Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 4d. 09:15

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės naujo korpuso statybos sudomino prokurorus

Greitosios medicinos pagalbos automobilis.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Greitosios medicinos pagalbos automobilis

Prokurorai susidomėjo Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės naujo korpuso statybomis.

Įtariama, kad buvo pavogti 800 tūkst. litų, tarp įtariamųjų gali atsidurti dabartinis vicemeras Stanislovas Sriūbėnas, penktadienį informuoja dienraštis „Vilniaus diena“.

Šių metų pavasarį „Vilniaus kapitalinė statyba“ paskelbė konkursą Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės korpuso statytojo paieškoms, nes iki tol plušėjusi „Atkirtos“ grupė patyrė didelių finansinių bėdų – kelioms „Atkirtos“ grupės bendrovėms jau paskelbtas bankrotas.

Konkursą liepą laimėjo bendrovė „Irdaiva“, kuri nebaigtą statinį ir ankstesnės bendrovės atliktų darbų aktus perėmė iš „Vilniaus kapitalinės statybos“.

„Vilniaus dienos“ žiniomis, tik pradėję statybas „Irdaivos“ specialistai pastebėjo šiurkščių pažeidimų: naujieji rangovai pasigedo dalies statybos darbų, kuriuos turėjo atlikti „Atkirtos“ specialistai. Bendra šių darbų suma siekia apie 0,8 mln. litų, tačiau jų ligoninės statybvietėje – nė pėdsako.

Kol kas nedetalizuojama, kokių statybos darbų neatliko, tačiau už juos pinigus susižėrė ankstesni statybų dalyviai.

Gali būti, kad dalį galbūt suklastotų darbų perdavimo ir priėmimo aktų yra pasirašęs dabartinis Vilniaus vicemeras S.Sriūbėnas. Mat mažiau nei prieš metus jis „Vilniaus kapitalinėje statyboje“ dirbo direktoriaus pirmuoju pavaduotoju.

Taip pat manoma, kad galbūt suklastotus dokumentus pasirašė buvęs „Vilniaus kapitalinės statybos“ techninis prižiūrėtojas Vladas Nekrašas, kuris šiuo metu iš darbovietės jau atleistas. Iš viso priestato statyba kainuos 4,7 mln. litų. Šiemet Vyriausybė savivaldybei pervedė tik dalį sumos – 2,9 mln. litų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min