Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus kapinės ruošiamos Vėlinėms

Vėlinės
„Scanpix“ nuotr. / Vėlinės
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šiemet lankyti artimųjų kapus turime ilgą savaitgalį – net tris dienas. Vilniaus kapinių tvarkdariams tai didžiausias darbymetis, kai nespėjama vežti susikaupusių šiukšlių.

Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Arūnas Visockas pripažįsta, kad kapinių priežiūrai tenkančios lėšos pastaraisiais metais buvo gerokai sumažintos, tad dabar pinigų neretai neužtenka net pagrindiniams darbams atlikti, jau nekalbant apie rekonstrukciją ar restauravimą.

„Jokių papildomų paslaugų negalime atlikti, belieka tik priežiūra: valomi takai, laiptai, tvarkomos automobilių stovėjimo aikštelės. Taip pat šienaujama žolė, renkamos ir išvežamos šiukšlės, rudenį – ir lapai“, – sakė A.Visockas. Šiemet visoms Vilniaus kapinėms prižiūrėti, anot A.Visocko, skirta truputį daugiau negu 280 tūkst. Lt.

Didžiąją dalį Vilniaus kapinių prižiūrinčios bendrovės „Aketonas“ direktorė Valia Šakalienė teigė, kad šiuo metu darbuotojams tenka didžiausias darbo krūvis, bet stengiamasi, todėl darbai juda į priekį.

Sunkiausia dėl vėluojančių mokėjimų

„Mes laimėjome Vilniaus savivaldybės skelbtą konkursą ir dirbame turėdami tiek pinigų, kiek jų buvo numatyta sąmatoje, papildomų lėšų mums niekas nesiūlė ir neskyrė. Žinoma, konkurencijos sąlygomis šie pinigai nėra dideli, bet norėdami laimėti konkursą daugiau negalėjome prašyti, todėl ir dirbame minimaliomis kainomis. Jeigu tie pinigai būtų mokami stabiliai pagal sutartyje numatytą grafiką,  mes sunkiai, bet išsiverstume. Deja, susiduriame su sunkumais, nes mokėjimai nuolat vėluoja“, – apgailestavo V.Šakalienė.

Anot V.Šakalienės, „Aketonas“ Vilniaus kapines turėtų prižiūrėti dar pusantrų metų, iki 2012 metų liepos mėnesio, tačiau A.Visockas užsimena, kad savivaldybė įmonės veikla nėra patenkinta, todėl gali nutikti taip, kad sutartis nebus pratęsta.

V.Šakalienė tvirtino, kad šiukšlės iš kapinių vežamos nuolat, tačiau šiuo metų laiku itin daug artimųjų kapus tvarkančių žmonių, todėl konteineriai prisipildo itin greitai. „Gal kažkam ir atrodo, kad šiukšlių niekas neišveža, bet vienoks vaizdas yra prieš atvažiuojant šiukšliavežiams, kitoks – išvežus šiukšles. Žinoma, šiukšliavežiai nestovi visą laiką prie konteinerių. Mes prižiūrime ne vienerias kapines ir šiukšliavežiai dirba nuolat“, – sakė V.Šakalienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min