Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 31d. 10:08 , atnaujinta: 2015 kovo 31d. 15:09

Vilniaus miesto pinigus valdys buvęs „Litexpo“ vadovas Darius Aleknavičius

Darius Aleknavičius
Nuotr. iš aviasg.com / Darius Aleknavičius

Vilniaus valdančioji dauguma suformuota – antradienio rytą pasirašyta koalicijos sutartis, pagal kurią sostinę valdys penkios politinės jėgos: Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), „Tvarka ir teisingumas“ bei „Lietuvos sąrašo“ partija.

Naujoji valdančioji dauguma turės taryboje 35 narius iš 51. Anot R.Šimašiaus, laukia darbai, kad Vilnius taptų pavyzdinis miestas. „Mūsų ambicijos didelės“, – kalbėjo naujasis meras.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę

Žada profesionalumą

Mūsų ambicijos didelės, – sakė R.Šimašius.

Meras turės tris pavaduotojus. Liberalas Linas Kvedaravičius kuruos sportą ir kultūrą, neformalųjį ugdymą, miesto plėtrą, miesto ūkį, aplinkosaugą ir atliekų tvarkymą. Socialdemokratas Gintautas Paluckas – sveikatą, viešąją tvarką ir socialinius reikalus, konservatorius Valdas Benkunskas bus atsakingas už energetiką ir švietimą.

„Pareigos bus skirstomos pagal profesionalumą. Įmonių vadovai bus skiriami nesiejant to su pažintimis ir panašiais dalykais. Baigėsi tie laikai, kai partijos susitaria, kurį sektorių ar darželį kuri kuruoja. Dabar bus taip, kad jeigu vicemeras kuruoja tam tikrą sritį, tai didžiosios daugumos atvejais komitetuose vadovaus kitos partijos atstovai“, – kalbėjo R.Šimašius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę

Komitetus išsiskirstė

Koalicijos sutartyje turėtų būti numatyta, kad liberalai vadovaus Kultūros, švietimo ir sporto, Aplinkos, Ekonomikos ir finansų, Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo vadovų postai, dar turės tris pavaduotojų postus. TS-LKD atstovas užims Paslaugų ir miesto ūkio, Miesto plėtros bei Socialinių reikalų komitetų pirmininkų kėdes, bet nė vieno pavaduotojo. Socialdemokratai gauna Sveikatos komiteto vadovo postą, taip pat vieną pavaduotojo pareigybę.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gintautas Paluckas

Kontrolės komitetui, kaip ir yra įprasta, vadovaus opozicija – postas siūlomas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Pasak R.Šimašiaus, tradicija, kad šis postas priklauso opozicijai, o LLRA yra didžiausia opozicinė frakcija. „Tai nei kerštas, nei ne kerštas Artūrui Zuokui“, – tikino naujasis meras.

„Lietuvos sąrašas“ komitetų pirmininkų negauna, bet jų atstovams atitenka dviejų komitetų pirmininkų pavaduotojų postai, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas užims pavaduotojų kėdes Aplinkos bei Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetuose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas Benkunskas

Nepamiršo rubikono

Pareigos bus skirstomos pagal profesionalumą. Įmonių vadovai bus skiriami nesiejant to su pažintimis ir panašiais dalykais. Baigėsi tie laikai, kai partijos susitaria, kurį sektorių ar darželį kuri kuruoja, – kalbėjo R.Šimašius.

TS-LKD atstovas Mykolas Majauskas nepamiršo ir rubikono. „Mes atėjome ir tikrai rubikonas išeis“, – kalbėjo konservatorius, turėdamas omenyje „Icor“ koncerną.

Pasak G.Palucko, sutarta, kad visi klausimai bus sprendžiami demokratiniu keliu. „Vilniaus politinę vadovybę sudarys jauni asmenys, kurie nuoširdžiai nori padaryti gerų darbų, kurie nori suformuoti savo socialinį statusą“, – teigė socialdemokratams.

Tarp valdančiųjų yra ir „Lietuvos sąrašo“ partija, šios politinės jėgos lyderis Darius Kuolys pasidžiaugė, kad jauni lyderiai priėmė ir jų idėjas. Jis ypač pasisakė apie švietimo, ugdymo svarbą.

„Tvarkos ir teisingumo“ vienas iš Vilniaus lyderių Juozas Imbrasas daugiau kalbėjo apie miesto pakraščių atnaujinimą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Darius Kuolys pasirašo koalicijos sutartį.

Naujas direktorius – Darius Aleknavičius

Pagaliau paaiškėjo ir savivaldybės administracijos direktorius. Anot R.Šimašiaus, nuo pirmos dienos buvo sutarta, kad tai bus ne politikas, o vadovavimo patirties turintis žmogus.

