Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 24d. 09:05

Vilniaus lopšelyje-darželyje pietų porcijos per mažos, o maistas ruošiamas nesilaikant bendrųjų higienos reikalavimų

Valgykla
„Scanpix“ nuotr. / Valgykla

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikrinusi vaikų tėvelių skundą, atsakingam lopšelio-darželio ,,Rūta“ (Žirmūnų g. 50, Vilnius,) asmeniui paskyrė administracinę nuobaudą ir nurodė skubiai pašalinti patikrinimo metu nustatytus trūkumus.

Skunde vaikų tėveliai išsakė susirūpinimą vaikų maitinimu minėtame lopšelyje-darželyje. Jų manymu, vaikų maitinimo valgiaraštis neatitiko paros raciono normų, tiekiamos dietinės sriubos  (be grietinės), vaikai retai gauna mėsos patiekalus ir pan.

Kovo 22 d. Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinus, kaip vyksta maisto tvarkymas minėtame lopšelyje-darželyje, nustatyta, kad vaikų tėvelių skundas – pagrįstas.

Patikrinimo dieną  patiekalai buvo gaminami ne pagal šiuo metu galiojantį perspektyvinį valgiaraštį: pusryčiai buvo sukeisti su vakariene, be to vietoje daržovių troškinio vaikams skirta miežinių kruopų košė, vietoje kompoto – sulčių gėrimas. Valgiaraštyje nenurodytas koldūnų porcijos svoris, neišskirtas koldūnų porcijos svoris atskirai lopšelinio ir darželinio amžiaus vaikams. Paros raciono kaloringumas patikrinimo dieną buvo mažesnis negu reikalaujama (1280 kcal lopšelinio amžiaus ir 1629 kcal darželinio amžiaus vaikams). Patikrinus II-ajai grupei patiektų koldūnų ir padažo svorius nustatyta, kad padažo kiekis atitiko receptūroje nurodytą, o koldūnų vidutinis svoris buvo beveik per pusę mažesnis nei turėtų (106,7 g vietoje turėjusių būti 200 g). Taip pat nustatyta bendrųjų higienos, produktų ženklinimo reikalavimų pažeidimų.

Pažymėtina, kad atliekant patikrinimus 2010-2011 metais, lopšelyje – darželyje ,,Rūta“ dalis pažeidimų kartojasi. Visų ankstesnių patikrinimų metu taip pat buvo nustatyti technologijos bei bendrųjų higienos reikalavimų  pažeidimai. Už nustatytus, pasikartojančius pažeidimus lopšelio-darželio ,,Rūta“ atsakingam asmeniui skirta 150 litų bauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  2011 metais jau gavo 7 skundus dėl ikimokyklinių įstaigų veiklos, iš jų 3 skundai buvo pagrįsti. Dažniausiai skundžiamasi dėl bendrų higienos taisyklių nesilaikymo, nekokybiškų maisto produktų ar dėl netinkamo porcijų normavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min