Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus meras Artūras Zuokas siūlo Niujorko gatvei suteikti Jurgio Mačiūno vardą

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus meras Artūras Zuokas kreipėsi į Niujorko (JAV) merą Michaelį Bloombergą ir Niujorko miesto tarybos pirmininkę Christine Quinn kviesdamas daliai Wooster gatvės, esančios Niujorko miesto SoHo rajone, suteikti Jurgio Mačiūno garbės pavadinimą..

Išplatintame pranešime spaudai teigiaSostinės meras taip siūlo įamžinti lietuvių Jono Meko ir jo artimo kolegos ir draugo, su kuriuo kartu kūrė „Fluxus“ meno judėjimą, Jurgio Mačiūno, nuopelnus – aktyvią veiklą Niujorke įkuriant SoHo rajoną – kūrybinę industriją Niujorko menininkams.

„Kviečiu Niujorko tarybą apsvarstyti idėją dalį Wooster gatvės pavadinti Jurgio Mačiūno vardu, taip pažymint šios asmenybės idėjas, įkvėpusias dabartinius įžymius menininkus, ir įvertinant jo darbus, kurių dėka septintajame dešimtmetyje atsirado vieta meno eksperimentams. J. Mačiūnas savo veikla SoHo rajone industrinę miesto dalį pavertė avangardinio meno erdve, kurioje tokie menininkai kaip Andy Warhol, Yoko Ono, John Lennon, Jonas Mekas, John Cage ir kiti galėjo kurti ir dalintis savo idėjomis“, – rašoma laiške Niujorko vadovams.

Balandžio pabaigoje A.Zuokas, susitikęs su JAV ambasadore Lietuvoje Anne Elizabeth Derse, aptarė galimybes Vilniui bendradarbiauti su Niujorku – vienu didžiausių Amerikos miestų. Pasak mero, šiuo metu aktyviai bendradarbiaujama su Niujorke esančia kultūros bendruomene, artimiausiu metu ketinama Niujorke atidaryti J.Mačiūno darbų parodą. Susitikime ambasadorė palankiai įvertino iniciatyvas plėsti kultūrinį bendradarbiavimą su JAV miestais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min