Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus oro uoste ir geležinkelio stotyje dirbs du Vokietijos pasieniečiai

Vokiečių pasienietis tikrina dokumentus
VSAT nuotr. / Vokiečių pasienietis tikrina dokumentus
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę sostinės geležinkelio stotyje bei oro uoste keleiviai gali išvysti neįprastą vaizdą – jų dokumentus gali patikrinti ne tik uniformuotas Lietuvos pasienietis, bet ir dažnam keliautojui nepažįstama uniforma vilkintis pareigūnas.

VSAT nuotr./Vokiečių pasieniečiai Vilniaus oro uoste
VSAT nuotr./Vokiečių pasieniečiai Vilniaus oro uoste

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, darbą antradienį Lietuvoje pradėjo du Vokietijos pasieniečiai, dokumentus tikrinsiantys su kolegomis iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT).

Vokietijos federalinės policijos Hamburgo užkardos pareigūnai Vulfas Vinterhofas (Wulf Winterhoff) bei Ingo Šule (Ingo Schule) tris dienas kartu su VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečiais dirbs didžiausiame šalies oro uoste bei sostinės geležinkelio stotyje.

Pirmadienį atvykusiems svečiams VSAT pareigūnai pristatė savo veiklą oro uoste, supažindino su tarnybos metu naudojama įranga, techninėmis priemonėmis bei dokumentų patikros aparatūra.

Pagrindinis Vokietijos pareigūnų vizito tikslas - praktinis keitimasis darbo patirtimi, todėl uniformuoti svečiai kartu su Lietuvos pasieniečiai tikrins Vilniaus geležinkelio stotyje iš traukinio išlipančius asmenis, stebės bei kontroliuos atvykstančių bei išvykstančių asmenų srautus oro uosto salėse ir tikrinimo vietose.

Tokie darbiniai Lietuvos bei Vokietijos pareigūnų vizitai vykdomi pagal abiejų šalių tarpusavio bendradarbiavimo protokolą.

Pernai į Lietuvą dalintis gerąja patirtimi pasienio tikrinimų klausimais buvo atvykę keturi Vokietijos pareigūnai, o šioje šalyje kolegų patirties sėmėsi du Lietuvos pasieniečiai.

Šiemet tęsiant VSAT ir Vokietijos Federalinės policijos dvišalį bendradarbiavimą balandžio pabaigoje dar du VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai vyko į Vokietiją, kur dalyvavo atliekant kontrolės procedūras bei keičiantis informacija su šios šalies pasieniečiais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min