Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus miesto valdantieji toliau pila purvą – dalijasi asmeniniais laiškais

Laiškai Valdui Benkunskui
Laiškai Valdui Benkunskui
Šaltinis: 15min
3
A A

Vilniaus savivaldybės dangoraižį krečia skandalas. Antradienis prasidėjo nuo kaltinimų vienam iš valdančios daugumos narių Vidui Urbonavičiui galbūt neteisėtai radus vietą savo sūnui savivaldybės darželyje. Mero Remigijaus Šimašiaus apkaltinti darius spaudimą savivaldybės darbuotojams konservatoriai ginasi – vicemeras Valdas Benkunskas paviešino laiškus, kuriuose taip pat galima įžvelgti spaudimą.

„Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus raginimas skatinti darželių vadovus peržengti higienos normas ir į darželius priimti daugiau vaikų.“

„Vilniaus mero patarėjos Renaldos Rutkauskaitės-Preskienės laiškas su prašymu pasirūpinti.“

„Vilniaus vicemero liberalo Lino Kvedaravičiaus persiųstas elektroninis laiškas su paraginimu įdėmiai peržiūrėti situaciją.“

„Laiškas po Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario liberalo Šarūno Skučo užsiminimo apie atvejį, kuris turėtų būti svarstomas individualiai.“

Tokias laiškų kopijas socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį popiet išplatino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Vilniaus taryboje ir vicemeras V.Benkunskas.

Tokios užklausos – normalu

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Benkunskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valdas Benkunskas

Jo teigimu, Liberalų frakcijos kolegos paviešino laišką, kuris buvo siųstas jo padėjėjai, su eilės į darželį sąrašu.

„Visais šiais atvejais būdavo tokie pat atsakymai gaunami ir atiduodami, parodyti, kokia yra faktinė situacija. Manęs klausta šiandien, kodėl į mane raštu nesikreipta ar per „Avilį“ neregistravo, tai noriu pasakyti – nesu formalistas, kas kaip kreipėsi, taip buvo priimtas tas kreipimasis. Vieni el.laiškais, kiti per feisbuką, dar kiti žmonės ateidavo į gyventojų priėmimus ir mes visus tuos atvejus žiūrėdavome. Vienintelis dalykas – mes nedarėme įtakos tai eilei, kaip ta V.Urbonavičiaus vieta kilo pagal sistemą, o ne dėl kokio nors žmogiško įsikišimo“, – kalbėjo V.Benkunskas.

V.Benkunsko teigimu, jis, paprašytas kolegos, pasiteiravo Švietimo ir E.miesto departamento vadovų, kokia situacija eilėje. V.Benkunskas sakė, kad tai įprasta praktika ir kad jokio spaudimo nebuvo. Tą esą įrodo ir jo paviešinti kito vicemero, liberalo Lino Kvedaravičiaus, mero patarėjos Renaldos Rutkauskaitės-Preskienės, paties mero laiškai.

Skandalas kilo dėl vietos darželyje

R.Šimašius žurnalistams antradienį sakė iš savo patarėjo Povilo Poderskio sužinojęs, kad vaikų priėmimo į darželio sistema buvo apeita – į vieną grupę priimta daugiau vaikų negu į ją telpa. Dėl to vaikų tėvams buvo siūloma savo atžalas perkelti į vyresniųjų grupes, kad reikiamoje grupėje liktų vietos V.Urbonavičiaus sūnui.

R.Šimašiaus teigimu, tai, tikėtina, yra susiję su administracijos darbuotojams darytu politiniu spaudimu, kuriam pasidavė du administracijos darbuotojai – Švietimo departamento specialistė, „paspaudusi mygtuką sistemoje“ V.Urbonavičiaus sūnaus naudai, ir departamento vadovas, kuris liepė tai padaryti.

Ar šis skandalas išjudins Vilniaus valdančiosios daugumos pamatus, kol kas neaišku. Kaip sako V.Benkunskas, visi jie yra išrinkti politikai, o santykiai tarp jų – ne šeimyniniai dalykai. „Elgesio kultūra man atrodo tikrai neskaniai. Visokių atvejų yra buvę ir kitose srityse su koalicijos partneriais, tai visų pirma bandom šnekėtis, aiškintis, surasti bendrą matymą prie bendro stalo. O šiandien merą pamačiau tik po spaudos konferencijos“, – teigė vicemeras.

R.Šimašius tikina, kad V.Urbonavičius turėtų prisiimti politinę atsakomybę, tačiau meras neatmeta galimybės atlikus vidinį tyrimą, jei įtarimai pasitvirtins, kreiptis į teisėsaugą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min