Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 01 11

Vilniaus meras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad sostinės meras Raimundas Alekna nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų ir tyrimą nutraukė.
Pasitikėjimą praradusį Vilių Navicką pakeitė Raimundas Alekna
Pasitikėjimą praradusį Vilių Navicką pakeitė Raimundas Alekna. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

VTEK dabartinio sostinės vadovo elgesį pradėjo svarstyti gavusi pranešimą, kad 2009 metų liepos 15 dieną tuomet dar Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys R.Alekna esą dalyvavo tarybos posėdyje, kuriame svarstytas sprendimas „Pritarti visuomenės sveikatos programoms, finansuojamoms Privalomojo sveikatos draudimo fondo 2009 metų lėšomis“.

Šiuo sprendimu VšĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vykdomai „Moksleivių probleminio elgesio mažinimas, keičiant emocinį mikroklimatą mokykloje“ programai skirtas 20 tūkst. Lt finansavimas.

R.Alekna yra dirbęs šiame centre, taip pat ten dirba ir jo sutuoktinė. Sostinės meras savo privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs dalyvavimą VšĮ Vilniaus psichoanalizės ir psichoterapijos centre, tačiau neigė prisidėjęs priimant centrui palankų sprendimą dėl finansavimo.

„Aš pateikiau komisijai filmuotą medžiagą, kur akivaizdžiai matosi, kad tuo metu, kai klausimas buvo svarstomas, aš fiziškai nebuvau salėje“, – teigė R.Alekna.

V.Navicko elgesį dar svarstys

VTEK tiria ir kito sostinės tarybos nario, buvusio mero Viliaus Navicko elgesį. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Vilniaus taryboje komisijos prašo įvertinti, ar mero pareigas ėjęs V.Navickas galėjo daryti poveikį tarnybines pareigas atliekančiam šios savivaldybės kontrolieriui Šarūnui Skučui ir taip pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Šį klausimą VTEK atidėjo iki kito posėdžio, kadangi nesulaukta kontrolieriaus Š.Skučo, kuris komisijai privalėjo atsakyti į klausimus. Taip pat V.Navicko atstovas, advokatas Jovitas Elzbergas paprašė laiko susipažinti su VTEK pateikta medžiaga.

Į viešumą iškilę slapta daryti įrašai, kuriuose girdisi, kaip V.Navickas „moko“ Š.Skučą daryti valdantiesiems palankius tyrimus, V.Navickui kainavo narystę Tėvynės sąjungoje ir sostinės mero postą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius