Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 21d. 10:26

Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose gaisrininkai draudžia rengti koncertus

Visus darbus stebi žydų bendruomenės atstovai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus koncertų ir sporto rūmai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas draudžia eksploatuoti masiniams renginiams numatytą Vilniaus koncertų ir sporto rūmų dalį. Koncertų organizatoriams atsiųstame rašte teigiama, kad dėl gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų ir siekiant užtikrinti renginyje galinčių dalyvauti žmonių saugumą, renginiai jau daugelį metų uždarytoje erdvėje vykti negali.

„Turėjome idėją Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose surengti roko muzikos projektą, tačiau priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai į tai pažiūrėjo itin neigiamai. Pasak jų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų eksploatacija dėl nustatytų gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų bei teisėtų valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų nurodymų nevykdymo, uždrausta dar 2009 metų pavasarį, o per pastaruosius 4 metus, kol rūmai stovi tušti ir faktiškai griūva, padėtis ne tik, kad nepagerėjo, bet ir pablogėjo,“ – sako koncertų organizavimo agentūros „Seven Live“ direktorius Juras Vėželis.

Pasak jo, renginio Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose idėjos teko atsisakyti. „Pasak specialistų, renginys šioje erdvėje keltų didžiulį pavojų žiūrovams, o įgyvendinti priešgaisrinės apsaugos reikalavimus renginiui Sporto rūmuose yra neįmanoma – gaisrininkai bet kokiu atveju privalėtų nutraukti koncertą jam net neprasidėjus“, – sako J. Vėželis. 

Nuo 1965 iki 1971 metų statyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmai sovietmečiu buvo didžiausia Lietuvos salė, tačiau pastarąjį dešimtmetį jį stovia tuščia ir užrakinta. 2004 m. Sporto rūmus bei teritorijas aplink juos per savo valdomas bendroves įsigijo Ūkio banko investicinė grupė. 2006 m. pastatas buvo įtrauktas į kultūros vertybių registrą.

Paskutinį kartą rūmai buvo atgiję sutinkant 2009 metus, tada, ant jų sienos buvo rodomas miuziklas „@hofmann Spragtukas“, tačiau žiūrovai tą kartą rinkosi lauke. O dar po kelių mėnesių Priešgaisrinės apsaugos departamento pareigūnai uždraudė eksploatuoti rūmus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min