Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 15d. 08:05

Vilniaus meru pasiryžęs tapti Naglis Puteikis pats mokesčius miestui mokėti vengia

Vilniaus meru pasiryžęs tapti Naglis Puteikis pats mokesčius miestui mokėti vengia
15min nuotr. / Naglis Puteikis tikina kovosiantis, kad jo partija nebūtų iškraustyta iš patalpų šiame name

Seimo narys Naglis Puteikis nusprendė kitais metais kandidatuoti ne tik į prezidentus, bet ir Vilniaus merus. Kaip pats sako, taip nusprendė, nes „reikia eiti ir ginti visuomeninį interesą nuo oligarchinių interesų“. Vis dėlto būsimasis meras bent kol kas nėra itin pavyzdingas vilnietis – jo vadovaujama partija nei moka mokesčių už turimas patalpas sostinės centre, nei jas grąžina savivaldybei.

Kovos su oligarchais

Kandidatu į Vilniaus merus N.Puteikį iškėlė Lietuvos centro partijos (LCP) Vilniaus skyrius. Tos pačios partijos, kuri turi patalpas sostinės centre, Kaštonų g. 3-8, šis adresas nurodomas ir partijos interneto svetainėje.

Išplatintame pranešime spaudai N.Puteikis teigė nusprendęs kandidatuoti todėl, kad „reikia eiti ir ginti visuomeninį interesą nuo oligarchinių interesų“. Priminsime, kad N.Puteikis siekia tapti ir Lietuvos prezidentu.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Naglis Puteikis

„Vilniuje šiuo metu susidarė labai pavojinga situacija – beveik visi kiti kandidatai yra susiję su oligarchais ir atstovauja ne eiliniams vilniečiams, o milijoniniams verslams“, – cituojamas politikas, kuris tvirtina, kad „jokių milijardų jokiems požeminiams metro projektams neleistų švaistyti“ ir vietoj nacionalinio stadiono statytų 30 darželių.

Sutartis negalioja nuo 2014 m.

Apie nelegaliai užimamas patalpas kandidatas neužsiminė. Vilniaus savivaldybė tikina, kad LCS sutartis su savivaldybe dėl patalpų Kaštonų g. 3-8 yra pasibaigusi dar 2014 metais. Ši panaudos sutartis buvo sudaryta 2009-aisiais su tuomečiu partijos pirmininku Arūnu Grumadu.

Sutartyje aiškiai parašyta, kad „panaudos davėjas perduoda turtą panaudos gavėjui nuo 2009 m. lapkričio 23 d. iki 2014 m. lapkričio 23 d., bet, esant panaudos davėjo reikalavimui, ne ilgiau kaip iki suteikto panaudai turto įtraukimo į privatizavimo programą“.

Taip pat sutartyje buvo numatyta, kad pasibaigus sutarties galiojimo terminui, turtas turi būti grąžintas savivaldybei per 7 darbo dienas.

Šios patalpos yra Kaštonų g. 3 namo pusrūsyje, jų plotas – 32,12 kv. m. Sutarties pasirašymo metu šių patalpų įsigijimo vertė siekė 8433 Lt (2 444 eurų).

Kodėl kelerius metus – nuo 2014 m. iki 2017 m. – niekas savivaldybėje šiuo turtu nesusirūpino, neaišku. Tačiau 2017 m. birželio 2 d. partijai buvo priminta, kad galimybės naudotis patalpomis pagal panaudos sutartį ji nebeturi, bet gali išsinuomoti neviešo konkurso būdu už rinkos kainą dešimčiai metų. Ir kaina nurodyta – 7,19 euro už 1 kv. m per mėnesį. Tereikėjo savo sprendimą pranešti per 20 dienų, kitu atveju, reikės patalpas grąžinti 2017 m. rugsėjo 1 d.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pastatas sostinės Kaštonų gatvė 3
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pastatas sostinės Kaštonų gatvė 3

Kelis kartus surengę patikrinimus savivaldybės darbuotojai nieko nepešė – patalpos visada buvo užrakintos.

Partijos atstovai net nesiteikė pranešti, ar gavo raštą, todėl galų gale, metų pabaigoje, po dar vieno savivaldybės administracijos direktoriaus rašto buvo priimtas sprendimas, kad patalpos turi būti grąžintos savivaldybei.

Tereikėjo parašyti prašymą

Tai jau privertė N.Puteikį sunerimti. Jis elektroniniu paštu paprašė atsiųsti raštą ir pažadėjo atsakymą tą pačią dieną, ką ir padarė. Atsakyme teigia, kad LCP sutinka sudaryti sutartį ir mokėti po 7,19 eurų nuompinigių už 1 kv. m per mėnesį.

