TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policija greičio mėgėjus tramdo ir viešai, ir slaptai (nuotraukos)

Policininkas stebi eismą
Vilniaus policijos nuotr. / Policininkas stebi eismą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Stacionarūs greičio matuokliai mieste šiuo metu neveikia, tačiau policija ypač įdėmiai stebi vairuotojų elgesį kitais būdais ir priemonėmis – viešomis ir neviešomis.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, šią  savaitę Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai vykdo policines prevencines priemones, kurių metu kontroliuoja, ar transporto priemonių vairuotojai neviršija nustatyto leistino važiavimo greičio.

Vilniuje leistiną greitį mėgstantys viršyti vairuotojai bus kontroliuojami keliais įstatymo leistinais kontrolės metodais. Vilniaus kelių policijos pareigūnai pasitelkė ne tik vairuotojams įprastą viešą (matomą) greičio kontrolę, bet ir šiuolaikinėmis technologijomis pagrįstą neviešo policijos patruliavimo būdą, kai transporto priemonių greitis kontroliuojamas iš specialiomis spalvomis nedažytų ir policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtų policijos tarnybinių automobilių. Tokia greičio kontrolė gali būti atliekama tiek tarnybiniam automobiliui stovint, tiek važiuojant gatve.

Tramdyti greičio mėgėjus Vilniaus kelių patruliams padės Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos pareigūnai, kurių tarnybiniuose automobiliuose įrengtomis vaizdo įrašymo priemonėmis bus fiksuojami ir pavojingo bei chuliganiško vairavimo atvejai.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso124² str. 1 d. (transporto priemonių vairavimas, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti, – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų). 

To paties str. 2 d. numatyta, kad chuliganiškas vairavimas – tai yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas iš chuliganiškų paskatų, keliantis pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui, – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienų iki dvejų metų, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemonę, – baudą nuo dviejų tūkstančių penkių šimtų iki trijų tūkstančių penkių šimtų litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min