Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 18d. 16:44

Vilniaus mokyklų pertvarka: ar kraustynėms neprireiks antstolių?

Antakalnio progimnazijos mitingas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antakalnio progimnazijos mitingas

Vilniaus savivaldybės vadovai giriasi sėkminga sostinės mokyklų pertvarka, tačiau kai kurių įstaigų bendruomenės visiškai nenusiteikusios vykdyti valdininkų ir politikų sumanymų. Viena iš tokių – J.Lelevelio vidurinė mokykla, kuri naujuosius mokslo metus privalės pradėti kitose patalpose. Tik kaip vyks kraustymosi procesas, kuriam priešinasi visa bendruomenė, kol kas pasakyti negali niekas.

Ar tik neprireiks antstolių? Toks klausimas neoficialiai nuskambėjo prie savivaldybės vykusiame mitinge praėjusią savaitę, kai apie save miesto valdžiai priminė Vilniaus Antakalnio progimnazijos mokiniai, mokytojai, tėvai.

Kraustytis nenori

Ši mokykla nuo rugsėjo turėtų gauti patalpas, iš kurių išsikraustyti privalo J.Lelevelio vidurinė mokykla, kurioje vaikai mokomi lenkų ir rusų kalbomis. Vilniaus tarybos sprendimu, ši mokykla kelsis į Minties gatvėje esantį savo filialo pastatą. Tačiau šios, senas tradicijas turinčios, mokyklos bendruomenė jokiam kraustymuisi nenusiteikusi.

Prieš kelias dienas paskelbtas viešas Vilniaus lenkų tėvų forumo pirmininkės Danutos Narbut, kalbėjusios J.Lelevelio vidurinės mokyklos tėvų bendruomenės vardu, kreipimasis į sostinės vicemerą Valdą Benkunską, kuriame teigiama, kad mokykla varoma iš savo namų, kuriais prieš kelerius metus mielai pasidalino su Antakalnio progimnazija.

„Verta prisiminti (jei nežinote, tai sužinoti), kad prieš keletą metų J.Lelevelio mokyklos bendruomenė pritarė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos siekiams išspręsti patalpų klausimą, kai Antakalnio vidurinė mokykla, įvykus akreditacijai, pasidalino į Antakalnio gimnaziją ir Antakalnio progimnaziją. Tuo metu geranoriškai savo namais (nes vaikams mokykla yra kaip antrieji namai) pasidalino J.Lelevelio mokykla ir priėmė Antakalnio progimnazijos mokinius – iki bus išspręsta problema.

Ir dabar Jūsų raginami veikėjai visu pajėgumu, spaudimu, raštais, pasinaudojant pažintimis išprašo mus iš mūsų namų. Praveskite paralelę, ar Jūs leistumėte tai daryti? Esame tikri – ne. Mes taip pat neleisime“, – rašoma šiame laiške.

Sprendimus būtina vykdyti

Tačiau vicemeras V.Benkunskas niekam nusileisti neketina. „Kaip ir visos švietimo įstaigos, taip ir ši mokykla turi savo steigėją – Vilniaus savivaldybę. Mokykla tai, ką savo teisėtais sprendimais pasako steigėjas, privalo vykdyti. Bendruomenės nuomonę mes žinome, ne kartą diskutavome, bet tai nekeičia sprendimų. Tai, kas priimta taryboje dar pernai vasarą, kad nuo šių mokslo metų pradžios rugsėjo 1 dieną J.Lelevelio mokykla turi dirbti vienose patalpose, reikės įgyvendinti bendromis jėgomis“, – 15min sakė vicemeras.

Mokykla tai, ką savo teisėtais sprendimais pasako steigėjas, privalo vykdyti, – sakė V.Benkunskas.

V.Benkunskas įsitikinęs, kad su mokyklos administracija bendrą kalbą rasti pavyks, o su bendruomene bus kalbamasi, bet sprendimai dėl to tikrai nesikeis. „Galime kalbėti tik dėl pereinamųjų etapų, kad kuo mažesnė persikraustymo našta užgultų mokinius ir mokytojus“, – tikino švietimą kuruojantis mero pavaduotojas.

Panašus konfliktas gali kilti ir dėl dar vienos tautinių mažumų mokyklos – Centro. Ją ketinama reorganizuoti, prijungiant prie Naujamiesčio mokyklos. Pasak V.Benkunsko, bendruomenė ir administracija supranta būtinybę kažką keisti, nes mokinių mažai. Tačiau klausimai dėl pereinamojo laikotarpio, kai moksleiviai kelsis į kitas mokyklas – ar su visa klase ir su mokytojais, ar kiekvienas apsispręs savarankiškai, dar neišspręsti.

Mokinių – mažai

„Mūsų tikslas nėra kažką sujungti ar uždaryti. Tikslas yra aukštesnė mokymosi kokybė, tolygus moksleivių srautų pasidalinimas ir panašiai“, – kalbėjo vicemeras.

Reorganizavus Centro mokyklą ir jos mokinius perkėlus į Naujamiesčio mokyklą, patalpos atitektų naujai kuriamai „Genio“ progimnazijai, o tai išspręstų Žvėryno moksleivių problemas – Žvėryno gimnazija jau dabar perpildyta.

Tačiau Centro mokyklos bendruomenės atstovai įspėja nesutinkantys su tokiomis permainomis. Prieš kelias savaites prie JAV ambasados surengtame tautinių mažumų mitinge Centro mokyklai atstovavusi Svetlana Tomaševskaja pareiškė, kad nebus sutinkama, jog vaikai persikeltų į Naujamiesčio mokyklą, nes „vaikai nėra žaislai“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antakalnio progimnazijos mitingas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antakalnio progimnazijos mitingas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min