Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 6d. 06:30

Vilniaus mokyklose neliks sargų ir valytojų

Anot T.Dvilevič, darželiai ir mokyklos nėra biurai, kuriuos užtenka sutvarkyti kartą per dieną.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot T.Dvilevič, darželiai ir mokyklos nėra biurai, kuriuos užtenka sutvarkyti kartą per dieną.

Naujais mokslo metais Vilniaus ugdymo įstaigose turėtų įsigalioti nauja tvarka – nebeliks dabar samdomų valytojų ir sargų, o šias paslaugas savivaldybė centralizuotai pirks iš specializuotų bendrovių. Tikimasi, kad tokiu būdu pavyks sutaupyti bent po kelis milijonus litų per metus.

Savivaldybėje prie Švietimo departamento sudaryta darbo grupė jau parengė paslaugų pirkimo sąlygas, tad tikimasi, kad netrukus bus galima skelbti konkursą. „Tvarka mokyklose, vaikų darželiuose liks tokia pati, bus daroma viskas, kad normaliai vyktų ugdymo procesas. Tačiau teritoriją, tvarką pačiose įstaigose prižiūrės ne mokyklos direktoriaus paskirti teritorijos priežiūros darbininkai, kitas techninis personalas, o viena bendrovė“, – sakė Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Anot jo, bus skelbiamas bendras konkursas, kurį laimėjusi bendrovė galės samdyti kitas įmones, kurių darbuotojai valys ir saugos patalpas Vilniaus mokyklose ir vaikų darželiuose. „Tikimės ekonominio efekto. Pasitarime Vilniaus meras aiškiai išsakė savo poziciją – jeigu po konkurso paaiškės, kad pirkimas yra brangesnis, negu išleidžiame dabar, projekto bus atsisakyta“, – sakė G.A.Petronis.

Sumanymu nesižavima

Ugdymo įstaigų darbuotojai šiuo nauju savivaldybės sumanymu itin nesižavi. Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ vadovė Danutė Jakučiūnienė pastebėjo, kad jei sistema bus sustyguota, visos grandys gerai dirbs, tuomet galbūt ši naujovė ir pasiteisins. „Vis dėlto geriau, kai valytojos, sargai yra pavaldūs įstaigos direktoriui, tuomet lengviau kontroliuoti, paskirti nuobaudą už blogą darbą. O dabar teks kreiptis į administruojančią bendrovę, kad ji imtųsi priemonių, tad kontrolė bus kur kas sudėtingesnė“, – sakė D.Jakučiūnienė.

Anot asociacijos vadovės, vaikų darželiuose, mokyklose nuolat tikrinama, kaip laikomasi švaros reikalavimų, tad įstaigų vadovai privalo tai kontroliuoti. „Teigiamas šių pokyčių dalykas – tikimasis sutaupyti pinigų. Tačiau organizaciniai dalykai taps sudėtingesni“, – įsitikinusi D.Jakučiūnienė.

Mokyklos – ne biurai

Panašios nuomonės yra ir Vilniaus ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos pirmininkė Tatjana Dvilevič. „Mes sunkiai įsivaizduojame, kaip naujoji sistema veiks. Juk vaikų darželiuose, mokyklose, kur vaikai nuolat vaikšto, žaidžia, patalpas tenka valyti po kelis kartus per dieną, tai ne biuras. Jeigu valytoja ateis tik kartą per dieną, vėlai vakare, kažin ar galėsime užtikrinti švarą“, – sakė T.Dvilevič. Abejonių jai kelia ir planai sutaupyti. „Juk šiuos darbus dirbantys žmonės ir taip uždirba minimaliai, tad vargu ar kažkas dirbs dar pigiau“, – svarstė T.Dvilevič.

Iš viso Vilniaus darželiuose ir mokyklose šiuo metu dirba apie 860 valytojų ir 618 sargų, tad įgyvendinus naująją tvarką beveik 1,5 tūkst. žmonių liks be darbo. Iš viso 2010 metais Vilniaus miesto ugdymo įstaigų valytojams iš biudžeto skirta 11,4 mln. Lt, sargams – 10,8 mln. Lt. Tikimasi, kad centralizuotai perkant šias paslaugas bus sutaupyta ne vienas milijonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min