TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus miesto savivaldybė atsidūrė prokuratūros akiratyje

Vilniaus meras Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus meras Vilius Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybę krečia naujas skandalas: prokuratūra nagrinėja įtarimus, kad sostinės meras Vilius Navickas ir posėdžių sekretoriatas galimai klastojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio protokolą, teigiama VMS tarybos narės Jūratės Žeimienės pranešime spaudai.

Vasario 24 dieną vykusiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nagrinėjant UAB „Vilniaus vandenys“ veiklą paaiškėjo, kad UAB „Vilniaus energija“ yra UAB „Vilniaus vandenys“ skolinga apie 12 mln. litų. Tačiau UAB „Vilniaus vandenys“ ne tik nesiima jokių veiksmų, kad susigrąžintų skolą, bet ir perkelia skolą miestiečiams, siekdama padidinti vandens kainas net iki 50 procentų, palyginti su dabartine kaina.

Tarybos narės Jūratės Žeimienės siūlymui įpareigoti UAB „Vilniaus vandenys“ direktorių skubiai kreiptis į teismą dėl UAB „Vilniaus energija“ skolos išieškojimo pritarė dauguma posėdyje dalyvavusių savivaldybės tarybos narių – šis sprendimas turėjo apsaugoti vilniečius nuo nebūtino mokesčių didinimo ir UAB „Vilniaus vandenys“ bei UAB „Vilniaus energija“ pajamų didinimo gyventojų sąskaita.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio protokole vilniečiai apsaugos nuo mokesčių neras. Pasirodo, protokole vietoj reikalavimo „skubiai kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo“ atsirado abstraktus sprendimas „įpareigoti UAB „Vilniaus vandenys“ svarstyti dėl skolų susigrąžinimo teisiniais būdais“. Be to, tarybos protokole įrašytas įpareigojimas pamažu didinti šalto vandens kainą.

Pasak tarybos narės J.Žeimienės, išvydus tarybos protokolą, kreipimasis į prokuratūrą buvo neišvengiamas: „Balsavome vienaip, o į protokolą įrašyta priešingai. Akivaizdu, kad kilo abejonių, ar ne su mero ir sekretoriato pagalba ši „klaida“ padaryta. Suinteresuoti žmonės teisėtais ir nelabai būdais didina savo kapitalą visų mūsų sąskaita.“

Kreipimąsi į specialiąsias tarnybas palaikė dar penki skirtingų frakcijų atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min