Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 12d. 15:49

Vilniaus opozicijai nepasisekė: Linas Kvedaravičius lieka vicemeru

Linas Kvedaravičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Kvedaravičius

Vilniaus tarybos opozicija persigalvojo ir siekė interpeliaciją vicemerui Linui Kvedaravičiui nukelti į ateitį. Esą atsirado naujų dalykų, kodėl vicemero darbas jų netenkina, tačiau kol kas tuos klausimus nagrinėja sudarytos komisijos, tad reikia palaukti. Tačiau valdantieji nusprendė kitaip, taip užkirsdami kelią mažiausiai pusmetį kelti klausimą dėl L.Kvedaravičiaus tinkamumo eiti šias pareigas.

„Kodėl opozicija taip ilgai laukė dėl nekompetentingo žmogaus buvimo savivaldybėje“, – kreivai šyptelėjo L.Kvedaravičius, klausiamas dėl jam pareikštų priekaištų.

Klausimas dėl mero pavaduotojo, liberalo L.Kvedaravičiaus atstatydinimo keltas jau liepą. Tuomet Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (LLS) teigė, kad vicemero prižiūrimi projektai kelia įtarimų dėl korupcijos ar interesų grupių protegavimo.

Buvo minėti tokie projektai, kaip siekiai statyti krematoriumą Olandų gatvėje, baseinas Fabijoniškėse, taip pat viešojo transporto problemos.

Pasak LLS frakcijos seniūno Žilvino Šilgalio, per šį laiką prisidėjo dar keli klausimai, kurie ir paskatino juos siekti palaukti. Vienas iš jų liečia Profsąjungų rūmus. Ž.Šilgalio tvirtinimu, šiuo metu svarstyti interpeliaciją yra tiesiog per anksti. Darbo grupės, kurios aiškinasi tam tikrų projektų niuansus, dar tik pradėjo darbą, tad reikia sulaukti išvadų. Nes gal kaip tik jos ir bus esminės sprendžiant dėl vicemero likimo.

Liberalų sąjūdžio frakcija nesutiko su siūlymu interpeliaciją nukelti. Anot frakcijos atstovo Vinco Jurgučio, frakcija pasitiki vicemeru, o opozicijos veiksmus jis pavadino žaidimu. Todėl reikia suteikti L.Kvedaravičiui progą atsakyti į kylančius klausimus.

Savo valią pareiškė vos 15 Vilniaus tarybos narių. Visi kiti, kaip juokavo kai kurie tarybos nariai, „balsavo kojomis“ – slaptame balsavime nedalyvavo.

Pats vicemeras jau prieš posėdį demonstravo ryžtą atsakyti į visus klausimus dėl jam metamų įtarimų.

„Aš manau, kad tai grynas politikavimas, kuris susijęs su rinkimais. Manau, kad taryba apsispręs, kaip turi apsispręsti, viskas yra tarybos valioje, bet tie klausimai, kurie yra pateikti ir kurie gana iš piršto laužti, šiandien bus visi atsakyti“, – tikino prieš posėdį L.Kvedaravičius.

Kalbėdamas posėdyje L.Kvedaravičius savo kaltės neįžvelgė nei dėl savo įtakos svarstant krematoriumo galimas statybas Olandų gatvėje, nei dėl kitų dalykų, kuriais jį kaltino opozicija.

Slaptu balsavimu tarybos nariai interpeliacijos nepalaikė. Tiesa, savo valią pareiškė vos 15 Vilniaus tarybos narių – 13 nepasitikėjo, vos vienas pasitikėjo ir vienas biuletenis buvo sugadintas. Visi kiti, kaip juokavo kai kurie tarybos nariai, „balsavo kojomis“ – slaptame balsavime nedalyvavo.

Interpeliacijai nepavykus, opozicija vėl reikšti nepasitikėjimą vicemeru L.Kvedaravičiumi galės tik po pusmečio. Kreipimąsi dėl nepasitikėjimo vicemeru buvo pasirašę 20 Vilniaus savivaldybės tarybos narių, iš viso jų yra 51 tarybos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min