„Administracijos direktoriumi bus Darius Aleknavičius. Tai aukšto rango vadybininkas, jis vadovavo parodų centrui „Litexpo“, kurią pavertė iš nuostolingos į pelningą bendrovę. Neabejoju, kad dirbdamas su politine miesto vadovybe pasieks gerų rezultatų“, – pagaliau atskleidė šią pavardę naujai išrinktas meras.

Žinoma, vienas iš pirmųjų darbų – Vilniaus skolos sureguliavimas ir finansinio stabilumo užtikrinimas, – cituojamas D.Aleknavičius

Pastaruoju metu D.Aleknavičius vadovavo „Avia Solutions Group“ priklausančiai tarptautinei antžeminių aviacijos paslaugų bendrovei „Baltic Ground Services“. Jo patirtis gali būti labai svarbi sprendžiant, ką daryti su skrydžių bendrove „Air Lituanica“, kurią išlaiko Vilniaus savivaldybė.

Kaip teigiama Liberalų sąjūdžio išplatintame pranešime, 40-ies metų Darius Aleknavičius, vadybos specialistas, turintis beveik dvidešimt metų vadovavimo skirtingoms įmonėms – aviacijos, parodų ir konferencijų, logistikos, gamybos ir projektų valdymo srityse – patirties. Vadovaujant valstybės valdomai įmonei „Litexpo“ per pusantrų metų jam pavyko ženkliai pagerinti įmonės rezultatus: nuo 0,9 mln. Lt nuostolio į 1,5 mln. Lt pelną.

„Keliu sau tikslą, kad Vilniaus savivaldybė ir jos turtas būtų valdomi efektyviai, kad gyventojams ir verslui būtų teikiamos skaidrios, aukštos kokybės viešosios paslaugos, o darbuotojai aiškiai žinotų savo tikslus ir būtų atsakingi už rezultatą. Žinoma, vienas iš pirmųjų darbų – Vilniaus skolos sureguliavimas ir finansinio stabilumo užtikrinimas“, – cituojamas D.Aleknavičius.

D. Aleknavičius VDU yra įgijęs įmonių organizavimo ir vadybos magistro laipsnį, baigęs Asociacijos „Baltic Institute of Coporate governance“ nepriklausomų valdybos narių kursą, ISM vadovų programą. Būsimasis Vilniaus miesto administracijos vadovas nepriklauso jokiai politinei partijai.

Turi viziją

Ar tai yra įmonė, ar tai yra savivaldybės administracija – principai yra tie patys. Turėtų būti efektyviai veikianti organizacija, kad ji teiktų kokybiškas paslaugas ir kad darbuotojai būtų motyvuoti, aiškiai žinotų savo tikslus bei būtų atsakingi už pasiekiamą rezultatą, – sakė D.Aleknavičius.

Į Vilniaus savivaldybės administracijos vadovo postą siūlomas D.Aleknavičius BNS teigė sieksiantis, jog valdžios paslaugos būtų kokybiškos, o darbuotojai aiškiai žinotų savo tikslus.

„Ar tai yra įmonė, ar tai yra savivaldybės administracija – principai yra tie patys. Turėtų būti efektyviai veikianti organizacija, kad ji teiktų kokybiškas paslaugas ir kad darbuotojai būtų motyvuoti, aiškiai žinotų savo tikslus bei būtų atsakingi už pasiekiamą rezultatą. Šie bendri vadybiniai principai yra universalūs“, – BNS sakė nepartinis D.Aleknavičius.

Jis teigė turintis viziją, kaip turėtų veikti savivaldybė, bet kartu ketina vykdyti tarybos ir mero sprendimus. „Tikslai ir vizijos bei prioritetai – apie juos kalbėti dar ankstoka. Aš negaliu sakyti, kad neturiu savo įsivaizdavimo, bet, mano nuomone, administracijos vadovas turi įvykdyti ir pasiekti tuos tikslus, kurie apibrėžiami tiek koalicijos sutartimi, tiek tarybos ir mero sprendimais“, – aiškino D.Aleknavičius.

Jis teigė nenorintis vardyti savivaldybės problemų ir kartojo, kad yra labiau linkęs siekti užsibrėžtų tarybos tikslų. Anot D.Aleksavičiaus, siūlymą tapti administracijos vadovu jis priėmė, nes jis buvo jam priimtiniausias. „Tuo metu (vasarį – BNS) buvau beišeinąs iš buvusios darbovietės – „Baltic Ground Services“. Gavau tą pasiūlymą, kurį atsakingai svarsčiau, ir tuo metu jis man pasirodė priimtiniausias“, – teigė jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Šimašius pristatė naująją Vilniaus vadovybę

Liberalai rinkimuose į Vilniaus tarybą iškovojo 16 vietų (su meru), TS-LKD – 8, socialdemokratai ir „Lietuvos sąrašas“ – po 4, „tvarkiečiai“ – 3. Koaliciją sudarys 35 politikai. Iš viso Vilniaus taryboje yra 51 narys.

