Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 22d. 13:37

Vilniaus policija nusitaikė į leistiną greitį viršijančius vairuotojus

Vilniaus policininkas Ateities g. matuoja automobilių greitį
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policininkas Ateities g. matuoja automobilių greitį

Rugpjūčio 22–28 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai sostinės gatvėse kontroliuos transporto priemonių greitį. Šią priemonę inicijavo Europos kelių policijos tinklas (TISPOL), minėtomis dienomis ji bus vykdoma Europos šalyse.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, siekiama sumažinti eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo ir eismo įvykių, kuriuose nukenčiant eismo dalyviai, skaičių, Vilniaus apskrities rajonų policijos komisariatų pareigūnai greitį kontroliuos savo aptarnaujamose teritorijose.

Didelis važiavimo greitis padidina eismo įvykio tikimybę ir sukelia sunkesnius padarinius. Greičio viršijimas – viena svarbiausių eismo įvykių priežasčių ir vienas iš dažniausiai pasitaikančių Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Važiavimo greitis bus nustatomas tiek mobiliais greičio matavimo, tiek stacionariais automatinės greičio kontrolės prietaisais. Bus naudojami specialiomis spalvomis nedažyti ir policijos skiriamaisiais ženklais nežymėti policijos tarnybiniai automobiliai su greičio viršijimo bei kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų fiksavimo įranga.

Policija įspėja tiksliai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuoti saugiai, nekelti pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams.

Policija primena atsakomybę už nustatyto greičio viršijimą, numatytą LR administracinių teisės pažeidimų kodekse. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas. 124 straipsnis. Nustatyto greičio viršijimas. Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki vieno šimto litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min