Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus meru turėtų tapti R.Alekna

R.Alekna: „Mane partijos kolegos žino dėl darbų, o ne dėl antpečių ar pareigų“.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Alekna yra visoms Vilniaus valdančiosios frakcijoms priimtinas kandidatas į mero postą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antrą kartą susitikę Vilniaus valdančiosios daugumos frakcijų atstovai sulaukė konkretaus Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pasiūlymo – jie į merus siūlo būsimąjį rinkiminio sąrašo lyderį Raimundą Alekną.

Į antrąjį derybų etapą susirinkę TS–LKD, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) ir Liberalų sąjūdžio atstovai neskubėjo patvirtinti, kad jiems pavyko susitarti dėl visko, tačiau R.Aleknos kandidatūra tiko visoms partijoms.

Tačiau dabar besiderančios frakcijos neturi pakankamai narių, kad galėtų surinkti daugumą balsuojant už naujo mero kandidatūrą. Todėl ketinama į derybas įtraukti ir daugiau frakcijų, tačiau kol kas neatskleidžiama, kurios tai galėtų būti.

LiCS atstovas, vicemeras Stanislovas Šriūbėnas teigė nesvarstantis galimybės, kad prie valdančiųjų prisijungs ir nuo jų partijos atskilusi Vilniečių frakcija.

„Jeigu mes kalbame, kad tai yra tęstinumas sudarytos prieš pusantrų metų koalicijos, tai Vilniečių frakcijos tada nebuvo. Ir dabar mes nežinome, ar tai frakcija, ar tik žmonių grupė, ką jie atstovauja“, – sakė S.Šriūbėnas. Jis patvirtino, kad LiCS tikisi išlaikyti du vicemerus.

Ištikimas partijos kareivis

Būsimasis meras Raimundas Alekna tvirtino, kad bus kalbama ir su jais, taip pat su tris narius turinčia Nepriklausoma frakcija. Tik tuomet valdantieji galėtų būti tikri, kad naująjį merą pavyks išrinkti. Jeigu šios frakcijos prie valdančiųjų neprisijungs, be to, TS–LKD frakciją paliks Vilius Navickas, koalicija turės vos 23 balsus.

„Bus tęsiamos derybos su Nepriklausoma ir Vilniečių frakcijomis, tai visi tie, kurie šiuo metu yra koalicijoje. Buvo kalbama ir apie tai, kad reikia iš principo keisti koalicijos sutartį, nes joje nurodyta, kad meru bus konkretus asmuo – Vilius Navickas, tad ta sutartis yra pasenusi ir ją reikia koreguoti“, – sakė R.Alekna.

R.Aleknos teigimu, po pokalbio su dabartiniu meru Viliumi Navicku aiškėja, kad pastarasis planuoja tęsti darbus iki lapkričio 26 dienos, nes tik tada taryba gali teikti interpeliaciją. „Sutarta, kad bus renkami parašai ir tokiu būdu galėsime identifikuoti, kas iš tikrųjų pasiryžę ne žodžiais, ne galbūt manipuliacijomis keisti merą, o iš tikro sudaryti naują koaliciją“, – kalbėjo R.Alekna, kuris teigė esantis ištikimas partijos kareivis, pasiryžęs prisiimti atsakomybę.

Derybos dar užtruks

LSDP frakcijos vadovas Romas Adomavičius sakė, kad buriant naująją koaliciją dar nesudėlioti visi taškai – dar laukia ilgas procesas. „Kalbant apie pateiktą kandidatą – R.Alekną – mes didelių prieštaravimų neįžvelgiame, bet labai norėtume žinoti, kokiais principais koalicijoje bus vadovaujamasi, kokie darbai numatomi. Susitarėme, kad pirmadienį kalbėsime toliau“, – sakė R.Adomavičius.

Anot socialdemokratų, jeigu nepavyks susitarti, gali būti dar įvairių pokyčių koalicijoje, todėl pirmiausia reikia gerai viską aptarti. „Mes norime išlaikyti stabilumą, tai vienintelė mūsų ambicija – kad miestas gyventų ir vyktų tai, kas privalo vykti. Tai vienintelė sąlyga“, – sakė R.Adomavičius, kurio teigimu, meras neturėtų nieko dirbti, tik derinti visų dirbančiųjų – vicemerų, administracijos, tarybos – veiksmus.

Opozicijoje esančios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos iniciatyva sudaryti alternatyvią koaliciją dabar esančiai valdančiajai daugumai patyrė fiasko. „Tvarkiečio“ Gedimino Rudžionio siūlymas burtis į koaliciją tam, kad būtų nutraukta Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartis ir kuriamos alternatyvios komercinėms bendrovėms, teikiančios gyventojams komunalines paslaugas.

Dabartinis Vilniaus meras V.Navickas iš pareigų žadėjo trauktis, kai valdantieji ras kita kandidatą į jo postą. V.Navickas partijos kolegų nemalonę užsitraukė ir buvo pašalintas iš partijos po kilusio skandalo, kai viešumoje pasklido slapta įrašytas pokalbis, kuriame meras „mokė“ savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą daryti valdantiesiems palankius sprendimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min