Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus krašte atsiranda naujų dvikalbių gatvių ir autobusų maršrutų pavadinimų

Vilniaus geležinkelio stotis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vilniaus geležinkelio stotis
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose ne tik atsiranda naujų dvikalbių gatvių pavadinimus žyminčių lentelių, tačiau ir kai kurių autobusų maršrutai rašomi ne tik lietuvių, bet ir lenkų kalba, teigia Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas.

„Bendrovė „Irzimas“ iš geležinkelio stoties, iš neoficialios aikštelės, veža autobusu keleivius maršrutu „Wilno – ir atitinkamai vietovardis“, kuris būna ten parašytas“, – rodydamas nuotraukas trečiadienį Europos informacijos biure vykusioje konferencijoje pasakojo Valstybinės kalbos inspekcijos pirmininkas.

Jo teigimu, Šalčininkų autobusų parke kai kurių autobusų maršrutai taip pat skelbiami dviem kalbomis.

Pasak D.Smalinsko, kovo mėnesį naujų dvikalbių gatvių pavadinimų atsirado Dieveniškėse, o Raudondvaryje dvikalbiai pavadinimai ženklina gatves, kurios Registrų centre iš viso nėra įregistruotos.

Už Valstybinės kalbos inspekcijos nurodymų nevykdymą, Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje įpareigojimų bei teismų sprendimų nukabinti dvikalbius gatvių pavadinimus atsakingi Vilniaus ir Šalčininkų rajono savivaldybių administracijos direktoriai.

„Čia kalbama apie dviejų savivaldybių administracijų direktorius, kuriems Vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnyje nustatyta, kad jie tiesiogiai atsako už įstatymų, Vyriausybės bei savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais“, – teigė D.Smalinskas.

Jis sakė manantis, jog svarbu iš naujo persvarstyti susidariusią situaciją „aukštesniu nei inspekcijos lygiu“, atsižvelgiant į tai, kad Lenkijoje vietovėse, kur dominuoja lietuvių tautybės gyventojai, vietovardžius leidžiama rašyti dviem kalbomis.

„Dar vienas faktas, kuris leidžia manyti, kad reikėtų kitaip elgtis Lietuvoje – kad valstybinius lietuviškus vietovardžius Lenkijoje pradėta rašyti valstybine lenkų ir lietuvių kalba“, – teigė kalbininkas.

Jo manymu, turėtų galioti kiti teisės aktai, „kad nebūtų skriaudžiama nei viena stovykla, nei kita stovykla“.

Konfliktas dėl gatvių pavadinimų rašymo jau kelerius metus vyksta Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose.

Teismai yra įpareigoję nukabinti nelietuviškų gatvių pavadinimų lenteles šiose lenkų tautinės mažumos gyvenamose vietovėse.

Vasario mėnesį premjeras Andrius Kubilius teigė, kad klausimas dėl galimybės topografinius įrašus tautinių mažumų gausiai gyvenamose teritorijose rašyti ir mažumos kalba turėtų būti svarstomas rudenį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min