Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 7d. 13:48

Vilniaus Pilių parke stovinčią „Rotondą“ apjuosė istoriją bylojantys vaizdai

Vilniaus pilių teritorijos ir įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių vaizdai ant „Rotondos“ tvoros.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus pilių teritorijos ir įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių vaizdai ant „Rotondos“ tvoros.

Gedimino kalno papėdėje Vilniuje stovinčią apleistą vasaros kavinę „Rotondą“ aptvėrė tvoros, ant kurių – Vilniaus pilių teritorijos ir įvairių Lietuvos istorijos laikotarpių vaizdai. Šie tentai parke stovės tol, kol vyks „Rotondos“ tvarkymo darbai arba kol kas nors jų nesuniokos.

20 stendų, kuriuose pavaizduoti įvairūs Vilniaus pilių teritorijos ir Lietuvos istorijos laikotarpiai, apjuosę „Rotondos“ – kadaise vilniečių populiarios vasaros kavinės – apsauginę tvorą, kviečia Vilniaus Pilių parko lankytojus susipažinti su neįprasta ekspozicija. 

„Mūsų parengti stendai atskirs statybvietę, kai „Rotondoje“ bus vykdomi tvarkybos darbai, – sakė Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos direktorė Audronė Kasperavičienė. – O praeiviai turės galimybę susipažinti su Pilių parko turtinga praeitimi. Beje, panašu, kad šioje vietoje XIX a. pabaigoje stovėjo Rotondos pirmtakas – medinis pieno paviljonas.“

Vasaros kavinė, vadinama Rotonda, buvo projektuojama ir įrengiama 1954–1956 m. Autorius – architektas Gediminas Valiuškis (1927-1999). Pastatas buvo kelis kartus remontuotas, bet pastaruoju metu nenaudojamas ir apleistas. 2008 m. buvo patvirtintas techninis projektas, pagal kurį bus vykdomi darbai.

Kaip pasakojo A.Kasperavičienė, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija norėtų, kad kavinė būtų pradėta remontuoti kuo greičiau, tačiau tai priklausys nuo statinio šeimininkų – Vičiūnų restoranų grupės. Esą pagrindinės trikdys yra tas, kad buvusi populiari vasaros kavinė neturi komunikacijų, tad reikia bent jau atvesti elektros liniją. Taip pat prieš pradedant darbus privalu vietą ištirti archeologams.

Rugsėjį Vičiūnų restoranų grupės direktorius Gediminas Balnis 15min.lt sakė, kad kol kas atsakymo, ar bus imtasi kavinės rekonstrukcijos ir kada tai galėtų įvykti, jis neturi. Esą tirta, kaip atidarius Bernardinų sodą kavinė atrodys bendroje visumoje, kaip keisis lankytojų srautai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

26:10
01:40
08:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min