Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus oro uoste daugėja neatsakingų ir pavojų keliančių keleivių veiksmų

Vilniaus oro uostas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus oro uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo metų pradžios Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) registracijos ir aviacijos saugumo patikros metu 7 keleiviai pajuokavo turintys sprogmenų ar kitų pavojingų daiktų. Pernai per visus metus tokių incidentų buvo vienuolika. Nors visi šie pranešimai buvo melagingi, toks elgesys oro uoste yra netoleruojamas ir vertinamas kaip reali grėsmė.

Tokie „pajuokavimai“ kelią nerimą ir oro uostui, ir vežėjams, ir keleiviams, kurie skrenda tuo pačiu skrydžiu su neatsakingai pajuokauti nusprendusiu piliečiu. Todėl išgirdusios tokį pranešimą ar pasisakymą, tarnybos, užtikrinančios skrydžių saugumą, nedelsdamos imasi veiksmų.

„Išgirdus tokį keleivio pranešimą, apie tai informuojama orlaivio įgula. Ji sprendžia, ar taip „pajuokavusį“ keleivį priimti į lėktuvą. Apie tai pranešama ir policijai. Jei orlaivio vadas nusprendžia, kad keleivis negali skristi, jo kelionė dar neprasidėjusi baigiasi Vilniaus oro uoste”, – pasakoja TVOU Aviacijos saugumo departamento direktorius Ričardas Martinaitis.

Pasak jo, tokie incidentai oro uoste turi ir ilgalaikių pasekmių. Jei asmuo norės įsidarbinti oro uoste ar oro uosto teritorijoje veikiančioje įmonėje, kur reikia specialaus oro uosto leidimo, jis neturės tokios galimybės, nes jo pavardė bus tarp nepageidaujamų asmenų.

R.Martinaičio teigimu, dėl tokių incidentų ir vieno keleivio papildomos patikros skrydžiai nėra užlaikomi. Daugiausia neatsakingų pasisakymų apie pavojingus daiktus sulaukiama iš Lietuvos piliečių.

Oro uosto teritorijoje ir orlaiviuose taip pat netoleruojamas agresyvus neblaivių keleivių elgesys, viešosios tvarkos pažeidimai. Už tokius nusižengimus gresia administracinė atsakomybė ir baudos. Oro linijų bendrovės turi teisę atsisakyti vežti agresyviai besielgiančius ir neblaivius asmenis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min