TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus kare su grafiti piešėjais – pirmoji auka

Konkursas „1000-mečio GRAFFITI“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Grafiti piešėjas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus policija pirmą kartą už rankos pagavo grafiti piešiančius vaikinus, kuriems tai jau nebe pirmas kūrinys ant miesto pastatų sienų. Už darbą viešosios tvarkos prižiūrėtojams savivaldybė skyrė padėkas ir premijas.

Vilniaus mieste pirmą kartą per policijos istoriją pareigūnai sugavo nelegaliai ant gyvenamojo namo sienos dažais piešiančius jaunuolius. „Praėjusią savaitę važiavome pro šalį ir pastebėjome, kad du jaunuoliai dažais purškia pastatą Panerių gatvėje. Pamatę mus vaikinai ėmė bėgti, o mes – juos vytis“, – pasakojo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnas Artūras Romaškevičius.

Jo kolega Stasys Abukevičius pasakojo, kad 19–20 metų vaikinus sučiupti pavyko netoli piešimo vietos: „Bėgdami jie išmėtė dažus ir sakė, kad grafiti – ne jų darbas.“ Tačiau pripažinti piešėjų kaltę padėjo namo savininkas, matęs vaikinus, tačiau nepastebėjęs, kad šie „gražina“ jo namą.

Policijai pavyko išsiaiškinti, kad sulaikyti jaunuoliai mieste piešia nebe pirmą savo darbą. „Tai nuolatiniai grafiti piešėjai. Jiems gresia baudos iki 2 tūkst. Lt“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanauskas.

Rankų nenuleis

Savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas atskleidė, kad šiuo metu savivaldybėje baigiamas rengti Vilniaus senamiesčio grafiti albumas, kurį naudojant bus bandoma atpažinti, kuri grupuotė kuriuos piešinius sukūrė. „Bandysime bendradarbiauti su pastatų administratoriais, kad šie irgi neliktų abejingi. Taip gal netgi pavyks iškelti ieškinius piešėjams ir prisiteisti žalos atlyginimą“, – kalbėjo G.Tamošiūnas.

Jo tvirtinimu, savivaldybė kasmet išleidžia šimtus tūkstančių litų, kad uždažytų miesto centre esančių pastatų sienas, išpaišytas grafiti. „Kai kur uždažyti sienas nepakanka, nes jos senos, o dažai kenkia autentiškam mūrui ir panašiai“, – sakė G.Tamošiūnas.

Vilniaus miesto meras Vilius Navickas VPK pareigūnų darbą juokais prilygino olimpinei rungčiai: „Sugauti už rankos darbo vietoje grafiti piešėjų niekam nebuvo pavykę, gal net visoje Europoje niekas to nebuvo padaręs. Tai kaip olimpinė rungtis.“

Meras pareigūnams įteikė padėkos raštus, taip pat pažadėjo pinigines premijas. Kokio dydžio jos bus, savivaldybės vadovas neatskleidė: „Tai bus skatinamoji priemonė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min