Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 25d. 19:00 , atnaujinta: 2017 sausio 26d. 11:32

Vilniaus mokytojai po Naujųjų pasijuto apgauti – laiku negavo avansų

Mokytojas
123RF nuotr. / Mokytojas

Vilniaus mokytojai sausio 23-ąją turėjo gauti eilinį avansinį mokėjimą, tačiau pinigai jų sąskaitų taip ir nepasiekė. Pasiteiravę sostinės savivaldybėje jie teigia išgirdę, kad mokinio krepšelio lėšos miesto dar nepasiekė. Kada pinigų galima tikėtis, esą taip niekas jiems ir nepranešė. Ketvirtadienį pranešta, kad avansų mokytojai sulauks iki darbo dienos pabaigos.

15min pasiekė vilnietės mokytojos Emilijos laiškas, kuriame ji teigia, kad po Naujųjų sostinės mokytojai pasijuto apgauti – jiems vėluoja avansiniai mokėjimai. „Vilniaus mokyklų mokytojai sausio 23 d. turėjo gauti eilinį avansinį mokėjimą už sąžiningai atliktą darbą, bet taip jo ir nesulaukė“, – teigė vienos iš sostinės mokyklų mokytoja.

Emilija piktinosi, kad net ir bandant išsiaiškinti situaciją Vilniaus savivaldybėje, nelabai kas paaiškėjo.

„Buvo gautas savivaldybės Finansų departamento Asignavimų valdytojų poskyrio vyriausiosios specialistės Agnės Kovalenko komentaras, kad valstybė nefinansuoja savivaldybės ir neperveda mokinio krepšelio lėšų avansiniam mokėjimui. O kada bus pervesti pinigai, neinformavo. Jokių įspėjimų, komentarų, patikslinimo, nieko. Dirbote, negavote, gal kada nors. Ar nekeistas tas mūsų valstybės požiūris?“ – piktinosi pedagogė.

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento laikinasis vadovas Algminas Pakalniškis 15min teigė, kad šiuo metu avansiniai mokėjimai išmokėti tik tiems švietimo įstaigų darbuotojams, kuriems moka pati savivaldybė. Pedagogų darbo užmokesčiai yra iš mokinio krepšelio, o šių lėšų miestas dar nėra gavęs iš Švietimo ir mokslo ministerijos.

Jokių įspėjimų, komentarų, patikslinimo, nieko. Dirbote, negavote, gal kada nors, – piktinosi pedagogė.

„Nėra lėšų šiam momentui, reikėtų skambinti į pačią ministeriją“, – teigė A.Pakalniškis.

Kodėl šie mokėjimai nebuvo pervesti, Švietimo departamento vadovas teigė nežinąs. Kaip ir to, kada pinigai pasieks Vilniaus savivaldybę, o tada jau ir mokytojų kišenes.

„Biudžetas patvirtintas, tikimės, kad jau perves ne 1/12 dalį, o tiek, kiek priklauso iš viso metams. Nemanau, kad turėtų užtrukti, nes čia problema, manau, visur“, – kalbėjo A.Pakalniškis.

Vilniuje yra apie 9 tūkst. pedagogų. Avansinius atlyginimus gauna ne visi.

Pinigų atsirado

„Nežinau, ar dėl to, kad finansiniai metai prasidėjo, bet yra iš ministerijos tas vėlavimas. 23 dieną tie avansai mokytojams turėjo būti pervesti, vakar iki pietų jų nebuvo“, – BNS sakė už švietimą atsakingas vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot jo, atlyginimo mokėjimo tvarką – dukart ar vieną kartą per mėnesį – gali pasirinkti patys pedagogai. V.Benkunsko teigimu, atlyginimai vėluoja absoliučiai daugumai pedagogų visose sostinės ugdymo įstaigose, kurių yra per 250, nes didžioji dalis jų pasirinkę avansinius mokėjimus.

Vicemero teigimu, nevėlavo tik atlyginimai, mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų personalui – valytojams, administracijai ir kitiems, nes jie mokami tiesiogiai iš savivaldybės biudžeto.

Jis patikslino, kad ketvirtadienio rytą ŠMM lėšas pervedė, tad iki darbo pabaigos mokytojai turėtų sulaukti atlyginimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min