Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 30d. 11:00

Vilniaus mokyklos laukia Dainų šventės dalyvių – čiužinius teks atsivežti patiems

M.Biržiškos gimnazija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / M.Biržiškos gimnazija

Liepos 1 dieną prasidės šimtmečio Dainų šventė „Vardan tos“, į kurią turėtų suvažiuoti apie 36 tūkst. atlikėjų iš Lietuvos ir ne tik. Kiek mažiau nei pusė iš jų apsigyvens Vilniaus mokyklose, tačiau čiužinius, miegmaišius ar kitą patalynę jiems teks atsivežti patiems. Mokyklos tokių dalykų neturi, organizatoriai jų irgi neparūpino.

Vilniaus M.Biržiškos gimnazija jau šeštadienį ruošiasi priimti pirmuosius jų patalpose gyvensiančius Dainų šventės dalyvius. Iš Šiaulių rajono atvyks apie 10 kolektyvų vadovų ir viena grupė vaikų. Kaip sako šios mokyklos direktoriaus pavaduotojas aplinkai Žalvyris Buterlevičius, su jais ir bus aptarta, kaip mokykloje įsikurs dalyviai iš šio rajono.

Gyvens salėse ir klasėse

Gimnazija sutikti svečius pasiruošusi tiek, kiek gali pasiruošti eilinė Vilniaus mokykla, paprastai neteikianti apgyvendinimo paslaugų. Sporto ir aktų salės sutvarkytos ir tuščios, kabinetuose stalai išstumdyti į pasienius. Kiek iš viso patalpų prireiks, mokyklos atstovai kol kas tikina nežinantys – paruošta apie 20 kabinetų ir abi salės, jeigu pritrūks, bus atrakinti dar keli kabinetai.

Vienam asmeniui nakvoti turi būti skirta ne mažiau nei 4 kv. m, tačiau tokiu atveju sporto salėje galėtų gyventi net 110 asmenų. Sunku ir įsivaizduoti, kaip turėtų atrodyti nakvynė, jeigu išties reikėtų miegoti su dar 109 vaikais. Tačiau bent jau M.Biržiškos gimnazijoje tokių didelių grupių sudarinėti neketinama, nakvojama paprastai mažesniais būriais. Yra buvę, kad atvykėliai vidury salės ir palapinę pasistatė, matyt, taip tikėdamiesi šiek tiek asmeninės erdvės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./M.Biržiškos gimnazijos sporto salė
Luko Balandžio / 15min nuotr./M.Biržiškos gimnazijos sporto salė

Be moksleivių ir jaunimo mokykloje nakvos ir vyresnio amžiaus žmonės iš senjorų kolektyvų. Iš viso nakvynę čia suras apie 400 Dainų šventės dalyvių, tačiau tiek visą savaitę negyvens.

Sekmadienį atvyks apie 130, o kitą savaitę svečių skaičius pildysis kasdien, daugiausia bus trečiadienį – apie 393. Paskui žmonių jau mažės, paskutiniai 190 išvyks šeštadienį, liepos 7 dieną.

Ne viešbutis

Maitinimo mokykla neorganizuoja, tuo užsiėmė centralizuotai šventės organizatoriai, paskelbę konkursą. Pusryčius dalyviams konkurso laimėtojai veš į mokyklą, o pietus ir vakarienes šokėjai, muzikantai ir dainininkai valgys jau ten, kur tuo metu bus – per repeticijas ar tarp pasirodymų. Kaip žadama, dalyviai alkani ir ištroškę tikrai neliks.

Luko Balandžio / 15min nuotr./M.Biržiškos gimnazijos valgykla
Luko Balandžio / 15min nuotr./M.Biržiškos gimnazijos valgykla

Lovų ir čiužinių čia nėra, kiekvienas turės atsivežti savo tai, ant ko žada miegoti. Nakvynei vietos jiems, žinoma, užteks, bet viešbučio sąlygų tikėtis mokyklose neverta.

Tarkim, M.Biržiškos gimnazija turi aštuonis dušus. Atrodytų, 400 žmonių tai yra beviltiškai mažai, tačiau ne visose Vilniaus mokyklose ir tiek jų yra.

Iš viso 60 Vilniaus mokyklų apgyvendins Dainų šventės dalyvius, jų bus apie 15 145. Vilniaus savivaldybės teigimu, visos įstaigos yra pasirengusios, jas patikrino Visuomenės higienos centras.

15 renginių

Dainų šventė Vilniuje prasidės liepos 1 dieną. Po oficialaus atidarymo vidurdienį Katedros aikštėje sekmadienį dar lauks Pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų diena „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“ Rotušės aikštėje bei šventės atidarymui skirtas renginys Vingio parke – L.Vilkončiaus roko opera „Eglė“.

Iš viso šventės metu numatoma 15 renginių. Visą programą galite rasti čia.

Renginių ir repeticijų vietose budės Vilniaus miesto policija, 32 greitosios medicinos pagalbos ekipažai, 170 medikų, savanoriai medicinos studentai ir rezidentai. Sostinės viešuoju transportu liepos 6-ąją bus galima važinėti nemokamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

02:24
01:41
01:01

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min