Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus konservatoriai siūlo šalinti sostinės merą V.Navicką iš partijos

Vilniaus meras teigia, kad padėtį sostinėje pavyko suvaldyti ir miestas nebankrutuos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilius Navickas
Šaltinis: BNS
0
A A

Antradienio vakarą posėdžiaudama Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus sueigos taryba nutarė rekomenduoti partijos Priežiūros komitetui iš partijos šalinti Vilniaus miesto merą Vilių Navicką.

Už tokį Seimo nario Kęstučio Masiulio siūlymą balsavo 19 tarybos narių, prieš buvo 2, 1 susilaikė, vienas biuletenis rastas sugadintas. Balsavimas buvo slaptas.

K.Masiulis BNS sakė siūlęs balsuoti dėl siūlymo V.Navickui atsistatydinti iš mero pareigų, tačiau pasirinkta kita formuluotė.

TS–LKD Vilniaus sueigos vadovas parlamentaras Mantas Adomėnas BNS sakė, kad pozicija dėl siūlymo merui trauktis iš pareigų buvo vyraujanti.

„Taip pat jam siūloma trauktis iš savivaldybės tarybos kandidatų sąrašo“, – tvirtino M.Adomėnas.

„Tai antras meras, kuriam siūliau pasitraukti iš mero posto. Pirmas buvo Artūras Zuokas, antras – V.Navickas. Manau, kad turiu tam moralinę teisę, pats pasiūliau V.Navicką įrašyti į kandidatų sąrašą“, – sakė K.Masiulis.

Jo teigimu, antradienio posėdyje dalyvavo ir V.Navickas, jis nesutiko su mestais kaltinimais. Meras sakė per daug pasitikėjęs, todėl su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču kalbėjęs neatsargiai.

BNS turimas garso įrašas atskleidžia, kaip meras V.Navickas, praėjusią savaitę susitikęs su Š.Skuču, „mokė“ kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu savivaldybės kontrolieriumi Š.Skuču sako, kad vieną nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o tas, kuris naudingas „paksiniams“, gali trukti ir trejus metus.

Per pokalbį girdėti, kaip meras kaltina kontrolierių nekompetencija ir sako, kad šis išsikasė duobę, „gaus į ragus“.

Kontrolierius ne kartą sakė patiriantis mero spaudimą.

TS-LKD pirmininko, premjero A.Kubiliaus nuomone, Vilniaus mero elgesį turėtų svarstyti partijos Priežiūros komitetas.

„Partija turi tai vertinti pagal numatytas procedūras ir tuo užsiims partijos Priežiūros komitetas“, – A.Kubiliaus poziciją antradienį BNS perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

Praėjusią savaitę V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.

Š.Skučas ir V.Navickas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai.

Š.Skučas antradienio vakarą dalyvavo Vilniaus sueigos tarybos posėdyje, bet jame nepasisakė.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min