Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 15:58 , Atnaujinta: 2019 spalio 16d. 16:46

Vilniaus miesto taryba pritarė Istorinės atminties komisijos sukūrimui

Prie Vrublevskių bibliotekos ruošiamasi Jono Noreikos pagerbimui
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Prie Vrublevskių bibliotekos ruošiamasi Jono Noreikos pagerbimui

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai pritarė Istorinės atminties komisijos steigimui. Taip pat priimtas sprendimas dėl aiškios atminimo ženklų įrengimo ir nuėmimo tvarkos.

Siūlymą dėl Vilniaus istorinės atminties komisijos pateikė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų frakcija.

TS-LKD pranešime rašoma, kad poreikį tokiai komisijai šie pastebėjo po to, kai Remigijaus Šimašiaus sprendimu nuo Vrublevskių bibliotekos sienos buvo nukelta Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Vilniaus miesto savivaldybės narė, konservatorių frakcijos atstovė Kamilė Šeraitė 15min teigė, kad nauja komisija „bus atsakinga už istorinę atmintį, už istorinės politikos kūrimą, už istorinės atminties kūrimą.“

Numatyta, kad Istorinės atminties komisija rinksis prieš kiekvieną Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdį.

Komisijos pagrindiniais uždaviniais įvardinami Vilniaus gatvių, aikščių, mokyklų, vaikų darželių pavadinimų ir jų keitimo svarstymai, paminklų statymas, atminimo lentų ir kiti klausimai.

Tiesa, anot K.Šeraitės istorinės atminties komisija turės tik patariamąjį balsą. „Komisija apsvarsto, priima nutarimą ir tada tas nutarimas keliauja į tarybą, kaip patariamasis balsas komisijai. Jis nėra privalomas“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė.

Numatyta, kad Istorinės atminties komisija rinksis prieš kiekvieną Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kamilė Šeraitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kamilė Šeraitė

Pasiteiravus, kas bus naujosios komisijos nariai, K.Šeraitė sakė, kad naujoji komisija steigiama vietoje iki šiol egzistavusios kitos, komisijos Dėl Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų, kuri yra naikinama, o naujojoje komisijoje bus visi buvusios tarybos nariai. Pagrindinė naujovė – vienas opozicijos atstovas taryboje.

Pasiteiravus, ar komisija nebuvo tiesiog pervadinta, K.Šeraitė patikino, kad įvyko ne vien pervadinimas, „ji tiesiog turi daugiau kaip ir galių, jos žodis yra kažkiek svaresnis tarybai“.

„Žiūrėkit, iš esmės jos yra praplečiami uždaviniai. Jinai anksčiau svarstė tik pervadinimą gatvių ar dar kažką tai, dabar šita komisija yra visiškai atsakinga už istorinės atminties ir istorinius klausimus, kas liečia Vilniaus miesto savivaldybę, ko anksčiau nebuvo kaip ir. Tai šita komisija yra, jinai kuria Vilniaus istorinę politiką ir tikrai atsakomybės šituo klausimu yra daug, nes klausimas yra labai svarbus“, – 15min teigė K.Šeraitė.

Kalbos apie Istorinę atmintį ir jos formavimą įgavo pagreitį po to, kai Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nutarimu nutarta pakeisti buvusios Kazio Škirpos alėjos pavadinimą bei Remigijaus Šimašiaus sprendimu nuo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos nukabinta paminklinė atminimo lenta generolui Jonui Noreikai-Vėtrai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min