Tuo metu Vilniaus taryba priėmė sprendimą, kad partijos gali turėti iki 50 kv. m patalpas panaudos pagrindais. Į tai N.Puteikis sureagavo labai greitai, klausdamas savivaldybės, ar LCP irgi turi tokią galimybę. Savivaldybė jam išsiuntė raštą, informuodama, kad būtina užpildyti prašymo formą.

Savivaldybė neteko galimybės gauti pajamų už 48,5 mėnesio, – teigė P.Poderskis.

N.Puteikio padėjėja patvirtino, kad raštas gautas, bet prašymo taip niekas ir neužpildė. LCP gavo dar vieną priminimą ir vėl nieko.

Todėl šių metų gegužės 14 d. administracijos direktorius Povilas Poderskis pasirašė raštą, kuriuo N.Puteikį informavo apie tai, kad nepateikus prašymo ir dokumentų patalpas partija turėtų geranoriškai palikti iki birželio 1 d.

Tačiau ir tądien atvykę savivaldybės darbuotojai rado patalpas užrakintas.

„Savivaldybė neteko galimybės gauti pajamų už 48,5 mėnesio – nuo 2014 m. lapkričio 23 d. iki 2018 m. gruodžio 13 d.: pagal didžiausią kainą – 15,3 tūkst. eurų; pagal vidutinę kainą – 11,2 tūkst. eurų; pagal mažiausią – 7,1 tūkst. eurų; pagal lengvatinę – 3,6 tūkst. eurų“, – teigė P.Poderskis.

Savivaldybės duomenimis, partija yra už paslaugas įsiskolinusi apie 700 eurų ir namo bendrijai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis ir Kristupas Krivickas LCP būstinėje per 2016 m. Seimo rinkimus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis ir Kristupas Krivickas LCP būstinėje per 2016 m. Seimo rinkimus

Paprastai, jeigu nuomininkai neišsikrausto geranoriškai, savivaldybė pasitelkia antstolius. Kol kas, kaip užtikrino P.Poderskis, partija taip kraustoma nebus. Bent iki Kalėdų.

Vadina kerštu

N.Puteikis, paklaustas, kodėl neišsikrausto iš patalpų, kuriomis naudojasi nelegaliai, pareiškė: „Čia kaip su mano iškraustymu iš viešbučio (Seimo valdyba pareikalavo, kad N.Puteikis išsikraustytų iš Seimo viešbučio, nes turi Vilniuje gyvenamąjį būstą, – red. past.). (...) Mes atitinkam visus Vilniaus miesto savivaldybės normatyvus – iki 50 kv. m visos partijos gali naudotis būstinėmis nemokėdamos nuomos mokesčio. Pas mus 36 kv. m, mes turime teisę naudotis, bet keldina mus vienintelius.“

Parlamentaras įsitikinęs, kaip taip yra dėl to, jog šios partijos bijo kitos Vilniaus partijos. Ir esą visi dokumentai savivaldybei buvo pateikti, tik esą vieną ar kelis dokumentus pateikė per vėlai, bet juk nuo to partija išliko tokia pati, o ir patalpų plotas nesikeitė.

„Čia labai aišku – Šimašius bijo Lietuvos centro partijos konkurencijos, – pareiškė N.Puteikis. – Rūsy, pabrėžiu, tos patalpos ir mus vis tiek iš ten krapšto. Tai politinis susidorojimas, siekiant sutrukdyti mūsų organizacinį darbą. Mes nepasiduosime.“

Apie skolą namo bendrijai jis teigė nieko nežinąs, bet jeigu tokia skola yra – tikrai sumokės.

Čia labai aišku – Šimašius bijo Lietuvos centro partijos konkurencijos, – pareiškė N.Puteikis.

„Pusrūsiai ir iki 50 kv. m patalpos turėtų būti nemokamos, kaip mūsų. Bet jeigu tai komercinės patalpos, tai tada tik nuoma, nes Vilniaus miestui reikia pinigų. Mokytojams, auklėtojoms reikia priedų, nes Vilniaus miestas neduoda tokių kaip Kaunas. Jeigu aš būsiu meras, duosiu daugiau negu Kaunas, mokytojai bus laimingi, ir auklėtojai, bus prestižinė profesija, kitam viešajam sektoriui taip pat“, – tikino N.Puteikis.

Liepta išsikraustyti ir iš Seimo viešbučio

N.Puteikis turi problemų ir dėl kitų patalpų – parlamento vadovybė nurodė jam išsikraustyti iš Seimo viešbučio Vilniaus centre iki Naujųjų metų.

BNS teigimu, toks sprendimas priimtas, kadangi Seimo narys turi būstą Vilniuje, o gyventi viešbutyje visų pirma gali tie, kurie gyvenamosios vietos sostinėje (2,5 km atstumu nuo Seimo rūmų) neturi.

N.Puteikis nurodymą išsikraustyti iš Seimo viešbučio pavadino valdančiųjų kerštu už tai, kad jis antradienį balsavo prieš valstybės biudžeto projektą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min