Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 2d. 06:30

Vilniaus mokykloje aistros nerimsta

Mokyklos direktorė M.Bajevienė žada nedalyvauti, kai bus atsirenkami nauji pedagogai dirbti šioje mokykloje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mokyklos direktorė M.Bajevienė žada nedalyvauti, kai bus atsirenkami nauji pedagogai dirbti šioje mokykloje.

Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos bendruomenę tebekausto susipriešinimas ir nerimas dėl ateities. Mokyklos direktorei atleidus kelias mokytojas, į konfliktą įsikišo už švietimą sostinėje atsakingi valdininkai, tačiau ir jie dar negali atsakyti, kuri pusė šioje istorijoje teisi.

Konfliktas pradinėje mokykloje kilo, kai direktorė Milda Bajevienė atleido pedagogę Loretą Bernadickienę, o kelios kitos mokytojos stojo jos ginti. Tuomet apie atleidimą buvo pranešta dar keturioms pedagogėms. Dvi mokytojos jau gavo atleidimo pažymas, dar dviejų jos laukia, nes viena mokytoja serga, kita atostogauja.

Direktorė nuomonės nekeičia

Teismas nusprendė, kad „Šviesos“ pradinėje mokykloje dirbusi L.Bernadickienė atleista neteisėtai, tačiau tai nepakeitė direktorės nuomonės. Ji pasiryžusi teismo nutartį skųsti ir teigė tikinti, kad teisme vis dėlto išaiškės teisybė.

Į konfliktą įsikišę Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vadovai paragino direktorę atšaukti savo sprendimą, bet ši nepakluso teisindamasi, kad mokytojos teisme melavo gindamos kolegę. „Aš savo nuomonės nekeičiu, mokytojas neturi meluoti nei sau, nei kitiems. Dvi mokytojos atleistos, tikėjausi, kad kitos dvi ateis ir paaiškins, kodėl taip elgėsi, bet jos neatėjo“, – sakė M.Bajevienė.

Situaciją mokykloje tiria speciali savivaldybėje sudaryta komisija, kuriai vadovauja Švietimo planavimo ir organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danuta Narkevičienė. Tačiau ji situacijos nekomentavo. „Tyrimas dar vyksta, direktorė nepasiaiškino, todėl aš nieko negaliu komentuoti“, – tik tiek pasakė D.Narkevičienė.

Tėvai su nerimu laukia rugsėjo

Įtempta situacija mokykloje verčia nerimauti ir tėvus, kurių vaikų mokytojos jau atleistos arba ruošiamasi tai padaryti. Anot mokyklos tarybos narės, būsimo trečioko mamos Rimos Žvirblienės, tėvai bando domėtis, kokia situacija vaikų laukia rugsėjį, tačiau kol kas niekas jiems to negali paaiškinti. „Mes girdėjome, kad direktorė bando pasiekti, jog būtų panaikinta balandį jai skirta drausminė nuobauda. Jeigu jai tai pavyks, savivaldybės teisininkai neturės pagrindo ją atleisti. Anot švietimo darbuotojų profsąjungų atstovų, savivaldybės atstovai tiesiog bijo, kad atleista direktorė bylinėsis, kils teisinių ginčų. Todėl iki šiol nėra priimta jokio sprendimo“, – sakė R.Žvirblienė.

Tėvai pasiryžę ginti savo vaikų mokytojas, tačiau teigia jau ne kartą neoficialiai iš įvairių asmenų išgirdę, kad mokyklos direktorė turinti užnugarį, todėl nors savivaldybės specialistai pripažįsta, jog ji elgiasi netinkamai, nieko nedaroma.

Direktorė esą bando raminti tėvus sakydama, kad tokia situacija mokykloje susidarė tikrai ne dėl jos noro čia atvesti savo artimuosius, giminaičius ar pažįstamus. „Jau dabar yra besidominčių darbu mūsų mokykloje, ketiname ir viešai paskelbti, kad ieškome mokytojų. Tačiau kai bus atsirenkami pedagogai, aš nedalyvausiu, bus sudaryta Švietimo planavimo ir organizavimo skyriaus komisija. Turėtų būti atrinkti patys geriausi mokytojai ir rudenį atėję tėvai tikrai jais nenusivils. Bent jau aš labai to tikiuosi“, – sakė M.Bajevienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min