Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 25d. 16:06

Vilniaus oro uoste dėl rūko ribojami skrydžiai (papildyta 00.10 val.)

Oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Oro uoste

Dėl susidariusio rūko savo darbą priverstas riboti Tarptautinis Vilniaus oro uostas. Šeštadienį po pietų atšauktas skrydis iš Vilniaus į Frankfurtą, tuo metu Lietuvos sostinėje turėję leistis lėktuvai nukreipiami į kitų šalių oro uostus.

Kaip 15min.lt teigė oro uosto budėtojas, skrydžiai sustabdyti apie 14.30 val., kai ties Vilniumi ėmė kauptis ypatingai tiršto rūko banga.

„Kol kas neleidžiame nei kilti, nei leistis. Pavyzdžiui, lėktuvas, skridęs iš Milano, nukreiptas į Talino oro uostą, o lėktuvas iš Egipto leisis Rygoje“, – sakė oro uosto atstovas.

Vilniaus oro uostas neturi specialios navigacinės įrangos, kuri padėtų nutupdyti lėktuvus ir per rūką.

Naujausią informaciją galite rasti ir Vilniaus oro uosto puslapyje.

Papildyta 17.05 val. Kauno oro uostui rūkas ypatingų nuostolių nepridarė, nes per Kalėdas neskraido „Ryanair“ lėktuvai. Sekmadienį ryte yra numatytas skrydis į Rygą. Oro uosto darbuotojai neabejoja, jog jis įvyks, nes anot sinoptikų, rūkas sklaidysis šiąnakt apie antrą valandą.

Papildyta 19.10 val. Vilniaus oro uoste dėl blogų oro sąlygų atšauktas skrydis iš Miuncheno, į Rygą bei Taliną turėję skristi lėktuvai taip pat nepakilo.

„Tačiau registruojami keleiviai į Taliną. Lėktuvas turėtų pakilti 20.50 val.“, – vylėsi oro uosto atstovas.

Tuo metu Aviacinės meteorologijos centro sinoptikė Ramutė Sudintienė 15min.lt teigė, kad rūkas greičiausiai išsilaikys visą naktį. „Sniegas tirpsta, drėgmė didėja, todėl ir susidarė rūkas. Atrodo, kad naktį pagerėjimo nenumatoma“, – sakė sinoptikė.

Papildyta 20.30 val.  Iš Vilniaus oro uosto 19.30 val pakilo „Small Planet Airlines“ lėktuvas į Milaną (pagal grafiką turėjo kilti 16.40 val.). „Estonian Air“ skrydis į Taliną atšauktas. „Air Baltic“ skrydis į Rygą taip pat atšauktas.

Papildyta 21.10 val. Vakariniai skrydžiai į Taliną ir Rygą nėra atšaukiami, tačiau lėktuvų pakilimo laikas vis nukeliamas. „Atšauktas skrydis į Kijevą, tačiau į Taliną ir Rygą lėktuvai turėtų pakilti. Jeigu oro sąlygos bus palankios, jų skrydžiai numatomi 23 val.“, – sakė oro uosto atstovas.

Jo teigimu, nuo pietų lėktuvų negalėjęs priimti oro uostas vėlyvą šeštadienio vakarą tikisi sulaukti orlaivių iš Rygos, Kijevo, Talino ir Maskvos.

Papildyta 00.10 val. Rūkas šiek tiek sklaidosi. Oro uoste nusileido lėktuvai iš Rygos ir Talino. Šią naktį dar ketinama priimti orlaivius iš Maskvos ir Milano.

Du lėktuvai sugebėjo iš oro uosto pakilti – keleiviai sėkmingai skrenda į Taliną ir Rygą. Daugiau skrydžių šią naktį nenumatoma.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min