Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 15d. 16:09

Vilniaus mokyklų valymas: R.Šimašius apskundė prokuratūrai P.Vileišio progimnazijos direktorę

P.Vileišio progimnazijoje duris atrakinančiomis kortelėmis kol kas naudojasi tik direktorė D.Kazakevičienė (nuotr.), dalis pedagogų ir techninio personalo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė
Vilniaus mokyklas užgriuvo skandalų lavina. Po moksleivių sukilimo iš pareigų teko pasitraukti „Laisvės“ gimnazijos direktorei, kuri atleido iš darbo vaikų mylimą lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, o dabar nemalonumų sulaukė ir Petro Vileišio progimnazijos vadovė Danutė Kazakevičienė.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo paskyroje „Facebook“ pranešė, kad savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą dėl galimai progimnazijos turtą pasisavinusios ir su tėvų bendruomene jau kurį laiką konfliktuojančios direktorės D.Kazakevičienės.

Pasak mero, paaiškėjo, kad iš mokyklos įsteigto labdaros fondo per keletą pastarųjų metų buvo padaryta lėšų pervedimų į mokyklos direktorės sąskaitą banke.

„Tikiu, kad teisėsauga išsiaiškins, o mes galėsime priimti atitinkamus sprendimus“, – teigia meras.

Įtaria, kad dingdavo lėšos

P.Vileišio progimnazijos tėvų komiteto pranešime spaudai, kurį pasirašė Sakalas Gorodeckis, rašoma, kad direktorė D.Kazakevičienė visaip trukdė skaidriai sudaryti naują Mokyklos tarybą

Anot pranešimo, kai Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo skubų vidaus auditą, direktorė D.Kazakevičienė išėjo atostogų.

„Gruodžio 2-ąja pagaliau įvyko P.Vileišio progimnazijos Mokyklos tarybos naujos sudėties teisėtas posėdis (...). Posėdyje dalyvavusi mokytoja A.B. pristatė, kaip ji buvo paskirta P.Vileišio progimnazijos labdaros fondo vadove. Vadove Registrų centre ji buvo registruota be jos pačios žinios, banko sąskaitos ji nevaldė, buhalterinės apskaitos neorganizavo. Visa tai, galima manyti, atlikdavo direktorė D.Kazakevičienė. Prie banko ji jungdavosi per kito asmens paskyrą. A.B. pateikė dokumentų ir raštiškų liudijimų Mokyklos tarybos pirmininkui ir Vilniaus savivaldybės auditorei.

Direktorės veiksmai labdaros fonde nėra savivaldybės audito ar, juo labiau, Mokyklos tarybos kontrolės kompetencija, tuo turėtų domėtis teisėsaugos institucijos – mūsų manymu, tai manipuliavimas vieno žmogaus tapatybe siekiant užvaldyti juridinio asmens valdymą, o galimai kito asmens tapatybe atlikti banko operacijas, pervesti lėšas fiziniams ir juridiniams asmenims, nenurodant paskirties ir pirminių buhalterinių dokumentų.

Vienerių metų fondo įplaukos yra apie 8–10 000 eurų, fondo veikla pradėta 2002 metais. 2016 metų lapkričio 27 dieną direktorė D.Kazakevičienė kartu su administracijos atstovais bandė paskirti šio fondo revizore mokytoją CD, kuri, anot jos raštiško liudijimo, nesuvokdama pasirašė ant jai pateiktų įvairių dokumentų.

Ši informacija 2016 gruodžio 6 dieną buvo pristatyta Tėvų komitetui, kuris nutarė kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl galimai neteisėtų direktorės D.Kazakevičienės ir su ja susijusių asmenų veiksmų ir viešojo interesų, apsaugant ir atgaunant fondo lėšas, gynimo. Tą pačią dieną tėvų komiteto vardu buvo kreiptasi į teisėsaugos institucijas“, – rašoma progimnazijos Tėvų komiteto pranešime spaudai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min