Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 14d. 21:59 , Atnaujinta: 2012 vasario 14d. 23:13

Vilniaus meras Artūras Zuokas: verčiame naują Lietuvos aviacijos istorijos puslapį – bus steigiama oro bendrovė „airLITUANICA“

Oro uostas
Oro uostas

Antradienio vakarą Vilniaus meras Artūras Zuokas savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad Lietuvoje bus steigiama nauja oro bendrovė pavadinimu „airLITUANICA“.

„Šį pirmadienį darbo grupė jau priėmė sprendimą steigti naują oro bendrovę, kurios pavadinimas bus „airLITUANICA“. Pradedame naują Lietuvos aviacijos istorijos puslapį“, – rašo A.Zuokas.

Portalui 15min.lt vėlų antradienio vakarą pavyko susisiekti su meru, kuris teigė, kad kol kas paviešinamas tik naujos oro bendrovės pavadinimas.

„Steigėja bus Vilniaus vystymo kompanija, taip pat (steigėjai – 15min.lt pastaba) – vienas užsienio partneris, bilietavimo programinės įrangos ir tinklo savininkas. Akcijų struktūra: 34 proc. – miestui, 17 proc. – kiti Lietuvos akcininkai ir 49 proc. – strateginis investuotojai, kurių yra ne vienas. Vyksta derybos. Gali būti, kad strateginis investuotojas gali turėti ir 51 proc. akcijų. Realus pakilimas, pirmo reiso, – kitų metų pavasaris“, – portalui 15min.lt teigė A.Zuokas.

Socialiniame tinkle paskelbus žinią apie „airLITUANICA“ užvirė diskusija apie oro linijų pavadinimo tinkamumą, nes lėktuvo „Lituanica“ likimas buvo tragiškas. A.Zuokas į šią diskusiją atsakė: „Lituanica“ yra mūsų pasididžiavimas, mūsų tautos vyrų žygis ir svarbus simbolis. Sėkmingas skrydis per Atlantą, kurį nutraukė tuo metu priešiškos valstybės armijos kulkos.“

15min.lt primena, kad 2011 metais A.Zuokas rinkiminėje kampanijoje Vilniaus oro linijų įkūrimą įvardijo kaip vieną iš trijų pagrindinių prioritetų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min