Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 4d. 13:23

Vilniaus oro uoste – liepsnojantis lėktuvo muliažas (nuotraukos)

Ketvirtadienį Vilniaus tarptautiniame oro uoste į dangų kilo juodi dūmai – mokomųjų gelbėjimo pratybų metu priešgaisrinė tarnyba imitavo avariją patyrusio krovininio orlaivio gelbėjimo operaciją.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ketvirtadienį Vilniaus tarptautiniame oro uoste į dangų kilo juodi dūmai – mokomųjų gelbėjimo pratybų metu priešgaisrinė tarnyba imitavo avariją patyrusio krovininio orlaivio gelbėjimo operaciją.

Ketvirtadienį Vilniaus tarptautiniame oro uoste (TVOU) į dangų kilo juodi dūmai – per mokomąsias gelbėjimo pratybas priešgaisrinė tarnyba imitavo avariją patyrusio krovininio orlaivio gelbėjimo operaciją. Savaitės pradžioje pasaulį sukrėtusi skaudi „Air France“ aviakatastrofa paskatino patikrinti, ar TVOU avarinės tarnybos pasirengusios susitvarkyti nelaimės atveju.

„Aviakompanijos „XXXX Air“ orlaivis „Šarvas–2003“ laukiamas avarinis nutūpimas su dideliais gedimais, išjungtu kairiu varikliu. Orlaivyje įgula du žmonės ir keturios tonos krovinio. Ugniagesiams ir medikams pasiruošti ir laukti nurodymų prie gaisrinės. Kitoms gelbėjimo komandoms atvykti prie Autoūkio autokolonos priešais gaisrinę stotį“, – pratybų pradžią paskelbė Aviacijos saugumo priešgaisrinės tarnybos viršininkas Julius Šileika.

Valdžia liko patenkinta

Tuo metu šalia mokomojo orlaivio muliažo jau liepsnojo sukrautų padangų krūva. Po kelių minučių prie ugnies židinio kaukdami prilėkė ugniagesių ir medikų ekipažai – porą minučių pavėlinę, nei būtų iš tikrųjų, nes teko laukti, kol nusileis vienas lėktuvas. Tikros avarijos atveju oro uostas būtų uždarytas.

Staigiai užgesinę atvirą liepsną ugniagesiai iš salono ištraukė „įgulą“, o medikai jiems suteikė pirmąją pagalbą. Visa gelbėjimo operacija truko ne daugiau kaip keliolika  minučių.

„Pirma mokymų dalis vyko sklandžiai. Aišku, su specialistais toliau bus  aptariama, ką būtų galima padaryti dar geriau. Tai, ką šiandien matėte, ir yra pagrindinė oro uosto funkcija: užtikrinti saugų keleivių gabenimą ir esant krizinei situacijai operatyviai reaguoti“, – pasibaigus pratyboms kalbėjo jas stebėjęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Gelbėjimo darbais buvo patenkintas ir TVOU direktorius Tomas Vaišvila.

Išlekia per pusę minutės

Pagrindinis ugniagesių normatyvas – nuo pavojaus paskelbimo iki pusės gesinimo medžiagų išpylimo turi praeiti ne daugiau nei trys minutės. Pasak J.Šileikos, ugniagesiai išvykti yra pasiruošę per 20–30 sekundžių. „Jei laukiamas avarinis nusileidimas, ugniagesiai sėdi automobiliuose pasiruošę bet kurioje vietoje ir bet kuriuo metu pagelbėti žmonėms“, – teigė priešgaisrinės tarnybos viršininkas. Realios pagalbos kol kas prireikė tik kartą – kai prieš dvejus metus neišsiskleidus važiuoklei orlaivis išriedėjo iš tako. Tiesa, tada jis neužsiliepsnojo ir keleiviai bei įgula buvo sėkmingai išgelbėti.

Smulkios pratybos oro uoste vyksta kiekvieną pamainą, stambesnės – kartą per mėnesį, o vieną kartą per metus surengiama stambi gelbėjimo operacijos imitacija pasitelkiant ne tik oro uosto, bet ir viso miesto gelbėjimo tarnybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min