Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 12d. 17:08

Vilniaus notarui uždrausta tris mėnesius dirbti

Dokumentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dokumentai

Notarų garbės teismas Vilniaus miesto notarui Ernestui Aleksoniui uždraudė tris mėnesius verstis notaro veikla.

Kaip rašoma Lietuvos notarų rūmų pranešime, trečiadienį posėdžiavęs teismas nusprendė, kad Vilniaus miesto 34-ojo notaro biuro notaras Ernestas Aleksonis, darbo vietoje užtiktas nederamos būklės, pažeidė Notariato įstatymo ir Notarų garbės (etikos) kodekso nuostatas.

„Notarų garbės teismas nenustatė, kad notaras savo darbo vietoje buvo apsvaigęs nuo alkoholio, tačiau aiškiai nustatyta, kad patikrinimo metu notaras savo biure buvo nederamos būklės. Skirdamas griežtą nuobaudą, Notarų garbės teismas atsižvelgė ir į tai, kad notaro E.Aleksonio negalima laikyti nepriekaištingos reputacijos asmeniu – jam anksčiau buvo iškelta drausmės byla“, - sakė Notarų garbės teismo pirmininkė Rasa Birutienė.

Jos teigimu, ši nuobauda turi du tikslus: nubausti notarą, apribojant jo veiklą tris mėnesius, bei prevencinį - notarui suteikiama galimybė keistis ir pasitaisyti, įvertinti savo elgesį ir veiksmus.

Notarų rūmai liepos 14 dieną gavo anoniminio asmens pranešimą dėl notaro E.Aleksonio. Reaguodami į šį pranešimą, Notarų rūmų prezidiumo nariai nuvyko į Vilniaus m. 34-ąjį notaro biurą. Patikrinimo metu nustatyta, kad notaras E.Aleksonis buvo neadekvačios patologinės būsenos, biuro darbuotojai jam iškvietė gydytoją. Notaras nerišliai atsakinėjo į jam užduodamus klausimus, visiškai nesiorientavo aplinkoje, sunkiai bepastovėjo, buvo panašu, kad jis ilgą laiką vartojo svaigalus. Konstatuota, kad tokios būklės notaras negali dirbti. Vėliau notaras pateikė medikų pažymą, jog buvo apsinuodijęs maistu.

Notarų rūmų prezidiumas siūlė teisingumo ministrui laikinai sustabdyti notaro E.Aleksonio įgaliojimus, tačiau ministras tokio sprendimo nepriėmė.

Pernai notarui E.Aleksoniui jau buvo iškelta drausmės byla, nes 2008 m. kovo 11 d. jis vairavo automobilį neturėdamas tokios teisės, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavo nuo kelio. E.Aleksoniui jau po autoįvykio buvo nustatytas 3,54 promilės girtumas, tačiau nenustatytos aplinkybės, kada notaras vartojo alkoholį – prieš autoįvykį ar po jo. Notaras tyrimą atliekantiems pareigūnams nepateikė savo asmens dokumentų ir duomenų. Notarų garbės teismas tuomet nusprendė pasiūlyti teisingumo ministrui atleisti notarą E.Aleksonį iš pareigų, tačiau notaras apskundė šį sprendimą teismui. Ši byla iki šiol neišnagrinėta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min