Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gatvių žibintai gali užgesti – 25 apšvietėjai antradienį neatėjo į darbą

Naktinio Vilniaus šviesos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naktinio Vilniaus šviesos
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš kurį laiką pradėję grasinti, kad imsis streikų, jeigu nebus laiku mokami atlyginimai, Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklų darbuotojai savo pažadus jau vykdo. Antradienį į darbą neišėjo 25 darbuotojai. Tokiu būdu tikimasi atkreipti Vilniaus savivaldybės dėmesį į problemą – šios įmonės darbuotojams dar nėra sumokėta už darbą nei rugpjūčio, nei rugsėjo mėnesiais.

Darbo užmokesčio laiku šios įmonės darbuotojai negauna jau nuo 2012 metų. Dabar algos vėluoja kelis mėnesius – iki šiol nesumokėta už rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius.

„Informuojame, jog gindami savo pažeistą teisę į darbo užmokestį, UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ (VGAET) darbuotojų profesinė sąjunga darbuotojų susirinkime priėmė sprendimą laikinai sustabdyti savo darbo sutarčių vykdymą iki darbdavys visiškai įvykdys savo įsipareigojimus bei išmokės priklausantį darbo užmokestį. Šiandien 25 darbuotojai neišėjo į darbą. Likusi dalis darbuotojų prisijungs prie akcijos, kai įsiteisins jų pranešimai apie darbo sutarties sustabdymą“, – teigiama šios bendrovės profesinių sąjungų atstovai.

Darbo užmokesčio laiku šios įmonės darbuotojai negauna jau nuo 2012 metų. Dabar algos vėluoja kelis mėnesius – iki šiol nesumokėta už rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius.

Anot profsąjungų, jau buvo išnaudotos visos socialinio dialogo galimybės ir kitos formos bandant atkreipti Vilniaus miesto savivaldybės dėmesį į įmonės finansinę padėtį bei jau kelerius metus nuolat du–tris mėnesius vėluojantį darbo užmokestį. „Buvo kreiptasi į Vilniaus darbo inspekciją, kuri savo ruožtu neužtikrino, kad įmonėje būtų imtasi žingsnių, kurie išspręstų šią įmonės darbuotojams opią problemą. Darbuotojai kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, kuri priteisė darbdaviui išmokėti darbo užmokestį, tačiau išmokėjus įsiskolinimus, atsirado nauji įsiskolinimai“, – skundžiasi darbuotojai.

2013 sausio 10 d. pasirašytos UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ Kolektyvinės sutarties 4.1.2. punkte nurodyta, kad įmonės darbuotojams darbo užmokestis mokamas šiais terminais: avansas ne daugiau 50 proc. darbo užmokesčio – einamojo mėnesio 25 dieną; visa likusi darbo užmokesčio dalis – kito mėnesio 10 dieną.

Kaip 15min.lt sakė VGAET profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Svajūnas Šatkauskas, nuspręsta, kad iki pirmadienio įmonės darbuotojai iš viso nedirbs. „Žiūrėsime, ką savivaldybė darys ir ką mūsų valdžia galvos. Nes jau kelerius metus nuolatos vėluoja atlyginimai ir visą laiką reikia prašyti savo uždirbtų pinigų. Atlyginimai vėluoja po tris mėnesius. Be priežiūros miesto negalima palikti. Mes turime avarinę dispečerinę, kuri ir budės“, – teigė S.Šatkauskas.

Be priežiūros miesto negalima palikti. Mes turime avarinę dispečerinę, kuri ir budės, – teigė S.Šatkauskas.

Pasak bendrovės darbuotojo, ši budinti tarnyba neturi galimybių šalinti rimtus gedimus, tad atsitikus rimtesniam incidentui tiesiog bus atjungtas elektros tiekimas ir žibintai nebedegs. Profesinės sąjungos atstovai tikina kol kas jokios reakcijos iš Vilniaus savivaldybės nesulaukę. O įmonės direktorius esą neturi galimybių situaciją pakeisti – jis priklausomas nuo savivaldybės skiriamo finansavimo.

Vilniaus savivaldybės duomenimis, skola „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklams“ siekia 3,7 mln. Lt. Dar daugiau miestas yra skolingas už elektros tiekimą bendrovei „Lesto“ – 8,5 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybė teisinasi, kad daro viską, jog atlyginimai būtų mokami, bet situacija šiuo metu labai sudėtinga. „Vilniaus miesto savivaldybei įstatymu deleguota daugiau funkcijų negu Vyriausybė skiria tam lėšų, pvz., sostines tvarkymui kasmet reikia 117 mln. Lt, tačiau tam įmanoma skirti tik 78 mln. Lt. Ketvirtadienį gatvių apšvietimo tinklams buvo sumokėta 350 tūkst. Lt, už šias lėšas darbuotojams buvo išmokėti atlyginimai už liepą ir rugpjūčio mėnesio avansai“, – teigė Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min