Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 9d. 15:42

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos ginčus ėmėsi spręsti policija

Plakatas ant P.Vileišio progimnazijos tvoros
Užupio respublikos/„Facebook“ nuotr. / Plakatas ant P.Vileišio progimnazijos tvoros

Vilniaus P.Vileišio progimnazijoje atmosfera kaista. Praėjusią savaitę čia atvykusius Vilniaus savivaldybės atstovus pasitiko kelių moksleivių piketas, o pirmadienį atėję mokytojai ir mokiniai ant tvoros rado plakatą, skelbiantį „Už tuos, kuriuos mylime“. Tiesa, pastarasis ilgai nekabėjo – jį nuėmė iškviesti policijos pareigūnai.

Konfliktai šioje sostinės mokykloje tęsiasi jau kurį laiką. Tėvų komitetas kaltina mokyklos direktorę Danutę Kazakevičienę netinkamai dirbant savo darbą, taip pat – galimai iššvaisčius mokyklos fondo lėšas. Šį klausimą tiria teisėsauga, į kurią kreipėsi ir tėvų komitetas, ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Prieš pirmąją pamokų dieną po žiemos atostogų P.Vileišio progimnazijos mokinių savivaldos atstovai ant mokyklos tvoros vidinės pusės pakabino plakatą „Už tuos, kuriuos mylime“.

„Pakabino, norėdami, kad mokiniai ir mokytojai po žiemos atostogų grįžtų daug ramiau nusiteikę į mokslus. Tėvai džiaugėsi, kad tai yra proga pasireikšti ir išsilieti galimai mokinių energijai, netampant atvirais protestais ir akcijomis bei susilaikant nuo mokymo proceso trukdžių“, – teigė šios mokyklos Tėvų komiteto ir Mokyklos tarybos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

Tačiau džiaugtis jie galėjo neilgai. Jau pirmadienio rytą plakatas buvo nukabintas.

„Mokinių savivaldos atstovams pabendravus su direktorės pareigas einančia pavaduotoja Jolanta Ustinovič, jiems buvo pranešta, kad tai atliko policijos pareigūnai. Dabar yra 2017 metai, ne 1987-ieji, kad pilietines, teisėtas akcijas pradėtų tvarkyti teisėsaugos organai. Brangieji, kaip iš tikrųjų yra? Ar tikrai policija tuo užsiima?“ – piktinosi S.Gorodeckis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris patvirtino – policija į P.Vileišio progimnaziją tikrai pirmadienio rytą buvo kviečiama.

P.Vileišio progimnazijos Tėvų komiteto nuotr./Plakatas ant P.Vileišio progimnazijos tvoros
P.Vileišio progimnazijos Tėvų komiteto nuotr./Plakatas ant P.Vileišio progimnazijos tvoros

„Patvirtiname, kad gavę mokyklos sargo pranešimą apie neteisėtai iškabintą plakatą, policijos patruliai atvyko, nukabino ir vėliau į Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus m. trečiąjį policijos komisariatą pristatė plakatą, kadangi dėl intensyvaus darbo reaguojant į kitus iškvietimus neturėjo galimybės tuojau pat, vietoje, išsiaiškinti plakato atsiradimo aplinkybių“, – teigiama 15min pateiktame Komunikacijos poskyrio atsakyme.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės P.Vileišio progimnazijoje aktyvistai reikalauja paskirti naują direktorę
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės P.Vileišio progimnazijoje aktyvistai reikalauja paskirti naują direktorę

Praėjusią savaitę į mokyklą atvykę Vilniaus savivaldybės atstovai pakartojo dar lapkričio pabaigoje mero Remigijaus Šimašiaus išsakytą poziciją, kad progimnazijos direktorė D.Kazakevičienė turėtų trauktis. Tačiau pastaroji neįžvelgia savo darbo trūkumų ir išeiti iš darbo teigė neketinanti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min