiais greičio matavimo, tiek stacionariais automatinės greičio kontrolės prietaisais.

Pareigūnai ypač dėmesingai fiksuos pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus. Policija įspėja tiksliai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuoti saugiai, neįsibėgėti mūsų miesto gatvėse ir nesukelti pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei.

Policija primena apie atsakomybę už nustatyto greičio viršijimą, numatytą Lietuvos Respublikos  administracinių teisės pažeidimų kodekse.

124 str. – (Nustatyto greičio viršijimas) Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki 100 litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo 100 iki 300 litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo 400 iki 600 litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo 400 iki 600 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Policija Vilnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min