Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 02 24, 15:11

Vilniaus oro uostui įtarimų kelia taksi paslaugų kainos

Tarptautinis Vilniaus oro uostas (TVOU) trečiadienį kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl keleiviams siūlomų taksi paslaugų kainų įvertinimo Vilniaus oro uoste.
Tarptautinis Vilniaus oro uostas
Tarptautinis Vilniaus oro uostas / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Konkurencijos tarybai pateiktas TVOU prašymas įvertinti susiklosčiusią situaciją dėl oro uoste teikiamų taksi paslaugų įkainių.

„Tikiuosi, kad taryba įvertins gautą informaciją ir pateiks savo išvadas. – sakė TVOU generalinis direktorius Tomas Vaišvila. – Oro uostas yra miesto ir šalies vartai, o važiuojant iš jo taksi, dažnai pirmąkart susiduriama su miesto paslaugų sfera. Nenorime, jog ši pažintis miesto ir šalies svečiams paliktų nemalonų įspūdį, įskaitant ir taksi paslaugų kainą. Mums kelia įtarimų taksi paslaugų kainos, kurios oro uoste yra keliskart didesnės nei mieste.“

Iki praėjusių metų spalio oro uoste taksi paslaugas teikė vienintelė Vilniaus miesto bendrovė – „Martono taksi“. Baigiantis sutarčiai su ja, TVOU pakvietė visas sostinės taksi įmones dirbti oro uosto atvykimo terminalo prieigose.

Atlikus atranką, sutartys pasirašytos su 3 įmonėmis – UAB „Pigus taksi“, UAB „Merselita“ ir UAB „Martono taksi“. Šiuo metu vidutinė paslaugų kaina yra 6 Lt už kilometrą ir 9 Lt už įsėdimą.

Pasak T.Vaišvilos, atlikto keleivių tyrimo duomenimis, daugiau nei 26 proc. oro uosto klientų naudojasi taksi paslaugomis, o tai daugiau nei 350 tūkst. klientų per metus. TVOU skaičiavimais, esant tokiam keleivių srautui paslauga turėtų būti keliskart pigesnė.

Oro uostas, abejodamas tokių aukštų kainų pagrįstumu, šią savaitę susitiko su šiomis bendrovėmis ir paprašė paaiškinti nustatytas paslaugų kainas. TVOU manymu, bendrovių atsakymai buvo neišsamūs ir nepagrindė esamų paslaugų kainų, vežant keleivius iš Vilniaus oro uosto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min