Opozicijoje lieka dabartiniai valdantieji – Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) su šešiais nariais ir LLRA su 10 mandatų.

Pirmasis naujosios tarybos posėdis numatytas balandžio 22 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Nesusipratimas prekybos centre iškėlė didesnę problemą: neįgalieji išnaudojami

Pasaulis kišenėje

Diena Dubysos regioniniame parke: niekas nenorėjo sušlapti   

Aktualu

Dėl „Zero Live Show“ komandos pasirodymo bažnyčioje policija pradeda ikiteisminį tyrimą

24sek

„Žalgiriui“ siūlytas NBA čempionas karjerą tęs Italijoje

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: Itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Aktualu

Ką vilniečiai valgė ir gėrė XVII–XVIII amžiuose

Aktualu

Šiauliuose praeivei smogęs nepažįstamas vyras – jau pareigūnų rankose

Vardai

Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas neria į TV avantiūrą: tai bus gyvenimo išbandymas

Fotografas kviečia pamatyti, kas slypi po žymiais turistiniais objektais

Tiesiogiai Sportas

Futbolo fiesta Vilniuje: „Žalgiris“ – „Sevilla“

Kultūra

Penktadienį 15min studijoje – prestižiniame Lokarno kino festivalyje apdovanoto filmo „Rūgštus miškas“ kūrėjai

Sportas

„Žalgirio“ ir „Sevilla“ poros laimėtojo laukia Čekijos klubas

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gazas

Ryškiausi Lietuvos RACE žiedinių lenktynių momentai R1600 ir R2000 klasėse

Vardai

15min studijoje – Marijos Grabštaitės premjera „Skanei“ apie Naglį Bierancą ir greitą maistą

Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Varanauskai: „Rūpintis sodu – tikras malonumas“

Vardai

Cher parduoda namą Beverli Hilse, kuris anksčiau priklausė „Vedęs ir turi vaikų“ žvaigždei

Aktualu

Panevėžyje girtas „Audi“ vairuotojas apdaužė stovintį automobilį

Gazas

Vilniuje bus atnaujinta T.Kosciuškos gatvė: žada parkavimo vietų ir šviesoforą

Aktualu

Dešimčių tūkstančių eurų pelną nešusią sukčiavimo schemą organizavo Pravieniškių kalinys

Naujienos

Gyvenimas

Nesusipratimas prekybos centre iškėlė didesnę problemą: neįgalieji išnaudojami

Tiesiogiai Sportas

Futbolo fiesta Vilniuje: „Žalgiris“ – „Sevilla“

Pasaulis kišenėje

Imantas Greitmanas per tris savaites dviračiu įveikė 4358 kilometrus

24sek

„Žalgiriui“ siūlytas NBA čempionas karjerą tęs Italijoje

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Tiesiogiai Sportas

Lemiamas etapas – ranka pasiekiamas: „Sūduva“ – „Spartaks“

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: Itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Aktualu

Palangoje – gelbėtojų čempionatas, Vyriausybėje – nerimas dėl skenduolių

Fotografas kviečia pamatyti, kas slypi po žymiais turistiniais objektais

Aktualu

Ką vilniečiai valgė ir gėrė XVII–XVIII amžiuose

Pasaulis kišenėje

Diena Dubysos regioniniame parke: niekas nenorėjo sušlapti   

Aktualu

Šiauliuose praeivei smogęs nepažįstamas vyras – jau pareigūnų rankose

Vardai

Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas neria į TV avantiūrą: tai bus gyvenimo išbandymas

Kultūra

Penktadienį 15min studijoje – prestižiniame Lokarno kino festivalyje apdovanoto filmo „Rūgštus miškas“ kūrėjai

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gazas

Ryškiausi Lietuvos RACE žiedinių lenktynių momentai R1600 ir R2000 klasėse

Vardai

Cher parduoda namą Beverli Hilse, kuris anksčiau priklausė „Vedęs ir turi vaikų“ žvaigždei

Sportas

„Žalgirio“ ir „Sevilla“ poros laimėtojo laukia Čekijos klubas

Vardai

15min studijoje – Marijos Grabštaitės premjera „Skanei“ apie Naglį Bierancą ir greitą maistą

Aktualu

Dėl „Zero Live Show“ komandos pasirodymo bažnyčioje policija pradeda ikiteisminį tyrimą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min